Data modyfikacji:

Remigiusz Mróz – książki i kolejność czytania

Remigiuszowi Mrozowi udało się osiągnąć coś, co wielu uznałoby za niemożliwe – pisze thrillery i kryminały w taki sposób, że kartki przewracają się same. Akcja jest rozbudowana, a elementy układanek zaczynają tworzyć całość w najmniej oczekiwanych momentach. Chcesz wiedzieć, która książka Mroza jest najlepsza oraz od którego thrillera zacząć? Zobacz.
remigiusz mróz książki

Remigiusz Mróz – książki chronologicznie

Chcesz się zapoznać z autorem, ale nie wiesz od czego zacząć? Wybierz jedną z samodzielnych, zamkniętych historii, np. „Hashtag” lub „W cieniu prawa”. Jeśli masz ochotę na dłuższą serię kryminalną, zacznij od serii ze znaną ze swojego ciętego języka prawniczką, Joanną Chyłką. Pierwszy tom z tej serii to „Kasacja”. Możesz też poznać mroczne i krwawe historie, dzięki serii z komisarzem Wiktorem Forstem, a jeśli chcesz przeczytać skandynawski kryminał, wybierz jedną z pozycji, którą Mróz napisał pod pseudonimem, np. „Enklawa”.

Inne powieści Mroza:

 1. Wieża milczenia, 2013;
 2. Turkusowe szale, 2014;
 3. Chór zapomnianych głosów, 2014;
 4. W cieniu prawa, 2016;
 5. Behawiorysta, 2016;
 6. Świt, który nie nadejdzie, 2016;
 7. Czarna Madonna, 2017;
 8. Hashtag, 2018;
 9. O pisaniu na chłodno, 2018.

Seria z komisarzem Forstem:

 1. Ekspozycja, 2015;
 2. Przewieszenie, 2016;
 3. Trawers, 2016;
 4. Deniwelacja, 2017;
 5. Zerwa, 2018.

Seria z Joanną Chyłką:

 1. Kasacja, 2015;
 2. Zaginięcie, 2015;
 3. Rewizja, 2016;
 4. Immunitet, 2016;
 5. Inwigilacja, 2017;
 6. Oskarżenie, 2017;
 7. Testament, 2018;
 8. Kontratyp, 2018;
 9. Umorzenie, 2019;
 10. Wyrok, 2019.

Trylogia Parabellum:

 1. Prędkość ucieczki, 2013;
 2. Horyzont zdarzeń, 2014;
 3. Głębia osobliwości, 2016.

Cykl „W kręgach władzy”:

 1. Wotum nieufności, 2017;
 2. Większość bezwzględna, 2017;
 3. Władza absolutna, 2018.

Seria z Damianem Wernerem:

 1. Nieodnaleziona, 2018;
 2. Nieodgadniona, 2019.

Seria z Sewerynem Zaorskim:

 1. Listy zza groby, 2019.

Powieści opublikowane jako Ove Løgmansbø - Trylogia z Wysp Owczych:

 1. Enklawa, 2016
 2. Połów, 2016;
 3. Prom, 2017.

Najpopularniejsze książki Remigiusza Mroza

Kasacja

Manipulacje, bezwzględny świat prawniczy i intrygi to świat syna biznesmena, który zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawę prowadzi Joanna Chyłka. Wydaje się być oczywista  zabójca przez 10 dni nie pozbywa się ciał swoich ofiar, ale skuteczna prawniczka robi, co może, by pomóc swojemu klientowi i wygrać batalię sądową.

Chyłka zostaje wciągnięta w wir manipulacji. Jej klient wydaje się prowadzić swoją własną grę - nie przyznaje się do winy i jednocześnie nie zaprzecza, że jest mordercą. Jak potoczą się losy bohaterów? Sprawdź.
Przeczytaj koniecznie: 8 najlepszych polskich kryminałów. Książki, które warto przeczytać

Zaginięcie

Trzyletnia dziewczynka z dobrego domu znika z domku letniskowego bez śladu. Alarm przez całą noc był wyłączony, śledczy nie odnajdują żadnych poszlak, które mogłyby wskazać na porywacza, podejrzewają, że dziecko nie żyje.

Prawniczka Joanna Chyłka i jej podopieczny, stawiający swoje pierwsze kroki w świecie prawniczym, Kordian Oryński, podejmują się obrony oskarżonych o zabójstwo córki rodziców. Chcesz wiedzieć, jak przebiegnie proces poszlakowy i co uda się ustalić ambitnej prawniczce? Przeczytaj.

