Data publikacji:

Ekspres do kawy Philips LatteGo. Który wybrać?

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez kawy. Dla wielu osób filiżanka kawy to obowiązkowy punkt każdego poranka, który pozwala na pozytywne rozpoczęcie każdego dnia. Kawa to nie tylko napój z zawartością kofeiny, ale dla wielu także synonim odpoczynku, mile spędzonego czasu oraz codziennej dawki przyjemności.
philips latte go który wybrać
Niemal każdy kawosz jest w stanie określić swój ulubiony rodzaj kawy. Dla jednych będzie to mała filiżanka mocnego espresso, a dla innych duża, kremowa kawa obowiązkowo wzbogacona o przytłaczającą warstwę ciepłego, spienionego mleka. Niezależnie od tego, jaki rodzaj kawy jest tym ulubionym, warto zadbać o to, by jego przygotowanie było łatwe, przyjemne i nie trwało zbyt długo.
Idealną odpowiedzią na takie potrzeby wszystkich miłośników kawy są nowoczesne i funkcjonale ekspresy do kawy, dzięki którym nawet osoba stawiająca swoje pierwsze kroki w kawowym świecie jest w stanie przygotować pyszną i efektowną kawę.
Jaki ekspres do kawy wybrać? Dużą popularnością oraz zaufaniem użytkowników cieszą się ekspresy do kawy marki Philips z serii LatteGo. To profesjonalne sprzęty, które są nie tylko proste w użyciu, ale także gwarantują wyjątkowe kawowe doznania. Jakie ekspresy są dostępne w tej serii oraz czym wyróżnia się każdy z nich? Aby poznać odpowiedź na to pytanie i tym samym dowiedzieć się, który ekspres do kawy Philips LatteGo wybrać, warto zapoznać się z artykułem poniżej.

Ekspres do kawy Philips LatteGo – dlaczego warto go mieć?

Zalet ekspresu do kawy prawdopodobnie nie trzeba nikomu przedstawiać, jednak warto wspomnieć, że jest on dla wielu osób podstawowym sprzętem we własnym domu. Wielu miłośników kawy wprost przyznaje, że nie wyobraża sobie dnia bez swojej ulubionej kawy zaparzonej dzięki profesjonalnemu ekspresowi.
Ekspresy Philips LatteGo od wielu lat cieszą się dużą popularnością na rynku i nie bez powodu określane są jako jedne z najlepszych ekspresów do kawy w swojej kategorii. Bez wątpienia ekspresy tej marki cechują się wysoką jakością, trwałością oraz innowacyjnymi rozwiązaniami.
Ekspres do kawy Philips LatteGo to dobry wybór dla wszystkich osób, które cenią sobie wysoką jakość kawy oraz innowacyjny system. Dzięki dopracowanej budowie przygotowanie ulubionej kawy zajmuje niewiele czasu, a sama obsługa ekspresu jest wyjątkowo łatwa i intuicyjna.
Długa lista kaw oferowanych przez ekspresy z tej serii sprawia, że LatteGo to ekspres rodzinny, który sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających kawoszy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres do kawy?

Wybór ekspres do kawy może dla wielu osób być trudny, dlatego warto zapoznać się z listą najważniejszych aspektów, które mają wpływ na jakość i użytkowanie danego modelu. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ekspresu?
Pierwszym punktem, na który należy zwrócić uwagę, jest moc ekspresu. To właśnie ten parametr ma wpływ na czas, jaki potrzebuje ekspres na stworzenie pysznej kawy. Najlepszym wyborem są te modele ekspresów, które mają moc nie mniejszą niż 1000 W.
Druga kluczowa cecha to pojemność zbiorników – zarówno zbiornika na wodę, jak i na ziarna kawy. Od pojemności tych zbiorników zależy, ile kaw można zaparzyć jednorazowo oraz jak często konieczne jest ich uzupełniane.
Przed zakupem ekspresu do kawy warto sprawdzić także, jaki młynek jest wbudowany do danego modelu. Obecnie na rynku znaleźć można ekspresy z młynkiem udarowym lub żarnowym. Młynek udarowy jest bardzo szybki, jednak podczas pracy nagrzewa się, a to może wpływać na smak kawy. Młynek żarnowy, chociaż gwarantuje lepszy smak kawy, jest znacznie częściej narażony na awarie i uszkodzenia.

Ekspres Philips 2200 LatteGo

Dobry ekspres do kawy do 2000 zł? To jak najbardziej możliwe. Philips 2200 LatteGo to najbardziej budżetowa wersja ekspresu z linii LatteGo, która cieszy się niezmienną popularnością. Ten model pozwala na stworzenie trzech różnych kaw: espresso, cappuccino lub czarną kawę. Ten ekspres cechuje się wyjątkowo łatwą obsługą, która odbywa się za pomocą intuicyjnego panelu dotykowego. Ekspres Philips 2200 LatteGo pozwala na wykorzystanie zarówno całych ziaren kawy, które zostaną zmielone we wbudowanym młynku, jak i kawy już zmielonej, którą wystarczy wsypać we wskazane miejsce.

Ekspres Philips 3200 LatteGo

To kolejny z ekspresów z serii LatteGo marki Philips. Z pomocą tego modelu można przygotować pięć różnych kaw, takich jak espresso, kawę czarną, cappuccino, americano oraz mleczne latte macchiato. Ten ekspres także został wyposażony w dotykowy panel, który ułatwia sterowanie całym urządzeniem. Wbudowany ceramiczny młynek odpowiada za szybkie i dokładne zmielenie całych ziaren kawy i jednocześnie nie wpływa negatywnie na smak kawy.

Ekspres Philips 4300 LatteGo

Ten ekspres do kawy to model, który jest odpowiedzią na najbardziej wymagające potrzeby użytkowników. Taki model świetnie sprawdzi się u osób, które lubią różne rodzaje kawy, ponieważ z jego pomocą można przygotować aż osiem różnych kaw: espresso, americano, klasyczną kawę czarną, latte macchiato, cappuccino, café au lait, caffé crema oraz wyjątkowo intensywną kawę ristretto.
Ten ekspres także posiada łatwy w obsłudze panel dotykowy oraz pozwala na spersonalizowanie ustawień w taki sposób, aby ulubione parametry parzenia kawy były domyślnym wyborem.

Ekspres Philips 5400 LatteGo

To najbardziej zaawansowany model ekspresu z serii LatteGo, który wyróżnia się kolorowym, dotykowym ekranem ułatwiającym obsługę całego sprzętu. Z pomocą tego ekspresu można przygotować espresso, czarną kawę, americano, caffé latte, caffé crema, latte macchiato, café au lait, espresso lungo, ristretto oraz flat white.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!