Data publikacji:

Który płyn do prania i płukania? Perwoll czy Woolite?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, czy Woolite, czy Perwoll będzie lepszym płynem do prania i płukania. Wiele zależy bowiem od tego, czego właściwie oczekujemy od takiego płynu. Niektórzy zwracają szczególną uwagę na właściwości ochronne, innym zależy na nieskazitelnej czystości, a jeszcze innym na długotrwałym zapachu. Porównamy popularne produkty obu marek i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: Perwoll czy Woolite.
perwoll czy woolite

Płyn do prania Perwoll Renew & Repair

Płyn do prania Perwoll Renew & Repair wymieniany jest niemal we wszystkich internetowych rankingach tego typu produktów. Użytkownicy chwalą go za niesamowite właściwości. Płyn ten ma za zadanie ochronę ubrań przed szkodliwymi czynnikami podczas prania. Dużą zaletą tego produktu jest brak syntetycznych barwników, które mogłyby wpływać nie tylko na jakość prania, lecz także wywoływać różnego rodzaju alergie. Wiele osób zwraca uwagę na to, że

Perwoll Renew & Repair odnawia kolory ubrań, wygładza je i wzmacnia ich strukturę. Dobrze nadaje się do prania czarnych ubrań – dzięki swoim właściwościom nadaje im głęboki kolor, co jest trudne do uzyskania w przypadku prania z wykorzystaniem tradycyjnych środków. Wśród wad płynu do prania Perwoll Renew & Repair wymienia się między innymi wysoką cenę.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że produkt ten znacznie wpływa na poprawę jakości ubrań – można nawet rzec, iż odnawia stare, znoszone tkaniny. Z tego powodu jego cena nie powinna stanowić kryterium wyboru. Inną kwestią, na którą użytkownicy zwracają uwagę, jest zapach. Aromat płynu jest bardzo intensywny, może być drażniący dla osób wrażliwych i kobiet w ciąży.

Płyn do prania Woolite Care

Płyn do prania Woolite Care to swoista odpowiedź na produkt Perwolla, choć trudno stwierdzić, który z nich pojawił się na polskim rynku jako pierwszy. Płyn dobrze sprawdza się do prania w niskich temperaturach – jest w stanie skutecznie usunąć nawet tłuste zabrudzenia już w 30 stopniach.

Dzięki temu świetnie nadaje się do prania bardzo delikatnych tkanin. Zawiera w sobie innowacyjną technologię Fiber-Flex, dzięki czemu również świetnie pielęgnuje ubrania, podobnie jak wcześniej opisywany produkt. Użytkownicy zwracają również uwagę na precyzyjny dozownik płynu, dzięki czemu jest on bardzo wydajny. Oprócz płynu do prania możemy również zaopatrzyć się w płyn do płukania z tej samej serii, co świetnie sprawdza się w przypadku, gdy zależy nam na zapachu ubrań.

Wśród zalet płynu Woolite Care można wymienić jego cenę – jest właściwie dwa razy tańszy od Perwolla. Wadą natomiast jest brak jednoznacznej informacji, czy produkt jest bezpieczny dla małych dzieci.

Perwoll Black Magic do czarnych ubrań

Czarne ubrania wymagają szczególnej troski, dlatego Perwoll proponuje wyjątkowy płyn do prania czarnych ubrań Black Magic. Producent zapewnia, że produkt ten jest w stanie przywrócić dawny blask czarnym ubraniom i skutecznie ochronić nowe ubrania przed blaknięciem. Użytkownicy zdają się potwierdzać tę kwestię.

Perwoll Black Magic nie pozostawia nieestetycznych zacieków na ubraniach, co czasem zdarza się w przypadku proszków do prania. Dodatkowo świetnie się pieni, a tkaniny po praniu pozostają miękkie i miłe w dotyku. Nie bez znaczenia jest również fakt, że płyn Perwoll Black Magic dobrze usuwa zabrudzenia i rzeczywiście nie wypłukuje czarnego koloru. Cena produktu waha się w granicach 27 zł za 1,8 l, co przekłada się na około 30 prań.

Woolite Perła Extra Ochrona Ciemnych Kolorów

Woolite również posiada w swojej ofercie odpowiednik produktu Perwoll Black Magic i jest to Woolite Perła Extra Ochrona Ciemnych Kolorów. Produkt ten świetnie sprawdza się do prania czarnych, ale też ciemnych ubrań, jak np. jeansy. Użytkownicy chwalą go za wydajność, skuteczność w usuwaniu zabrudzeń oraz zapach.

Wiele osób zwraca również uwagę na fakt, że Woolite rzeczywiście chroni ciemne ubrania przed utratą kolorów. Woolite można kupić w wielu różnych pojemnościach, jednak najbardziej korzystne będzie zaopatrzenie się w butelkę 4,5 l. Producent zapewnia, że pojemność ta wystarcza na około 75 prań, a koszt produktu to około 29 zł. Oznacza to zatem, że Woolite jest opcją tańszą.

Podsumowując – trudno odpowiedzieć na pytanie Woolite czy Perwoll. Obie firmy mają dobre płyny do prania, które spełniają swoją rolę i są chwalone przez klientów. Dużą różnicę stanowi natomiast cena: w naszym zestawieniu to Woolite jest znacznie tańszą opcją.
Olga Sadowska
Olga Sadowska

Magister Dziennikarstwa i Medioznawsta na UW. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym marketingiem ze szczególnym uwzględnieniem SEO. W wolnych chwilach pochłaniam ogromną liczbę książek o różnorakiej tematyce. Miłośniczka kotów, jazdy na rowerze, karaoke i wakacji nad polskimi jeziorami.