Data publikacji:

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych do 1000 złotych

Nie ma nic lepszego, niż świeżo wyciśnięty sok owocowy. Chcesz zafundować sobie kuchennego pomocnika, dzięki któremu samodzielne przygotowywanie pożywnych i smacznych koktajli stanie się jeszcze łatwiejsze? W takim razie mamy coś specjalnie dla ciebie – ranking wyciskarek wolnoobrotowych do 1000 zł. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów i jaki model będzie dobrym wyborem? Podpowiadamy!

wyciskarka wolnoobrotowa

Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł?

Wyciskarki wolnoobrotowe, które są dostępne w wersji pionowej lub poziomej, to nowoczesne urządzenia kuchenne wykorzystujące do swojej pracy specjalny wałek. To właśnie on pozwala dokładnie zmiażdżyć wszystkie kawałki owoców i warzyw, a następnie wycisnąć z nich miąższ. W przeciwieństwie do sokowirówek wyciskarki wolnoobrotowe pracują wolniej.

Co będzie lepsze: sokowirówka czy wyciskarka? Zakup wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł z naszego rankingu jest polecany przede wszystkim osobom, którym zależy na wysokiej wartości odżywczej przygotowywanych soków i koktajli. Wielofunkcyjne urządzenia zapewniają dużą zawartość błonnika w napoju i umożliwiają przygotowanie soków na zapas. Najczęściej można przechowywać je w lodówce nawet przez 24 godziny.

Zanim przedstawimy ci nasz ranking najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych do 1000 zł, warto sprawdzić, czym w ogóle należy się kierować podczas zakupu. W końcu sprzęt sprzętowi nierówny i czasami te tańsze modele mogą dorównywać jakością swoim droższym odpowiednikom.

Zacznij od sprawdzenia mocy urządzenia. Im wyższa, tym wyciskarka wolnoobrotowa poradzi sobie lepiej z twardymi owocami i warzywami. Optymalna wartość tego parametru powinna wynosić około 150 W.

Równie ważna jest sama wielkość interesującego cię modelu. Ta powinna być dopasowana do rozmiaru kuchni. W mniejszych wnętrzach sprawdzą się modele kompaktowe, a w większych wyciskarki poziome.

W przypadku wyciskarek wolnoobrotowych niezwykle istotna jest liczba obrotów na minutę wykonywanych przez urządzenia. Jak sama nazwa sprzętu mówi – powinno być ich jak najmniej. Spowolniony proces rozdrabniania owoców i warzyw pozwala na ich dokładniejsze zmiażdżenie i wyciśnięcie z nich miąższu. To właśnie on zawiera najwięcej cennych składników odżywczych, witamin i minerałów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Przeglądając nasz ranking wyciskarek wolnoobrotowych do 1000 zł, sprawdź średnicę ich otworów. Im większa, tym większe kawałki produktów spożywczych można wrzucić do środka, co automatycznie pozwala oszczędzić czas. Równie ważne jest wykonanie urządzenia – materiały powinny być wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia i działanie wody.

Ranking najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych do 1000 zł

Dysponujesz określonym budżetem, którego po prostu nie możesz przekroczyć? Nie ma problemu! Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy ranking wyciskarek wolnoobrotowych do 1000 zł, wśród których z pewnością znajdziesz odpowiedni model. Odkryj urządzenia, które cieszą się aktualnie największą popularnością na Ceneo.pl!

1. TEFAL INFINY JUICE ZC255B38

Numer jeden w naszym rankingu wyciskarek wolnoobrotowych do 1000 zł! Model o mocy 200 W jest wyposażony w dwa dzbanki, dzięki którym przygotowywanie soków i czyszczenie sprzętu stają się jeszcze łatwiejsze. Na tym jednak nie koniec!

Zastosowanie technologii Infiny Juice umożliwia wyciśnięcie do 2 razy więcej koktajli, a cicha praca pozwala na korzystanie z urządzenia nawet wtedy, gdy twoje dzieci smacznie śpią. W wyciskarce znalazł się także praktyczny system zabezpieczający przed kapaniem soku na blat.

2. PHILIPS VIVA COLLECTION HR1888/80

Wyciskarka wolnoobrotowa, która może pochwalić się wysoką efektywnością. Z jej pomocą wyciśniesz nawet do 80% zawartości warzyw i owoców, i to nawet tych w dużych kawałkach. Model został wzbogacony o szeroki otwór XL, dzięki któremu nie musisz wcześniej kroić produktów.

Możesz także zapomnieć o obieraniu – w końcu to w skórkach znajdziesz mnóstwo cennych składników odżywczych. Co więcej, sprzęt o mocy 140 W bez problemu radzi sobie z twardymi warzywami, orzechami czy nasionami.

3. ZELMER ZJP1300B 

Zelmer nie bez powodu znalazł się na trzecim miejscu w naszym rankingu. Wyciskarka wolnoobrotowa, którą kupisz do 1000 zł, może pochwalić się naprawdę wysoką mocą – wynosi ona aż 250 W. Producent zadbał jednak o to, aby sama praca silnika była wyjątkowo cicha.

Jedną z największych zalet dostępnego na Ceneo.pl modelu jest możliwość wyboru jednego z dwóch rodzajów sit. Pierwsze z nich umożliwia przygotowanie soku, a drugie znakomicie nadaje się do przyrządzenia smoothie. Możesz więc korzystać z urządzenia zamiast blendera do smoothie.

4. ELDOM PJ400

To urządzenie polecane zarówno do owoców, jak i warzyw liściastych czy ziół, z których rozdrobnieniem radzi sobie bez najmniejszego problemu. Automatyczna wyciskarka wolnoobrotowa, dzięki wolnemu i dokładnemu zgniataniu produktów, pozwala wycisnąć z nich wszystko, co najlepsze.

Do najważniejszych parametrów sprzętu możemy zaliczyć moc wynoszącą 400 W, cichą pracę oraz technologię Soft Squeeze. To jedna z najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych do 1000 zł.

5. SENCOR SSJ 4041BK

Wyciskarka z silnikiem wolnoobrotowym, która może pochwalić się mocą wynoszącą aż 400 W i niską prędkością obrotów (60 na minutę). Efekt? Jeszcze więcej cennych składników odżywczych w przygotowywanych sokach.

Urządzenie automatycznie oddziela miąższ, cicho pracuje, a do tego może działać bez przerwy przez 14 minut. Na tym jednak nie koniec! Producent wyposażył ten model w sitko filtrujące ze stali nierdzewnej, antypoślizgowe nóżki oraz funkcję automatycznego wyłączenia w momencie, gdy silnik się przegrzeje lub zostanie zdjęta pokrywa.