Ekspozycja

Turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – nagi mężczyzna wisi na ramionach krzyża. Wszystko wskazuje na to, że to zbrodnia doskonała, wydaje się, że sprawca nie zostawił żadnych śladów.

Sprawę dostaje Wiktor Forst, komisarz, który nie cieszy się dobrą opinią w środowisku. Tropy, które odkryje wraz z ambitną dziennikarką, Olgą Szrebską, doprowadzą ich do zapomnianych już historii – okrutnych wypadków i winy z przeszłości. Sprawdź, jak komisarz poradził sobie z tą mrożącą krew w żyłach sprawą.

Testament

Znany i ceniony ginekolog nagle otrzymuje ogromny spadek od swojej pacjentki, choć była w jego gabinecie lekarskim tylko jeden raz. Spadek obejmował wielką, zapuszczoną nieruchomość, która stała się własnością kobiety w wyniku reprywatyzacji.

Lekarz jedzie na miejsce i odnajduje tam zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu. Specjalistą zaczyna interesować się policja, dlatego ten szuka prawnika. Chce, by reprezentowała go Joanna, która była przez pewien czas jego pacjentką.

Chyłka waha się, ponieważ zajmuje się już inną sprawą, jednak ostatecznie się zgadza. Na jaw wychodzą mroczne tajemnice z rodzinnej przeszłości kobiety, która zapisała swoje dobra lekarzowi. Przeczytaj i przekonaj się, jakie tajemnice skrywa dom.

Przeczytaj także: Najlepsze książki Umberto Eco

Hashtag

Tesa nie czekała na żadną przesyłkę, niczego nie zamawiała przez internet. Mimo to dostała wiadomość „Twoja paczka już na ciebie czeka!”. Zaintrygowana, co mogło na nią czekać w paczkomacie, postanowiła wyjść z domu i to sprawdź. Nie wiedziała wtedy jeszcze, że to największy błąd, jaki mogła popełnić.

Kobieta zostaje wciągnięta w wir zdarzeń, które na zawsze odmienią jej życie. W mediach społecznościowych kształtuje się nowy trend - wpisy z hasztagiem #apsyda. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że internauci od lat są uznani za osoby zaginione. Chcesz wiedzieć, jakie losy czekają Tesę? Przeczytaj. 

Inwigiliacja

Młody chłopak, który zaginął przed laty w Egipcie, zostaje rozpoznany na jednym z warszawskich osiedli. Choć rodzice widzą w nim syna, on sam utrzymuje, że nazywa się inaczej i ich nie zna. Mężczyzna, po przejściu na islam, trafia na celownik policji i potrzebuje pomocy prawnej.

Sprawą zajmuje się Joanna Chyłka, która początkowo sceptycznie podchodzi do chłopaka, ponieważ zastanawia się, czy młody mężczyzna faktycznie nie planuje zamachu. Książkę można przeczytać na jednym wdechu.

Akcja ani na moment nie zwalnia, a pauzy narzucane czytelnikowi są jak cisza przed burzą – oddają charakter wydarzeń lub służą, jako środek wyrazu. Sprawdź, jak potoczy się współpraca Chyłki z tajemniczym mężczyzną.

W cieniu prawa

Erik Landecki, mimo swojej niejasnej przeszłości, zostaje przyjęty na czyścibuta w jednym z austriackich dworków. Jest przekonany, że złapał byka za rogi i los wreszcie się do niego uśmiechnął. Do czasu.

W nocy po jego przybyciu ginie dziedzic rodu, a podejrzenia padają na Erika. Jest rok 1909, mężczyźnie grozi śmierć przez powieszenie. Chcesz wiedzieć, jak przebiegała bitwa chłopaka o wolność i życie? Przeczytaj.

Listy zza grobu

20 lat od chwili śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż dostaje od niego wiadomości. Tata zadbał o to, by przesyłki trafiały do córki w określonych, pozornie przypadkowych datach. Dziewczyna traktuje to jak miłą, przyjemną tradycję, aż pewnego razu zaczyna w nich dostrzegać drugie dno.

W tym samym czasie do miasteczka, w którym żyje młoda kobieta, wraca Seweryn Zaorski  patomorfolog, osamotniony ojciec dwójki dzieci. Kupuje dom rodzinny dziewczyny i rozpoczyna remont. Odnajduje zamurowaną skrytkę z materiałami, które dają nowy obraz dla wydarzeń sprzed dwudziestu lat.

Przeczytaj, jeśli chcesz wiedzieć, jakie tajemnice zawarte są w skrywanych przez lata materiałach i jak potoczą się losy Kai.