Data publikacji:

Jaki robot planetarny wybrać? Bosch czy Kenwood?

Robot planetarny to praktyczny pomocnik w każdej kuchni. Dzięki dużej, pojemnej misie i dodatkowym końcówkom możesz mieszać i miksować składniki, ubijać pianę, a nawet zagniatać ciasto. Na rynku znajdziesz wiele propozycji, a wśród nich dziesiątki modeli od dwóch popularnych marek – Bosch i Kenwood. Który producent oferuje lepsze urządzenia? W tym artykule sprawdzamy, jaki robot planetarny wybrać – Bosch czy Kenwood!

Najlepszy robot planetarny – Kenwood czy Bosch? Podstawowe informacje

Zanim podpowiemy ci, jaki robot planetarny wybrać – Kenwood czy Bosch, przygotowaliśmy kilka informacji na temat każdej z marek. Kenwood to brytyjski producent sprzętu kuchennego, który zrewolucjonizował ofertę robotów kuchennych. To właśnie ta firma wprowadziła jako pierwsza do sprzedaży niezawodne urządzenia pracujące na trzech rodzajach obrotów – niskich, średnich i wysokich.
Z kolei marka Bosch z pewnością nie potrzebuje przedstawienia. W asortymencie niemieckiego producenta znajdziesz nie tylko niezawodne roboty planetarne, ale także zmywarki, piekarniki, lodówki, pralki czy suszarki. Klienci na całym świecie docenili urządzenia Bosch za wysoką jakość i precyzję wykonania, niezawodność i funkcjonalność.

Jaki robot planetarny – Bosch czy Kenwood? Najważniejsze parametry

Jakie cechy wspólne mają roboty planetarne Bosch i Kenwood? Zdecydowanie jest to duża moc pracy, dzięki której urządzenia szybko i skutecznie radzą sobie z obróbką składników. Tu warto zaznaczyć, że pod tym względem na przód wysuwają się odrobinę modele Kenwood – kilka z brytyjskich sprzętów może pochwalić się mocą na poziomie nawet 1700 W. Urządzenia Bosch nie pozostają jednak bardzo w tyle, ponieważ w ich przypadku najwyższy dostępny parametr wynosi aż 1600 W, czyli niewiele mniej.
A jak to wygląda w przypadku pojemności misy i w których robotach planetarnych jest większa – w modelach Kenwood czy Bosch? Jak się okazuje, ponownie na prowadzenie wychodzi brytyjska marka, która oferuje swoim klientom urządzenia z misą o pojemności wynoszącej nawet 7 l. W przypadku oferty Bosch jedne z największych sprzętów mają misę o pojemności 5,5 l.

Sterowanie i funkcje robotów planetarnych. Lepsze są modele Kenwood czy Bosch?

Ważną kwestią jest odpowiednie sterowanie, które jest niezbędne, aby móc bezproblemowo korzystać z robota planetarnego. Lepsze rozwiązania oferuje marka Kenwood czy Bosch? Jak się okazuje, w ofercie obu marek znajdziesz modele z pokrętłami, które królują w asortymencie brytyjskiego producenta. W przeciwieństwie do niego Bosch proponuje równie wiele robotów planetarnych sterowanych przyciskami.
Czas sprawdzić funkcje w robotach planetarnych. Bez względu na to, czy wybierzesz model Bosch, czy Kenwood – możesz mieć pewność, że nowy sprzęt stanie się praktycznym i codziennym pomocnikiem podczas gotowania.
W przypadku robotów planetarnych Bosch możesz zafundować sobie urządzenie z funkcją ubijania, mieszania, zagniatania ciasta, miksowania, tarcia, blendowania, krojenia, kruszenia, mielenia, rozdrabniania, ucierania, siekania, ważenia i wyciskania. Lista możliwości robi wrażenie!
A jak to wygląda w robotach planetarnych Kenwood – czy są lepsze od modeli Bosch? Urządzenia brytyjskiego producenta mają nie tylko wymienione wyżej funkcje, ale także pomogą ci w smażeniu, gotowaniu, gotowaniu na parze, tarciu, szatkowaniu czy podgrzewaniu. Oczywiście, wymienione funkcje dotyczą najdroższych modeli Kenwood.

Robot planetarny – Bosch czy Kenwood? Podsumowanie

Czas na podsumowanie! Jaki robot planetarny wybrać – Bosch czy Kenwood? Modele Kenwood mają większą moc i pojemność misy oraz dłuższą listę funkcji. Są jednak sterowane wyłącznie pokrętłem, w przeciwieństwie do urządzeń Bosch, które mogą być też wyposażone w przyciski. Różnicę można zauważyć również w cenie – roboty planetarne Kenwood są o wiele droższe.
Jeśli dysponujesz sporym budżetem i zależy ci na robocie planetarnym z dużą misą – wybierz model Kenwood. Jeżeli jednak szukasz funkcjonalnego urządzenia w tańszym wydaniu – postaw na sprzęt Bosch.

Zdjęcie: Lazy_Bear / Envato Elements