Data publikacji:

Ranking kuchenek gazowych – polecane produkty

Jesteś w trakcie wyposażania swojej kuchni? W takim razie, co powiesz na wzbogacenie wnętrza o kuchenkę gazową? Jeśli szukasz idealnego modelu, który umożliwi ci gotowanie ulubionych potraw, to mamy coś specjalnie dla ciebie – ranking kuchenek gazowych. Odkryj najpopularniejsze sprzęty AGD!

kuchenka gazowa

Ranking kuchenek gazowych z piekarnikiem gazowym i elektrycznym

Na pytanie co jest dla ciebie lepszym wyborem: płyta indukcyjna czy gazowa, wybrałeś drugą opcję? W takim razie trafiłeś w dobre miejsce. W naszym rankingu kuchenek gazowych znajdziesz produkty najlepszych producentów.

  1. Electrolux EKK54552OX
  2. Amica 57GGS1.23OFP(W)
  3. Beko FSG52020FX
  4. Ravanson KWG-K50N
  5. Amica 58GGD1.23OFP(Xv)
  6. Electrolux EKG51153OW
  7. Amica 57GGH1.23OFP(Xv)

Dlaczego warto mieć w swojej kuchni kuchenkę gazową?

Dlaczego w ogóle warto zafundować sobie jedną z kuchenek gazowych z naszego rankingu? Urządzenia są przede wszystkim doskonałym sposobem na obniżenie rachunków za prąd. W przeciwieństwie do swoich elektrycznych odpowiedników wykorzystują naprawdę mało energii elektrycznej, sprawiając tym samym, że możesz zaoszczędzić pieniądze.

Co więcej, dzięki temu, że kuchenki wykorzystują gaz, który jest bardziej kaloryczny od prądu, pozwalają one szybciej przygotować potrawy, jednocześnie zapewniając często lepszy smak dań. Co ciekawe, to właśnie one umożliwiają również przyrządzenie wielu specjałów kuchni azjatyckiej, które wymagają skorzystania ze specjalnego naczynia, czyli woka.

Ranking kuchenek gazowych z piekarnikiem, czyli jaki sprzęt AGD będzie najlepszym wyborem

Który model sprzętu AGD będzie strzałem w dziesiątkę? Wszelkie wątpliwości rozwieje nasz ranking najlepszych kuchenek gazowych. Poniżej znajdziesz zestawienie urządzeń wolnostojących dostępnych na Ceneo.pl, które cieszą się obecnie największą popularnością wśród klientów.

Electrolux EKK54552OX

Numer jeden w naszym rankingu. Kuchenka gazowa znanego producenta została wyposażona w piekarnik o pojemności 65 l, tradycyjny front oraz funkcję grilla. Co więcej, sprzęt AGD ma szerokość wynoszącą 50 cm, dzięki czemu będzie doskonałym wyborem nawet do małych kuchni.

Electrolux EKK54552OX ma cztery palniki, całkowity pobór mocy na poziomie 2046.3 V oraz obudowę wykonaną z wytrzymałej, odpornej na korozję i łatwej w czyszczeniu stali szlachetnej. Z takim sprzętem codzienne gotowanie będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze!

Amica 57GGS1.23OFP(W)

Kolejna polecana kuchenka gazowa z czterema palnikami i o szerokości wynoszącej 50 cm. Pojemność jej piekarnika to 58 l. Największą zaletą sprzętu jest pokrycie całości specjalną emalią EasyClean, dzięki której usunięcie wszelkich zabrudzeń powstałych w trakcie gotowania będzie całkowicie bezproblemowe.

Co więcej, kuchenka gazowa została wyposażona w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, które gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo podczas użytkowania i automatycznie odcina dopływ gazu w momencie, gdy palnik zgaśnie.

Beko FSG52020FX

Wolnostojąca kuchenka gazowa z piekarnikiem, dzięki której codzienne przygotowywanie ulubionych potraw nie sprawi ci najmniejszego problemu. Szerokość wynosząca 50 cm, tradycyjny front oraz piekarnik o pojemności 60 l sprawiają, że proponowany sprzęt będzie doskonałym wyborem do każdej kuchni.

Model Beko, który możesz zamówić w dwóch wersjach kolorystycznych, został wyposażony w wydajne palniki o specjalnej konstrukcji. To właśnie ona sprawia, że oszczędzasz nie tylko gaz, ale także czas w trakcie gotowania. Dodatkowo producent wyposażył je w automatyczny system zapłonu i przeciwwypływowy gazu oraz zintegrowaną z pokrętłami zapalarkę.

Ravanson KWG-K50N

Świetny wybór do nowoczesnych kuchni, w których liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Zajmująca 4. miejsce w rankingu kuchenka gazowa, podobnie jak jej poprzednicy, ma 50 cm szerokości i wbudowany piekarnik o pojemności 46 l. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie nowoczesnego frontu, który nadaje urządzeniu designerski wygląd.

Do największych zalet kuchenki gazowej Ravanson zaliczamy przede wszystkim metalową pokrywę, cztery palniki z zabezpieczeniem przeciwwypływowym gazu czy żaroodporne pokrętła. Zastosowane rozwiązania gwarantują i wygodę, i bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Amica 58GGD1.23OFP(Xv)

Model Amica o standardowej szerokości 50 cm ma nowoczesny front i piekarnik o pojemności 58 l. Nie zabrakło także specjalnej emalii EasyClan, dzięki której czyszczenie sprzętu jest szybkie i całkowicie bezproblemowe. Dodatkowo producent wyposażył ją w ergonomiczne pokrętła.

Kuchenka gazowa, podobnie jak i wiele pozostałych propozycji marki Amica, ma specjalne zabezpieczenie, które chroni przed ulatnianiem się gazu. Jak to działa? W momencie, gdy płomień jednego z czterech palników zgaśnie, zawór automatycznie odcina dopływ gazu. Dzięki temu możesz cieszyć się maksymalnym bezpieczeństwem użytkowania kuchenki.

Electrolux EKG51153OW

Jeśli szukasz energooszczędnego, funkcjonalnego i wygodnego w użytku sprzętu AGD, to proponowana kuchenka gazowa Electrolux będzie strzałem w dziesiątkę. Model o standardowej szerokości, czterech palnikach, pojemności piekarnika 53 l, tradycyjnym froncie i funkcji grilla jest wolnostojący, dzięki czemu sprawdzi się znakomicie w każdym miejscu w kuchni.

Kuchenka gazowa Electrolux została wyposażona w natychmiastowy zapłon w postaci prostej zapalarki. Dodatkowo nie zabrakło specjalnego zabezpieczenia przeciwwypływowego palników, które chroni przed niebezpiecznym ulatnianiem się gazu.

Amica 57GGH1.23OFP(Xv)

To ostatni polecany model w naszym rankingu najlepszych kuchenek gazowych. Wolnostojący sprzęt AGD z piekarnikiem o pojemności 58 l ma cztery palniki, nowoczesną płytę inox oraz zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Nie zabrakło również funkcji grilla oraz łatwej w czyszczeniu emalii EasyClean.

Kuchenka gazowa Amica ma szerokość 50 cm, mały palnik pomocniczy, dwa średnie i jeden duży. Producent dodał także praktyczny poradnik z przepisami i instrukcjami pieczenia, który znajdziesz na wewnętrznej stronie drzwiczek od piekarnika.