Data publikacji:

Jaki prezent dla szefa na święta?

Na Boże Narodzenie warto pamiętać również o obdarowaniu swojego przełożonego. Prezent dla szefa na święta to bowiem nie tylko miły gest, ale również sposób na budowanie z nim dobrej relacji. Co zatem można i warto kupić szefowi lub szefowej na święta? Na jakie upominki zwrócić uwagę, a czego raczej unikać? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i wybierz najlepszy prezent na święta dla szefa, szefowej lub szefostwa.
jaki prezent dla szefa na święta

Prezent dla szefa na święta – czy warto?

Prezent dla szefa na święta? A co takiego? Czy to dobry pomysł, czy może lepiej nie ryzykować i niczego nie kupować? W końcu to szef, a nie przyjaciel czy członek rodziny. Jednak z drugiej strony, gdyby udało się dobrze wybrać prezent, można by zyskać kilka dodatkowych punktów u szefa. Poza tym jest to człowiek, z którym zazwyczaj widujesz się i kontaktujesz na co dzień, więc może nie jest dla Ciebie kimś specjalnie bliskim, ale macie ze sobą relacje. Warto więc pomyśleć o tym i spróbować wybrać coś odpowiedniego.

Prezent dla szefa na święta – na co zwrócić uwagę?

Co kupić dla szefa na święta? Skoro dalej zadajesz sobie to pytanie, oznacza to, że zdecydowałeś się na zakup upominku. Prezent dla szefa na święta to nie lada wyzwanie, a odpowiedź na to pytanie może być trudna. Szefostwo to osoby, które mają dużo wymagań i są bardzo wybredne. Wiemy jednak, że zależy Ci na tym, aby podarować im coś wyjątkowego i oryginalnego.
Dobrze, jeśli prezent dla szefa na święta jest przede wszystkim praktyczny, nie kupuj więc czegoś, co szef będzie musiał schować do szafy i zapomnieć o tym. Upominek powinien mieć jakieś realne zastosowanie w pracy lub poza nią. Dobrym pomysłem będzie na przykład książka motywacyjna albo praktyczny gadżet, który ułatwi codzienne życie.
Pamiętaj również, że prezent dla szefa powinien być dopasowany do jego osobowości oraz charakteru. Jeśli Twój szef jest osobą energiczną i lubi aktywność fizyczną, możesz mu podarować na przykład voucher na masaż lub wejściówkę np. na ściankę wspinaczkową czy do parku trampolin. Natomiast jeśli Twój szef to osoba stonowana i spokojna, lepszym pomysłem będzie wspomniana już książka albo elegancki gadżet.
Przeczytaj również: Prezent na święta dla chłopaka.
Zwróć także uwagę na to, jakie są hobby szefa. Jeśli na przykład lubi piłkę nożną, dobrym pomysłem będzie zakup biletu na mecz lub podarowanie koszulki ulubionej drużyny.
Nie masz pojęcia, czym zajmuje się szef w wolnych chwilach? Jeśli masz taką możliwość, postaraj się dowiedzieć, czego potrzebuje lub czego jemu lub jej brakuje. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której prezent będzie leżał nieużywany w gabinecie szefa i zacznie jedynie zbierać kurz. To także dobry sposób na zwyczajną pogawędkę ze swoim przełożonym i budowanie relacji opartej nie tylko na zawodowych wyzwaniach.

Prezent dla szefa na święta – czego unikać?

Pamiętaj, że prezent dla szefa na święta powinien być przede wszystkim elegancki i profesjonalny – unikaj więc kiczowatych dodatków czy też prezentów, które mogłyby być odebrane jako niestosowne. Oczywiście dużo też zależy od tego, jaka relacja łączy Cię z szefem i na ile możesz sobie pozwolić na żarty, jednak pamiętaj, że to on jest wyżej od Ciebie w firmowej hierarchii i chociażby z tego względu powinieneś zachować umiar. Kubek ze śmiesznym napisem, koszulka z podobizną szefa lub – co gorsza – dwuznaczny upominek to gadżety, których nie przystoi dawać przełożonemu, bo albo są niestosowne albo tylko zapełnią szafę z innymi tego typu prezentami.
Prezent dla szefa nie powinien być też zbyt… drogi. Nie dlatego, że wzbudzisz w nim podejrzenie, że za dużo Ci płaci, ale dlatego, że taki upominek prawdopodobnie wprawi szefa w zakłopotanie. Może poczuć się zobowiązany do wręczenia Ci czegoś podobnego przy najbliższej okazji, a w skrajnym przypadku odmówić przyjęcia prezentu.
Wybierając prezent dla szefa, warto zatem nie przesadzać w żadnym kierunku: ani kupować czegoś tandetnego, ani zbyt luksusowego.

Prezent dla szefa lub szefostwa na święta – propozycje

Bilety do teatru lub kina

Jeśli Twój szef lubi chodzić do teatru lub kina, podaruj mu bilety na jakiś interesujący spektakl lub film. Na pewno miło spędzi czas w towarzystwie swoich pracowników.

Voucher do spa

Jeśli Twój szef lubi się relaksować i odpoczywać w spa, podaruj mu voucher do jakiegoś spa. Będzie miał czas na odprężenie się i zrelaksowanie po ciężkim dniu pracy.

Kosz ze słodyczami

Kto nie lubi słodyczy? Podaruj swojemu szefowi kosz ze słodyczami, którymi będzie mógł się delektować w czasie wolnym od pracy lub by osłodzić sobie trud codziennych wyzwań.

Długopis lub wizytownik

Warto także pomyśleć o prezencie praktycznym, który będzie się przydawał w codziennej pracy. Jeśli chcesz podarować coś, co się przyda na co dzień, to dobrym wyborem będzie wizytownik lub długopis. Pamiętaj jednak, aby był to produkt dobrej jakości, by szef faktycznie chciał z niego korzystać.

Atrakcja – lot ze spadochronem, skok na bungee, jazda konna

Wybierając prezent dla szefa na święta, zwróć uwagę na to, by upominek był oryginalny i niepowtarzalny. Ciekawym pomysłem może być lot ze spadochronem lub skok na bungee. Jazda konna także może się spodobać.

Prezent dla szefowej na święta – propozycje

Chociaż większość powyższych propozycji na prezent dla szefa na święta doskonale sprawdzi się również dla pań piastujących wysokie stanowiska, postanowiliśmy wyszczególnić jeszcze jedną kategorię upominków, które szczególnie przypadną do gustu szefowym „w szpilkach”. Wybierz dla niej prezent, który doceni i który będzie się jej przydawał w codziennym życiu. Wśród naszych propozycji znajdują się:

Voucher do salonu urody

Każda kobieta chce być piękna i każda lubi oddawać się różnym zabiegom upiększającym. Voucher do salonu piękności pozwoli jej poczuć się wyjątkowo pod okiem specjalistów, a także zrelaksować się po dniu pełnym zawodowych wyzwań.

Stylowa piżama lub szlafrok

Wysokiej jakości piżama lub szlafrok mogą sprawić, że szefowa będzie mogła poczuć się komfortowo po pracy w domowym zaciszu.

Karta prezentowa do perfumerii

Kobiety kochają kosmetyki i Twoja szefowa na pewno nie jest wyjątkiem. Nie polecamy jednak doboru produktów na własną rękę – zamiast tego znacznie lepiej sprawdzi się voucher prezentowy. Ulubione perfumy, krem pod oczy, a może fluid? Szefowa na pewno doskonale będzie wiedzieć, na co go wykorzystać.
Zdjęcie: Envato elements
Autor: Agnieszka Ragus