Data publikacji:

Remigiusz Mróz – książki i kolejność czytania

Remigiuszowi Mrozowi udało się osiągnąć coś, co wielu uznałoby za niemożliwe – pisze thrillery i kryminały w taki sposób, że kartki przewracają się same. Akcja jest rozbudowana, a elementy układanek zaczynają tworzyć całość w najmniej oczekiwanych momentach. Chcesz wiedzieć, która książka Mroza jest najlepsza oraz od którego thrillera zacząć? Zobacz.

Remigiusz Mróz – książki chronologicznie

Chcesz się zapoznać z autorem, ale nie wiesz od czego zacząć? Wybierz jedną z samodzielnych, zamkniętych historii, np. „Hashtag” lub „W cieniu prawa”. Jeśli masz ochotę na dłuższą serię kryminalną, zacznij od serii ze znaną ze swojego ciętego języka prawniczką, Joanną Chyłką. Pierwszy tom z tej serii to „Kasacja”. Możesz też poznać mroczne i krwawe historie, dzięki serii z komisarzem Wiktorem Forstem, a jeśli chcesz przeczytać skandynawski kryminał, wybierz jedną z pozycji, którą Mróz napisał pod pseudonimem, np. „Enklawa”.

Inne powieści Mroza

 1. Wieża milczenia, 2013;
 2. Turkusowe szale, 2014;
 3. Chór zapomnianych głosów, 2014;
 4. W cieniu prawa, 2016;
 5. Behawiorysta, 2016;
 6. Świt, który nie nadejdzie, 2016;
 7. Czarna Madonna, 2017;
 8. Hashtag, 2018;
 9. O pisaniu na chłodno, 2018;
 10. Lot 202, 2020;
 11. Osiedle RZNiW, 2020;
 12. Wybaczam ci, 2021;
 13. Projekt Riese, 2022.

Seria z komisarzem Forstem

 1. Ekspozycja, 2015;
 2. Przewieszenie, 2016;
 3. Trawers, 2016;
 4. Deniwelacja, 2017;
 5. Zerwa, 2018.

Seria z Joanną Chyłką

 1. Kasacja, 2015;
 2. Zaginięcie, 2015;
 3. Rewizja, 2016;
 4. Immunitet, 2016;
 5. Inwigilacja, 2017;
 6. Oskarżenie, 2017;
 7. Testament, 2018;
 8. Kontratyp, 2018;
 9. Umorzenie, 2019;
 10. Wyrok, 2019;
 11. Ekstradycja, 2020;
 12. Precedens, 2020;
 13. Afekt, 2021;
 14. Egzekucja, 2021;
 15. Skazanie, 2022.

Trylogia Parabellum

 1. Prędkość ucieczki, 2013;
 2. Horyzont zdarzeń, 2014;
 3. Głębia osobliwości, 2016.

Seria z Gerardem Edlingiem

 1. Behawiorysta, 2016
 2. Iluzjonista, 2019;
 3. Ekstremista, 2021.

Cykl „W kręgach władzy”

 1. Wotum nieufności, 2017;
 2. Większość bezwzględna, 2017;
 3. Władza absolutna, 2018.

Seria z Damianem Wernerem

 1. Nieodnaleziona, 2018;
 2. Nieodgadniona, 2019.

Seria z Sewerynem Zaorskim

 1. Listy zza groby, 2019;
 2. Głosy z zaświatów, 2020;
 3. Szepty spoza nicości, 2021;
 4. Obrazy z przeszłości, 2022.

Powieści opublikowane jako Ove Løgmansbø - Trylogia z Wysp Owczych

 1. Enklawa, 2016
 2. Połów, 2016;
 3. Prom, 2017.

Seria science fiction

 1. Chór zapomnianych głosów, 2014;
 2. Echo z otchłani, 2020;

Najpopularniejsze książki Remigiusza Mroza

Kasacja

Lubisz polskie kryminały? Sięgnij więc po tę pozycję. Manipulacje, bezwzględny świat prawniczy i intrygi to świat syna biznesmena, który zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawę prowadzi Joanna Chyłka. Wydaje się być oczywista – zabójca przez 10 dni nie pozbywa się ciał swoich ofiar, ale skuteczna prawniczka robi, co może, by pomóc swojemu klientowi i wygrać batalię sądową.
Chyłka zostaje wciągnięta w wir manipulacji. Jej klient wydaje się prowadzić swoją własną grę - nie przyznaje się do winy i jednocześnie nie zaprzecza, że jest mordercą. Jak potoczą się losy bohaterów? Sprawdź.

