Data modyfikacji:

Najlepsze perfumy francuskie. Zapachy damskie i męskie

Trudno jest sobie wyobrazić współczesny świat bez perfum. Pachnidła towarzyszą ludzkości od czasów najstarszej cywilizacji. Starożytni Sumerowie pozostawili po sobie wspomnienie dumnych mężczyzn ze starannie wypielęgnowanymi brodami. Egipt za czasów faraonów musiał pachnieć kadzidłem w świątyniach i w pałacach. Niewielkie flakony perfum to obiekty pożądania ludzi na całej kuli ziemskiej. Zwłaszcza jeśli wyprodukowano je we Francji. Sprawdź, czy masz ochotę na francuskie perfumy

perfumy francuskie

Krótka historia perfum

Starożytne cywilizacje na początku traktowały pachnidła jako coś, co należy się jedynie bogom. Palono kadzidła w świątyniach. Każdej religijnej ceremonii towarzyszył silny zapach. Nic dziwnego, że nazwa „per fumum” oznacza po prostu „przez dym". Zwykły człowiek nie miał styczności z tego typu zapachami. Dopiero po jakimś czasie były one dostępne dla koronowanych głów. Jednak nie Egipcjanie są rodzicami perfum. Ich wynalezienie w formie płynnej to zasługa Arabów. Co ciekawe, kilka arabskich zapachów obecnie cieszy się mianem kultowych i zajmuje najwyższe cenowe półki. 

Grecja za czasów bogów Olimpu podchodziła do ciała ze szczególną uwagą. Kult młodości i piękna nieco przypomina czasy nam współczesne. Być może każdy antyczny Grek mógł namaszczać swoje ciało egzotycznymi wonnościami. Troska o wygląd miała kluczowe znaczenie. Nie bez powodu starożytna Grecja każdemu kojarzy się z niebywałym pięknem. Bogowie uwodzili ludzi, ludzie kusili bogów. Wenus z Milo po kres czasów pozostanie najpiękniejsza. Imperium Romanum również rozkochało się w perfumach. Aromaty dedykowane bogom z czasem stały się dostępne dla zwykłych ludzi. Niestety, po upadku Rzymu perfumy przepadły w mrokach wczesnego średniowiecza. 

Dopiero w XII wieku odrodziły się we Francji. Przy czym wieki później służyły do maskowania odoru zalatującego od stroniącego od higieny osobistej dworu Króla Słońce. Władca Francji w swoim życiu kąpał się jedynie trzykrotnie. Mówi się, że było to w dniu narodzin, zaślubin i śmierci. Nawet najlepsze perfumy nie były w stanie przykryć przeokropnej woni królewskiej świty. W XIX wieku Pierre François Pascal Guerlain w innowacyjny jak na tamte czasy sposób obniżył koszty wytwarzania perfum. Dzięki temu mogły wejść na stałe do użytku powszechnego. W ten oto sposób perfumy francuskie zapoczątkowały nową erę zapachów. 

Dla człowieka XXI wieku starożytne zapachy są po prostu trudne do wyobrażenia. Każdy jest przyzwyczajony do perfum, wód perfumowanych i toaletowych. Nikomu do głowy by nie przyszło, by perfumy stosować wyłącznie w kościołach. Nikomu też by nie przyszło na myśl, by perfumami zastępować codzienną higienę. Dzisiaj każdy człowiek ma perfumy na wyciągnięcie ręki. Propozycji zapachowych jest wiele, ale perfumy francuskie należą do najcenniejszych na świecie. 

Francuskie perfumy damskie – oczaruj swym zapachem otoczenie! 

Nowoczesna kobieta ma prawo kochać luksusowe perfumy. Obecnie znane perfumy damskie francuskie mogą być w zasięgu ręki. Nie są to produkty tanie. Przy czym buteleczka dobrych perfum starcza na długi czas. Perfumy są po prostu trwałe. Nie trzeba się nimi spryskiwać co chwila, tak jak to może być w przypadku wody toaletowej.

Z ilością perfum nie można przesadzać. One mają sprawiać wrażenie ulotności. Nie mogą irytować osób, które w danej chwili mają sposobność doznawania mocy zapachu czyichkolwiek perfum. Zobacz wybrane przez nas najładniejsze perfumy damskie.

