Data publikacji:

Jaka pralkosuszarka do małej łazienki?

Pralkosuszarki to urządzenia łączące w sobie funkcje dwóch niezwykle przydatnych urządzeń. Mimo ich wielozadaniowości, w sklepach znajdziemy sporą ofertę modeli zaprojektowanych z myślą o niewielkich przestrzeniach. Dowiedz się, jaka pralkosuszarka do małej łazienki będzie najlepsza.
pralko suszarka do malej lazienki

Jeżeli posiadasz lub urządzasz niewielkie mieszkanie dobrze wiesz, jak ważne jest odpowiednie zaplanowanie i wypełnienie ograniczonej przestrzeni użytkowej. Największym wyzwaniem są pomieszczenia gospodarcze, takie jak kuchnia i łazienka. Z pewnością marzysz o dużej wannie lub zmywarce, ale niestety trzeba w tym przypadku iść na kompromisy i zrezygnować z pewnych wygód. Na szczęście, w przypadku pralek problem ze znalezieniem wielofunkcyjnego urządzenia o odpowiedniej wielkości nie jest tak duży. Co więcej, coraz popularniejsze stają się modele wyposażone w funkcję suszarki. Dowiedz się zatem, czym powinna charakteryzować się pralkosuszarka do małej łazienki.

Zalety pralkosuszarek

Samodzielne suszarki do prania są bardzo popularne za oceanem, ale w polskich warunkach mieszkaniowych niewiele osób jest w stanie wygospodarować dla nich dodatkowe miejsce. Pralkosuszarki łączą w sobie funkcjonalność obu typów urządzeń. Opcja suszenia prania tuż po jego zakończeniu pozwala zapomnieć o wywieszaniu ubrań na tarasie, balkonie lub łazience, co oczywiście docenią właściciele najmniejszych mieszkań. Co ważne, ze względu na rosnącą popularność, ceny pralkosuszarek w ostatnim czasie spadły i zbliżyły się do zwykłych pralek. Najmniej zapłacisz za modele typu slim o ograniczonej pojemności, które jednak idealnie wpasują się do małej łazienki w bloku.

Wybieramy pralkosuszarkę do małej łazienki

Przed wybraniem się na zakupy zmierz dokładnie i określ wymiary miejsca, jakie możesz zarezerwować na pralkosuszarkę w łazience lub kuchni. Weź oczywiście po uwagę to, że urządzenie potrzebuje stałego przyłącza do instalacji wodnej, a także możliwości podłączenia do niego zasilania sieciowego.

Podczas poszukiwania sprzętu zwróć uwagę na modele ze wspomnianej już linii slim. Odznaczają się one najbardziej kompaktowymi rozmiarami na rynku. Pamiętaj, że odnoszą się one głównie do głębokości sprzętu. Ze względu na frontowe drzwi urządzenia, wąska pralkosuszarka slim ma szerokość tylko o około dwa lub trzy centymetry mniejszą niż standardowe modele. Zazwyczaj będzie się ona wahać w granicach 59 - 60 centymetrów. Jeżeli jest to zbyt duża wartość, zmuszony zostaniesz do poszukiwania innego typu sprzętu. Pamiętaj, że na rynku nie znajdziesz bowiem praktycznie żadnych pralkosuszarek ładowanych od góry.

Głębokość dobrych i małych pralkosuszarek oscyluje zazwyczaj w granicach od około 45 do 50 centymetrów, ale znajdziemy także pojedyncze 40-centymetrowe modele. Dla porównania dodajmy, że standardowe urządzenia osiągają głębokość powyżej 54 centymetrów.

Małe pralkosuszarki mają praktycznie te same opcje i tryby, jak ich pełnowymiarowe odpowiedniki. Musisz jednak liczyć się z tym, że bęben tego typu sprzętu odznacza się mniejszym wsadem, który wynosi zazwyczaj około 8 - 5 kilogramów. W przypadku większej rodziny może to przysporzyć nieco problemów, gdy trzeba będzie zmierzyć się z wypełnionym po brzegi koszem na brudne ubrania.

Polecane pralkosuszarki do małej łazienki

LG Vivace V500 slim ThinQ F2DV5S8S0

Mała pralkosuszarka od koreańskiej firmy LG. Jej głębokość wynosi 47 centymetrów. Ładowność bębna podczas prania to 8,5 kg, podczas trybu suszenia zmniejsza się ona do ok. 5 kg. Urządzeniem sterujemy przy pomocy dużego i czytelnego wyświetlacza lub dedykowanej aplikacji mobilnej umożliwiającej skorzystanie z wielu interesujących funkcji.

Samsung WD8NK52E0AW

Pralkosuszarka firmy Samsung, która jest idealna do niewielkiej łazienki. Głębokość modelu wynosi nieco ponad 45 cm. Za sprawą nowoczesnej konstrukcji silnika sprzęt odznacza się też cichą i wydajną pracą. Dodatkową zaletą jest tu funkcja aktywnej piany, 14 programów prania i suszenia oraz opcja automatycznego czyszczenia bębna.

Beko HTV7616XW

Pralkosuszarka firmy Beko, która odznacza się niewielką głębokością wynoszącą zaledwie 45 centymetrów. Maksymalna ładowność bębna modelu to 7 kilogramów podczas prania oraz 4 kilogramy podczas suszenia. Sprzęt oferuje wiele zróżnicowanych trybów pracy, w tym program dla ubrań syntetycznych oraz bawełnianych, a także antyalergiczny. Dodatkowo producent wzbogacił go w blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi.

Haier I-PRO 7 HWD80-B14979

Pralkosuszarka chińskiej firmy Haier. Mamy tu do czynienia z kompaktowym modelem o głębokości 46 cm oraz pojemnością bębna wynoszącą maksymalnie 8 kilogramów. Atutem sprzętu jest cichy silnik indukcyjny, a także antybakteryjny system prania ABT. Na uwagę zasługuje też funkcja i-Refresh suszarki, która korzystając z pary, usuwa z powierzchni tkanin nieprzyjemne zapachy, drobny kurz i alergeny, jednocześnie zmniejszając ich zagniecenia.
Autor: Michał Kułakowski