Zaginięcie

Trzyletnia dziewczynka z dobrego domu znika z domku letniskowego bez śladu. Alarm przez całą noc był wyłączony, śledczy nie odnajdują żadnych poszlak, które mogłyby wskazać na porywacza, podejrzewają, że dziecko nie żyje.
Prawniczka Joanna Chyłka i jej podopieczny, stawiający swoje pierwsze kroki w świecie prawniczym, Kordian Oryński, podejmują się obrony oskarżonych o zabójstwo córki rodziców. Chcesz wiedzieć, jak przebiegnie proces poszlakowy i co uda się ustalić ambitnej prawniczce? Przeczytaj.

Wybaczam ci

Ina Kobryn prowadzi spokojne życie. Spełnia się w pracy, wraz z mężem stara się o dziecko i właściwie nie ma powodów do zmartwień. Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy siada przed laptopem i dostrzega, że mąż nie wylogował się ze swojego konta na Facebooku. Jej wzrok pada na krótką wiadomość o treści „wybaczam ci”, pochodzącą od nieznajomej dziewczyny.
Bohaterka początkowo bagatelizuje sprawę, ale gdy budzi się rano, okazuje się, że nadawczyni popełniła samobójstwo na samym środku placu Konstytucji w Warszawie. Ina stara się odnaleźć wiadomość, ta jednak znika bez śladu. Mąż zaś twierdzi, że nie ma pojęcia, kim jest dziewczyna, która odebrała sobie życie, ani co stało się z wiadomością.
To historia zagmatwana, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymająca czytelnika w napięciu aż do samego końca.

Ekspozycja

Turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – nagi mężczyzna wisi na ramionach krzyża. Wszystko wskazuje na to, że to zbrodnia doskonała, wydaje się, że sprawca nie zostawił żadnych śladów.
Sprawę dostaje Wiktor Forst, komisarz, który nie cieszy się dobrą opinią w środowisku. Tropy, które odkryje wraz z ambitną dziennikarką, Olgą Szrebską, doprowadzą ich do zapomnianych już historii – okrutnych wypadków i winy z przeszłości. Sprawdź, jak komisarz poradził sobie z tą mrożącą krew w żyłach sprawą.

Testament

Znany i ceniony ginekolog nagle otrzymuje ogromny spadek od swojej pacjentki, choć była w jego gabinecie lekarskim tylko jeden raz. Spadek obejmował wielką, zapuszczoną nieruchomość, która stała się własnością kobiety w wyniku reprywatyzacji.
Lekarz jedzie na miejsce i odnajduje tam zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu. Specjalistą zaczyna interesować się policja, dlatego ten szuka prawnika. Chce, by reprezentowała go Joanna, która była przez pewien czas jego pacjentką.
Chyłka waha się, ponieważ zajmuje się już inną sprawą, jednak ostatecznie się zgadza. Na jaw wychodzą mroczne tajemnice z rodzinnej przeszłości kobiety, która zapisała swoje dobra lekarzowi. Przeczytaj i przekonaj się, jakie tajemnice skrywa dom.

Egzekucja. Joanna Chyłka. Tom 14

Kordian Oryński zaginął trzy miesiące temu. Chyłka starała się ze wszystkich sił, by choć odnaleźć jakiś ślad. Wszystko bez skutku.
To jednak nie jest w stylu Chyłki, by się poddać. Aby zapewnić sobie fundusze na dalsze poszukiwania bohaterka prowadzi biuro porad prawnych, i mimo że nie może sama reprezentować klientów przed sądem, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywała do tego kogoś innego. Jednocześnie stara się doprowadzić do uchylenia decyzji sądu dyscyplinarnego o usunięciu jej z zawodu.
Przełom w sprawie następuje dopiero wtedy, gdy Chyłka poznaje pewnego policjanta, który został wcześniej oskarżony o zabójstwo cywila.

Hashtag

Tesa nie czekała na żadną przesyłkę, niczego nie zamawiała przez internet. Mimo to dostała wiadomość „Twoja paczka już na ciebie czeka!”. Zaintrygowana, co mogło na nią czekać w paczkomacie, postanowiła wyjść z domu i to sprawdź. Nie wiedziała wtedy jeszcze, że to największy błąd, jaki mogła popełnić.
Kobieta zostaje wciągnięta w wir zdarzeń, które na zawsze odmienią jej życie. W mediach społecznościowych kształtuje się nowy trend - wpisy z hasztagiem #apsyda. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że internauci od lat są uznani za osoby zaginione. Chcesz wiedzieć, jakie losy czekają Tesę? Przeczytaj. 