Guerlain to tradycja i przyszłość francuskich perfum 

Ta marka perfum to światowa czołówka i najwyższa jakość. Właśnie ta wybitna jakość była podstawą funkcjonowania firmy. Tak jest do dzisiaj. Kultowa firma, której czasy nowożytne zawdzięczają masowy dostęp do perfum, nadal jest liderem w branży. 

Chanel nigdy nie przeminie 

Coco Chanel to największa rewolucjonistka w dziedzinie mody. Można powiedzieć, że nie mogła patrzeć na kreacje typowe dla belle époque. Swoją karierę w modzie zaczynała jako modystka. W latach 20. XX wieku stworzyła małą czarną i słynne perfumy Chanel N° 5. Stawiasz na perfumy damskie, które uwodzą? Wybierz ten zapach!

Perfumy francuskie Givenchy 

Firma powstała w latach 50. XX wieku. Pod koniec ubiegłego wieku perfumy Givenchy reklamowały najsłynniejsze modelki na świecie. Przykładem jest Eva Herzigová, która była twarzą perfum Extravagance d'Amarige. Kultowy zapach został zastąpiony nowszą formułą. Fani starej wersji są w stanie zapłacić za nią niebotyczne pieniądze. Niewielki flakon oryginalnej receptury okazał się świetną lokatą kapitału. To znakomite perfumy z ogonem.

Christian Dior jako synonim kobiecości 

Pierwsze perfumy tej marki to Miss Dior. Legendarny projektant zadedykował je swojej siostrze. Dior mówił, że perfumy świadczą o kobiecie zdecydowanie więcej niż jej pismo. Nie tylko Dior przypisywał tak ogromne znaczenie perfumom. Nie ulega żadnej wątpliwości, że kobiety doskonale wiedzą, że perfumy mogą wyróżniać je z tłumu i podkreślać ich osobowość. 

Czarujące perfumy od Lancôme 

Ta marka to nie tylko fantastyczne perfumy, ale i cenne kosmetyki. Każdą kobietę kusi, by mieć produkty tej firmy. Twarzą marki były znane aktorki. Przykładem jest reklama perfum Miracle. Reprezentowała je muza Quentina Tarantino, Uma Thurman (znana z „Pulp Fiction” i „Kill Bill”). 

Francuskie perfumy męskie

Panowie także kochają perfumy. Trudno jest sobie wyobrazić mężczyznę sukcesu bez perfum, które podkreślają jego osiągnięcia. Perfumy mogą wyrażać styl życia. Po perfumach można od razu ocenić napotkanego mężczyznę. Chociaż liczy się pierwsze wrażenie, może się z czasem ono nie pokryć z rzeczywistością.

Świat francuskich perfum męskich obfituje w zapachowe propozycje. Każdy pan znajdzie odpowiednie dla siebie perfumy. Nie trzeba całe życie być przywiązanym do jednych perfum. Można mieć perfumy na różne pory roku. Dobrze jest mieć francuskie perfumy męskie w delikatnej wersji do pracy. Bardziej wyraziste czy uwodzicielskie nadają się na romantyczne wieczory. Zobacz wybrane przez nas najładniejsze perfumy męskie.

Guerlain L'Homme Ideal Sport 

Kultowy zapach tym razem w wersji dla pasjonatów aktywnego stylu życia. Jest to świetna propozycja dla panów uprawiających sport amatorsko lub zawodowo. 

Jean Paul Gaultier Le Male Perfumy 

Propozycja dla życiowych kapitanów. Faktycznie inspiracją do powstania perfum była kapitańska silna osobowość. Zapach jest więc doskonały dla mężczyzn odważnych, silnych i niezależnych. 

Dior w wersji dla mężczyzn – Sauvage 

Twarzą perfum jest Johnny Depp. Jest to propozycja dla wyjątkowych i niezależnych mężczyzn. Rewelacyjnemu zapachowi kłania się cały męski świat. 
Dorota Zgutka
Dorota Zgutka

Uwielbia zakupy internetowe, przez co pisze o nich z czułością. Uprawia krótką formę literacką i komediodramat. Na co dzień jest związana ze Stowarzyszeniem Dom Kultury Niezależnej w Łodzi, gdzie pisze dla kultura.fm.