Data modyfikacji:

Prezenty na Dzień Chłopaka w szkole podstawowej

30 września to w kalendarzu data szczególna – Dzień Chłopaka. To święto bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży. Wówczas w szkołach dziewczynki dają chłopcom drobne upominki. Zebraliśmy pomysły na najciekawsze prezenty na Dzień Chłopaka w szkole podstawowej.

prezent na dzień chłopaka

1. Kubek – praktyczny prezent na Dzień Chłopaka w szkole podstawowej

Kubek na prezent to zawsze dobre rozwiązanie. Każdy przecież pije herbatę, kakao, wodę lub sok. Kubek dl chłopca może być zwyczajny, ale w ładnym kolorze, może mieć ciekawy kształt lub dodatkowe funkcje, np. zmieniać kolor pod wpływem wysokiej temperatury lub odkrywać niewidoczny, zaskakujący napis.

Kubek zawsze się przyda – aspekt praktyczny spodoba się zapewne rodzicom z trójki klasowej i nauczycielom – bo to oni zazwyczaj muszą zaakceptować pomysł na prezent na Dzień Chłopaka dla wszystkich chłopców w klasie. Chłopcy zaś będą zaskoczeni, jeśli na kubku pojawi się śmieszne hasło. Może to być „Niezły łobuz”, „Kubek Fajnego Chłopaka”, czy kubek zindywidualizowany – z imieniem dla każdego chłopaka. Koszt takiego kubka zazwyczaj nie przekracza 15 zł, a przy hurtowych zakupach można uzyskać rabaty.

2. Breloczek – popularny prezent na Dzień Chłopaka

Co kupić na Dzień Chłopaka? Breloczek to gadżet może nieco mniej pomocny niż kubek, ale za to bardzo atrakcyjny dla młodszych i starszych – można doczepić go do kluczyka od szkolnej szafki, by uniknąć jego zgubienia. Może stać się ozdobą plecaka lub piórnika.

Jakie motywy są popularne? Wszystkie nawiązujące do lubianych przez dzieci gier, takich jak Fortnite czy Brawl Stars. Jeśli budżet klasowy na to pozwala i można wydać na jeden prezent około 30 zł, to może warto poszukać breloczków markowych – popularne są oczywiście Lego, Star Wars czy modele z podobiznami superbohaterów, takich jak Superman, Spider-Man czy Batman.

3. SuperZings – zabawkowe prezenty na Dzień Chłopaka w szkole podstawowej

To zabawka popularna zwłaszcza wśród młodszych dzieci szkolnych. SuperZingsy produkowane są przez hiszpańską firmę Magic Box. Są to figurki nawiązujące do przedmiotów codziennego użytku, owoców, warzyw i motywów związanych z jedzeniem, ale znajdziemy też wśród nich różne inne, ciekawe kształty, np. spotkać można postać wyglądającą jak deska surfingowa lub fortepian.

Przedmioty te przekształcone są w postaci superbohaterów i superzłoczyńców, którzy walczą ze sobą i przeżywają przygody w Kaboom City. Figurki uwielbiane są przez chłopców, którzy je kolekcjonują. Można kupić pojedyncze, małe figurki, których ceny zaczynają się od około 7 zł, ale też droższe zestawy zawierające kilka postaci lub figurki będące robotami, które wykonują proste ruchy.

4. Pendrive – elektroniczny prezent na Dzień Chłopaka

W dzisiejszych czasach nauka związana jest nierozerwalnie z technologiami – każdy uczeń korzysta z komputera, wyszukuje informacje w internecie, przygotowuje prace w plikach tekstowych i graficznych. Dlatego dobrym rozwiązaniem w charakterze prezentu na Dzień Chłopaka będzie pendrive. Współczesne nośniki danych są małe, poręczne i niedrogie – można je kupić już za kilkanaście złotych, a mieszczą coraz więcej danych.

5. Komiks – książkowy prezent na Dzień Chłopaka

Książka na prezent na Dzień Chłopaka? Hmmm, nie każdy się z niej ucieszy. No chyba że będzie to komiks. Wszyscy chyba znają już przygody Tytusa, Romka i A’Tomka. A jeśli nie znają, to warto im je podsunąć. Komiksy te mają tę zaletę, że poszczególne części nie są drogie – książeczki można kupić już za około 7 zł. Z zainteresowaniem chłopców ma także szansę spotkać się seria komiksów o Kaczorze Donaldzie, a chłopakom z młodszych klas spodobają się Smerfy.

6. Pióro lub długopis ścieralny – szkolne prezenty na Dzień Chłopaka

Przybory szkolne to upominki nieodmiennie kojarzące się ze szkołą. A może nie dla każdego chłopaka szkoła to właśnie to, co najbardziej lubi. Jeśli jednak prezentem na Dzień Chłopaka będzie ładne pióro dobrej marki, np. Zenith, to taki prezent ma szansę zyskać aprobatę. Jeśli wiadomo, że w klasie dzieci mogą używać długopisów ścieralnych, to może dobrym rozwiązaniem byłyby właśnie takie prezenty? Można wybrać wiele ciekawych modeli.

7. Bidon – praktyczny prezent na Dzień Chłopaka w szkole podstawowej

Co kupić na Dzień Chłopaka? Może bidon do szkoły? To prezent również nawiązujący do szkoły, ale nie tylko, bo bidon przyda się na wycieczkach, wyprawach górskich czy wakacjach. Warto wybrać popularne wśród chłopców motywy, np. związane z filmem Star Wars lub z bajką Angry Birds. Wybierając model, warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo plastiku – nie powinien zawierać szkodliwych substancji.

8. Skarpety – prezent na Dzień Chłopaka doskonały dla starszych uczniów

To z kolei upominek, który przypadnie do gustu uczniom starszych klas. Najlepiej by miały śmieszne nadruki lub modne motywy. Obecnie popularne są wzory geometryczne, zwłaszcza czarno-biała kratka – lubiana szczególnie przez fanów jazdy na deskorolkach, a także owocowe motywy, nadruki w zwierzątka – ptaki, dzikie koty oraz psy, liski i inne sympatyczne podobizny ze świata zwierząt. Skarpetki to zawsze miły upominek – praktyczny, zabawny, niedrogi.

Agnieszka Jastrzębska
Agnieszka Jastrzębska

Dla redakcji serwisów Ceneo najchętniej piszę o modzie. I choć strojenie się, to szczyt próżności, to w przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wiele prawdy. A w dzisiejszych czasach moda to także mocny nośnik światopoglądu, o czym przekonuje np. jedna z moich ulubionych projektantek, Vivienne Westwood. Lubię też pisać o wnętrzach, ponieważ to one tworzą naszą codzienność. Chętnie doradzam też rodzicom, ponieważ rodzicielstwo to wielka i pouczająca przygoda. Rekomenduję też dobre książki i ciekawe miejsca na świecie. Prywatnie jestem mamą 11-latki, pracuję z dziećmi, uczę się grać na gitarze i planuję trenować boks.