Szepty spoza nicości

Seweryn Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic, by sprzedać dom i na dobre zostawić za sobą tragiczną przeszłość. Sprawa się przeciąga, ponieważ wszystkie formalności trwają dłużej niż zazwyczaj – i wszystko wskazuje na to, że ktoś z premedytacją chce zatrzymać go w okolicy.
Policja otrzymuje anonimową wiadomość, że w lasach Roztocza nieopodal miasteczka znajdują się poćwiartowane zwłoki brutalnie okaleczonego mężczyzny. Zaorski nie ma zamiaru się mieszać, ale kiedy o pomoc prosi go Kaja Burzyńska, nie potrafi odmówić.
Spoza nicości dochodzą szept tych, którzy mieli już nigdy nie przemówić.

Inwigilacja

Młody chłopak, który zaginął przed laty w Egipcie, zostaje rozpoznany na jednym z warszawskich osiedli. Choć rodzice widzą w nim syna, on sam utrzymuje, że nazywa się inaczej i ich nie zna. Mężczyzna, po przejściu na islam, trafia na celownik policji i potrzebuje pomocy prawnej.
Sprawą zajmuje się Joanna Chyłka, która początkowo sceptycznie podchodzi do chłopaka, ponieważ zastanawia się, czy młody mężczyzna faktycznie nie planuje zamachu. Książkę można przeczytać na jednym wdechu.
Akcja ani na moment nie zwalnia, a pauzy narzucane czytelnikowi są jak cisza przed burzą – oddają charakter wydarzeń lub służą, jako środek wyrazu. Sprawdź, jak potoczy się współpraca Chyłki z tajemniczym mężczyzną.

Behawiorysta

Zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie, dlaczego wziął zakładników, ani co zamierza osiągnąć. Sytuację komplikuje fakt, że transmisja na żywo z przedszkola pojawia się w internecie.
O pomoc zostaje poproszony Gerard Edling, który został wcześniej dyscyplinarnie odwołany ze służby. Edling jest specjalistą od kinezyki, działu nauki zajmującego się badaniem komunikacji niewerbalnej. Znany jest nie tylko z ekscentryzmu, ale także z tego, że potrafi rozwiązać każdą sprawę.

W cieniu prawa

Erik Landecki, mimo swojej niejasnej przeszłości, zostaje przyjęty na czyścibuta w jednym z austriackich dworków. Jest przekonany, że złapał byka za rogi i los wreszcie się do niego uśmiechnął. Do czasu.
W nocy po jego przybyciu ginie dziedzic rodu, a podejrzenia padają na Erika. Jest rok 1909, mężczyźnie grozi śmierć przez powieszenie. Chcesz wiedzieć, jak przebiegała bitwa chłopaka o wolność i życie? Przeczytaj.

Listy zza grobu

20 lat od chwili śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż dostaje od niego wiadomości. Tata zadbał o to, by przesyłki trafiały do córki w określonych, pozornie przypadkowych datach. Dziewczyna traktuje to jak miłą, przyjemną tradycję, aż pewnego razu zaczyna w nich dostrzegać drugie dno.
W tym samym czasie do miasteczka, w którym żyje młoda kobieta, wraca Seweryn Zaorski – patomorfolog, osamotniony ojciec dwójki dzieci. Kupuje dom rodzinny dziewczyny i rozpoczyna remont. Odnajduje zamurowaną skrytkę z materiałami, które dają nowy obraz dla wydarzeń sprzed dwudziestu lat.
Przeczytaj, jeśli chcesz wiedzieć, jakie tajemnice zawarte są w skrywanych przez lata materiałach i jak potoczą się losy Kai.

Ekstermista

Akcja dzieje się w Opolu. To tam znika maturzystka, a jedynym pozostawionym przez nią śladem jest karta tarota z symbolem sprawiedliwości. Rodzina nie zamierza iść na policję, ponieważ wierzy, że ta uciekła z domu. Jedyną osobą, który wierzy z zawiłość całej sprawy jest dziennikarka Małgorzata Rosa. Od kilku miesięcy śledziła powracający w internecie motyw kart do wróżenia, zdający się mieć związek ze zdarzeniami, w które wplątany był niedawno Gerard Edling.
Zdjęcie: LightFieldStudios / Envato Elements