Data modyfikacji:

Prezent na zakończenie roku szkolnego

Moment zakończenia nauki w kolejnej klasie dla każdego z uczniów jest ważnym przeżyciem. Jego ranga wzrasta tym bardziej, jeśli lada moment przyjdzie pożegnać się ze szkołą i rozpocząć edukację w całkiem nowym miejscu. Przedstawiamy najlepsze pomysły na prezent na zakończenie roku szkolnego, który pozwoli powracać myślami do szkolnych lat w przyszłości.

prezent na zakończenie roku szkolnego

Prezent na zakończenie roku szkolengo: wyjątkowa pamiątka

Zbliżające się wakacje to powód do ekscytacji i radości. Jeśli jednak wiążą się one z zakończeniem nauki w klasie, do wachlarza emocji należy dodać wzruszenie, a niejednokrotnie również smutek. W końcu przyjaciele i nauczyciele, z którymi uczeń widywał się praktycznie codziennie, stali się ważnym elementem życia.

Uczniom, którzy kończą podstawówkę lub szkołę średnią, warto podarować drobiazg, który nawet po latach pozwoli im powracać do najlepszych wspomnień lat szkolnych. Taki prezent na zakończenie szkoły dla uczniów mogą wręczyć rodzice lub nauczyciele. Jakie gadżety w tych okolicznościach sprawdzą się najlepiej?

Prezenty na koniec roku: 6 pomysłów

Co wręczyć młodzieży, która lada moment opuści szkolne mury? Prezent na zakończenie szkoły nie musi być drogi. Przedstawiamy 6 propozycji na ciekawe upominki dla uczniów, które okażą się również wspaniałymi pamiątkami z czasów młodości.

Medal dla ucznia

W ostatnich chwilach spędzonych w klasie każdy uczeń powinien czuć się wyjątkowo. Złote medale sprawią, że dzieci poczują się wyróżnione i z radością będą wspominały nauczyciela, który im je wręczył. Alternatywą dla medalu może być „złota” statuetka.

Kubek z imieniem: pamiątka szkolnych lat

Innym personalizowanym prezentem na zakończenie roku szkolnego dla ucznia może być kubek z imieniem. Prosty, popularny gadżet z pewnością okaże się praktyczny, a po latach przywoła miłe wspomnienia związane z czasami szkoły. Do pamiątkowego kubka możesz włożyć odrobinę słodkości.

Prezent dla ucznia: wartościowa książka

Mądra książka zawsze jest dobrym pomysłem na prezent – a już zwłaszcza dla młodego człowieka, który rozpoczyna całkiem nowy etap w życiu. Podaruj uczniom książki dla młodzieży z przesłaniem, które umilą im wakacje. Nie zapomnij o własnoręcznej dedykacji!

Notesy z dedykacją: prezent na koniec roku

Uczniom możesz podarować również notesiki ze śmiesznymi okładkami. W środku każdego z nich napisz parę słów od siebie – taki zeszyt będzie przypominać twoim wychowankom o tobie nawet po wielu latach.

Pamiątkowy album ze zdjęciami

Zdjęcia ze szkolnych imprez i wycieczek umieść w małych albumach fotograficznych. To jedna z najlepszych pamiątek ze szkolnej ławki! To pewne, że uczniowie nieraz powrócą do zdjęć z tych pięknych czasów. Zdjęcia uzupełnij podpisami lub zabawnymi cytatami. Dzieciom na pewno spodoba się taki prezent na koniec szkoły

Dyplomy dla uczniów

Klasycznym prezentem dla ucznia kończącego naukę w klasie jest dyplom. Młodzież będzie zaskoczona, jeśli podarujesz im dyplomy w nieco innej odsłonie – zamiast osiągnięć w nauce, weź pod uwagę np. najlepsze żarty czy świetne maniery. Możesz zdecydować się na gotowe dyplomy z ciekawą szatą graficzną lub puścić wodze fantazji i wykonać je samodzielnie, korzystając z ozdobnego papieru.

Prezent na zakończenie roku szkolnego: liczy się kreatywność

Przygotowanie ciekawych upominków dla całej klasy nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Nie trzeba do niego również wielkich umiejętności – najważniejsze są pomysł i chęci. Obdarowując uczniów niewielkim drobiazgiem sprawisz, że będą wspominać miło zarówno naukę w szkole, jak i ciebie.