Data publikacji:

Ranking rozjaśniaczy do włosów

Zmienianie koloru włosów jest świetną możliwością, oferowaną nie tylko przez profesjonalnych fryzjerów, ale także przez firmy produkujące kosmetyki. W przypadku chęci dokonania jedynie niewielkiej korekty wyglądu wystarczy farba. Jeśli jednak zmiana ma być odważniejsza, w wielu przypadkach konieczne będzie rozjaśnienie. Jak je wykonać i po które produkty najlepiej sięgnąć?
Ranking rozjaśniaczy do włosów

Jak działa rozjaśniacz do włosów?

Podczas rozjaśniania włosów dochodzi do otwarcia łusek włosa i wymycia z niego pigmentu. Warstwa zabezpieczająca zostaje naruszona, tak aby preparat mógł wniknąć. W rozjaśniaczu znajduje się utleniacz, który odpowiada właśnie za usuwanie pigmentu z włosa.

Rozjaśniacze do włosów występują najczęściej w formie emulsji, żelu, pasty lub proszku. Jaki rozjaśniacz najmniej niszczy włosy? Ten delikatny, zawierający w swoim składzie substancje regenerujące.

Dobierając odpowiedni rozjaśniacz, należy kierować się zarówno oczekiwanym efektem, jak i obecnym kolorem włosów. Ważne jest także dostosowanie siły preparatu do kondycji naturalnych włosów. Rozjaśniacz aktywowany jest wodą utlenioną. Jej stężenie wpływa na osiągany efekt. Przy delikatnej zmianie wystarczy 3%, lecz jeśli rozjaśnienie ma być drastyczne, można użyć nawet 12% stężenia.

Należy jednak pamiętać, że rozjaśnianie silnie ingeruje w strukturę włosa, powodując przesuszenie, łamliwość i kruchość. Wiele jednak zależy od początkowej kondycji włosów. Dlatego przed wykonaniem zabiegu rozjaśniania zaleca się przeprowadzić intensywną kurację regenerującą. Dzięki kilku tygodniom wzmożonej pielęgnacji będzie można uzyskać znacznie ładniejszy i trwalszy efekt.

Stosowanie rozjaśniacza do włosów w domu

Samodzielne rozjaśnianie włosów w domu musi być przede wszystkim bezpieczne. Aby nie zniszczyć sobie nadmiernie włosów, należy dokładnie stosować się do instrukcji zawartej w opakowaniu. Również podczas wybierania odpowiedniego preparatu, należy kierować się rozsądkiem i podejmować decyzje odpowiedzialnie. W przeciwnym razie można doprowadzić do spalenia włosów, którego nie uda się odwrócić nawet profesjonalną pielęgnacją. Jaki rozjaśniacz najmniej niszczy włosy? To pytanie zadaje sobie wiele miłośników blond fryzury, dlatego lepiej sięgać po delikatny rozjaśniacz do włosów, szczególnie w warunkach domowych.

Podczas rozjaśniania, na nieumyte włosy nakłada się odpowiedni preparat. Zwykle konieczne jest trzymanie go około pół godziny. W zależności od preferowanego efektu, zabieg można powtarzać w odstępach czasu, aż do uzyskania odpowiedniego koloru. Podczas nakładania rozjaśniacza trzeba bardzo uważać na ubranie i skórę. Nie należy zbyt intensywnie wdychać chemii zawartej w rozjaśniaczu, dlatego lepiej nakładać go w wentylowanym pomieszczeniu.

Po zabiegu należy umyć włosy i nałożyć odżywczą maskę, przeznaczoną do włosów rozjaśnionych. Pozwoli ona nawilżyć i ochronić włosy. Dobry rozjaśniacz do włosów nie powinien ich silnie uszkodzić.

Trzy najchętniej wybierane rozjaśniacze do włosów

Obecnie na rynku produktów do pielęgnacji włosów w domu dostępnych jest wiele rozjaśniaczy. Różnią się one między sobą stopniem ingerencji w kolor, metodą nakładania i składem. Najpopularniejsze z nich to:

Joanna Multi Blond rozjaśniacz

Pozwala na uzyskanie efektownych pasm lub balejażu. Umożliwia rozjaśnienie włosów nawet o 6 tonów. Zawiera składniki regenerujące włosy. Ten rozjaśniacz do włosów efekty przyniesie w kilkadziesiąt minut, bez dużej szkody dla kondycji włosów.

Równie często wybieranym produktem jest Kallos Super 9 Rozjaśniacz bezpyłkowy.

Umożliwia rozjaśnianie włosów aż do uzyskania odcieni jasnego blondu. Chętnie sięgają po niego osoby z włosami już kiedyś rozjaśnianymi, ponieważ pozwala podtrzymać efekt jak z salonu fryzjerskiego.

Wiele pań sięga także po Joanna Platinum Classic Professional Rozjaśniacz do pasemek balejażu i całych włosów.

Autor: Ewa Malinowska