Data publikacji:

Ranking szczoteczek elektrycznych do 200 zł

Szczoteczki elektryczne cieszą się współcześnie coraz większą popularnością, a wiele osób nie wyobraża sobie powrotu do tradycyjnych odpowiedników. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ szczoteczki tego rodzaju zapewniają dużo dokładniejsze mycie zębów. W ten sposób przyczyniają się do poprawy higieny jamy ustnej, a dzięki rotacyjnym i pulsującym ruchom główki szybko oraz skutecznie usuwają płytkę nazębną i osad. W niniejszym tekście zostanie przedstawiony ranking szczoteczek elektrycznych do 200 zł, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że dokonałeś dobrego wyboru.
szczoteczki elektryczne

Szczoteczka soniczna do 200 zł – na co zwrócić uwagę?

Jaka szczoteczka soniczna będzie dobrym wyborem? Szczoteczka soniczna to urządzenie służące do mycia i pielęgnacji zębów, wykorzystujące technologię fal dźwiękowych. Mechanizm znajdujący się w szczoteczce generuje drgania dźwiękowe, dzięki którym włosy końcówki zostają wprowadzone w ruch wymiatający.

Częstotliwość drgania najczęściej oscyluje w granicach od 62 do 96 tysięcy, co w rezultacie sprowadza się do 31-48 tysięcy ruchów główki na minutę. Wykorzystanie wspomnianej technologii pozwala osiągnąć rewelacyjne rezultaty, doskonale usuwając płytkę nazębną i osady. Z kolei wysoka częstotliwość drgań powoduje, że w jamie ustnej tworzą się miliony mikropęcherzyków powietrza, które docierają do trudno dostępnych miejsc, dbając o ich higienę. Wybierając szczoteczkę soniczną, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.
  • Twardość włosia – należy ją dostosować do naszych dziąseł. Jeżeli mamy problem z krwawieniem lub nadmierną wrażliwością, powinniśmy zdecydować się na miękką końcówkę. Natomiast osoby, które posiadają zdrowe zęby i dziąsła, mogą wybierać również twardsze końcówki, pozwalające skuteczniej usunąć kamień znajdujący się na zębach.
  • Rozmiar główki – zależny jest od wieku użytkownika. W przypadku dzieci zaleca się, aby nie przekraczała 10 mm. Z kolei dorośli powinni zdecydować się na końcówkę w rozmiarze około 30 mm.
  • Dodatkowe funkcje – niektóre modele wyposażone są w regulację prędkości lub czujnik nacisku. Droższe modele mogą posiadać również opcje różnych trybów pracy, przeznaczonych do codziennego mycia, czyszczenia bądź wybielania.

Szczoteczki soniczne – ranking do 200 zł

SEYSSO Carbon Basic

To soniczna szczoteczka do zębów, która posiada trzy tryby pracy. W trybie „clean” szczoteczka osiąga 80 tys. ruchów na minutę, dokładnie czyszcząc zęby z wszelkich resztek pożywienia czy osadu. Tryb ten jest idealnie przystosowany do codziennego użytkowania. Drugi tryb, zwany „soft”, został stworzony z myślą o osobach, które borykają się z problemami natury stomatologicznej, takimi jak krwawiące dziąsła, nadwrażliwość czy paradontoza. Ostatni tryb został zaprojektowany z myślą o masażu i ukrwieniu dziąseł, dzięki czemu możemy zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób stomatologicznych. Urządzenie posiada niezwykle wydajne zasilanie, pozwalające umyć zęby około 80 razy bez konieczności ładowania szczoteczki. Tego typu urządzenie sprawdzi się doskonale zarówno w domu, jak i w podróży

Philips Sonicare Easy Clean HX6511/50

To dynamiczna szczoteczka soniczna, skierowana do osób, które szukają prostych rozwiązań. Posiada tylko jeden podstawowy i uniwersalny tryb pracy „clean”. Jest łatwa w obsłudze i posiada wbudowany 2-minutowy zegar, dzięki któremu z łatwością możemy przestrzegać zalecanego czasu szczotkowania zębów. Model umożliwia delikatne i dokładne czyszczenie zębów, pozwalając jednocześnie dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Producent zwraca uwagę, że regularne stosowanie szczoteczki pomaga zmniejszyć lub nawet całkowicie usunąć przebarwienia na zębach.

Dodatkowo model posiada funkcję Easy Start, która pomaga przyzwyczaić się do korzystania ze szczoteczki sonicznej. Szczoteczka Sonicare Easy Clean posiada wbudowany akumulator, który umożliwia pracę do 2 tygodni, bez konieczności ponownego ładowania. Dzięki wąskiej i ergonomicznej konstrukcji produkt idealnie sprawdza się podczas codziennego dbania o higienę jamy ustnej.

Feelo Anticaries Jump

To jedna z tańszych szczoteczek sonicznych, niemniej również zasługująca na uwagę. W tak atrakcyjnej cenie możemy nabyć produkt posiadający aż 5 trybów pracy, w tym program przeznaczony do wybielania zębów i masażu dziąseł. Szczoteczka wyróżnia się również bardzo niewielką wagą i jest poręczna, sprawdzi się idealnie w przypadku osób lubiących podróżować. Producent informuje, że włókna końcówki poruszają się z prędkością około 40 tys. ruchów na minutę. Z kolei w kwestii zasilania szczoteczka posiada wbudowany akumulator, który wystarcza na około 25 dni bez konieczności ładowania.

Urządzenie ładuje się poprzez kabel USB, który możemy podłączyć do laptopa lub ładowarki USB. Jest to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy zabierać w podróż dodatkowych kabli. Szczoteczka Feelo Anticaries Jump została również wyposażona w wbudowany licznik, który pozwala na równomierne umycie całej powierzchni jamy ustnej. Model ten jest świetną propozycją dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szczoteczkami elektrycznymi.

Szczoteczki soniczne – o czym należy pamiętać?

Poniżej przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek dla osób, które po raz pierwszy mają styczność ze szczoteczką elektryczną:
  • Zadbaj o czystość szczoteczki – pamiętaj, aby po każdym użyciu zdjąć końcówkę i dokładnie wyczyścić ją pod strumieniem bieżącej wody. Nie zapomnij umyć nasady rękojeści z osadu i resztek pasty do zębów. W ten sposób zapobiegniesz tworzeniu się na niej twardego osadu, który mógłby doprowadzić do uszkodzenia szczoteczki.
  • Regularnie wymieniaj końcówki – w większości modeli powinno wymieniać się końcówkę co 3 miesiące. Jest to niezwykle ważne, nie tylko ze względów na higienę, ale także dlatego, że końcówki pod wpływem długotrwałego użytkowania tracą swoje właściwości. Znajdujące się na nich włosie ulega odkształceniom i zaczyna się wyginać, co zmniejsza dokładność podczas mycia zębów. Warto również wymienić końcówki po przebytych infekcjach, takich jak grypa czy przeziębienie.
  • Korzystaj z pasty rekomendowanej do szczoteczek sonicznych – specjalna pasta przeznaczona do tego rodzaju szczoteczek nie powinna zawierać SLS. Nie zaszkodzi również, aby preparat charakteryzował się gęstszą konsystencją i niską zawartością RDA. Jeżeli zadbamy o wybór odpowiedniej pasty do zębów, nasza szczoteczka będzie w stanie wykorzystać cały swój potencjał i skutecznie rozprowadzi zawarte w preparacie myjącym składniki aktywne.
Zdjęcie: SergioPhotone/Envato Elements
Autor: Karolina Grad