Data modyfikacji:

Ranking szczoteczek elektrycznych do 200 zł

Szczoteczki elektryczne cieszą się współcześnie coraz większą popularnością, a wiele osób nie wyobraża sobie powrotu do tradycyjnych odpowiedników. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ szczoteczki tego rodzaju zapewniają dużo dokładniejsze mycie zębów. W ten sposób przyczyniają się do poprawy higieny jamy ustnej, a dzięki rotacyjnym i pulsującym ruchom główki szybko oraz skutecznie usuwają płytkę nazębną i osad. W niniejszym tekście zostanie przedstawiony ranking szczoteczek elektrycznych do 200 zł, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że dokonałeś dobrego wyboru.
szczoteczki elektryczne

Szczoteczka soniczna do 200 zł – na co zwrócić uwagę?

Jaka szczoteczka soniczna będzie dobrym wyborem? Szczoteczka soniczna to urządzenie służące do mycia i pielęgnacji zębów, wykorzystujące technologię fal dźwiękowych. Mechanizm znajdujący się w szczoteczce generuje drgania dźwiękowe, dzięki którym włosy końcówki zostają wprowadzone w ruch wymiatający.

Częstotliwość drgania najczęściej oscyluje w granicach od 62 do 96 tysięcy, co w rezultacie sprowadza się do 31-48 tysięcy ruchów główki na minutę. Wykorzystanie wspomnianej technologii pozwala osiągnąć rewelacyjne rezultaty, doskonale usuwając płytkę nazębną i osady. Z kolei wysoka częstotliwość drgań powoduje, że w jamie ustnej tworzą się miliony mikropęcherzyków powietrza, które docierają do trudno dostępnych miejsc, dbając o ich higienę. Wybierając szczoteczkę soniczną, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.
  • Twardość włosia – należy ją dostosować do naszych dziąseł. Jeżeli mamy problem z krwawieniem lub nadmierną wrażliwością, powinniśmy zdecydować się na miękką końcówkę. Natomiast osoby, które posiadają zdrowe zęby i dziąsła, mogą wybierać również twardsze końcówki, pozwalające skuteczniej usunąć kamień znajdujący się na zębach.
  • Rozmiar główki – zależny jest od wieku użytkownika. W przypadku dzieci zaleca się, aby nie przekraczała 10 mm. Z kolei dorośli powinni zdecydować się na końcówkę w rozmiarze około 30 mm.
  • Dodatkowe funkcje – niektóre modele wyposażone są w regulację prędkości lub czujnik nacisku. Droższe modele mogą posiadać również opcje różnych trybów pracy, przeznaczonych do codziennego mycia, czyszczenia bądź wybielania.

Przeczytaj także: Jaką szczoteczkę soniczną na Black Friday wybrać?

Szczoteczki soniczne – ranking do 200 zł

Szczoteczki soniczne – o czym należy pamiętać?

Poniżej przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek dla osób, które po raz pierwszy mają styczność ze szczoteczką elektryczną:
  • Zadbaj o czystość szczoteczki – pamiętaj, aby po każdym użyciu zdjąć końcówkę i dokładnie wyczyścić ją pod strumieniem bieżącej wody. Nie zapomnij umyć nasady rękojeści z osadu i resztek pasty do zębów. W ten sposób zapobiegniesz tworzeniu się na niej twardego osadu, który mógłby doprowadzić do uszkodzenia szczoteczki.
  • Regularnie wymieniaj końcówki – w większości modeli powinno wymieniać się końcówkę co 3 miesiące. Jest to niezwykle ważne, nie tylko ze względów na higienę, ale także dlatego, że końcówki pod wpływem długotrwałego użytkowania tracą swoje właściwości. Znajdujące się na nich włosie ulega odkształceniom i zaczyna się wyginać, co zmniejsza dokładność podczas mycia zębów. Warto również wymienić końcówki po przebytych infekcjach, takich jak grypa czy przeziębienie.
  • Korzystaj z pasty rekomendowanej do szczoteczek sonicznych – specjalna pasta przeznaczona do tego rodzaju szczoteczek nie powinna zawierać SLS. Nie zaszkodzi również, aby preparat charakteryzował się gęstszą konsystencją i niską zawartością RDA. Jeżeli zadbamy o wybór odpowiedniej pasty do zębów, nasza szczoteczka będzie w stanie wykorzystać cały swój potencjał i skutecznie rozprowadzi zawarte w preparacie myjącym składniki aktywne.
Zdjęcie: SergioPhotone/Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!