Data modyfikacji:

Jak ujędrnić skórę po odchudzaniu?

Wiele osób oczekuje, że po zrzuceniu nadmiernych kilogramów ich ciało będzie prezentować się bez zarzutu. Niestety czasem to się nie udaje – sylwetka jest szczuplejsza, ale szpeci ją obwisła skóra po odchudzaniu. Przeczytaj, jak można zlikwidować ten problem: za pomocą diety, kosmetyków oraz ćwiczeń.

jak ujędrnić skórę po oduchdzaniu

Jak ujędrnić skórę na brzuchu po odchudzaniu? Ćwiczenia

Zrzucanie nadwagi jest samo w sobie tak trudne, że nagroda w postaci pięknego ciała powinna się za nie należeć „automatycznie”. Niestety, tak nie jest. Wiele osób, którym udało się zgubić zbędne kilogramy, musi mierzyć się z nowym problemem – to nieładna, „wisząca” skóra po odchudzaniu.

Na szczęście wygląd swojego ciała możesz szybko poprawić za pomocą ćwiczeń – tkanka mięśniowa w pewnym stopniu wypełni miejsce, w którym wcześniej znajdował się tłuszcz. Oto kilka najbardziej polecanych treningów, dzięki którym wiotka skóra po odchudzaniu przestanie być aż tak widoczna.

Pajacyki

Codziennie wykonuj pajacyki. Pamiętaj o tym, aby wykonywać naprzemienne ruchy rąk – raz wymachuj nimi nad głową, a kolejny raz łącz ręce przed sobą. Utrzymuj wysokie tempo i ćwicz przez co najmniej dziesięć minut dziennie. To ćwiczenie, dzięki któremu skóra po odchudzaniu będzie mniej widoczna zarówno na brzuchu, jak i na ramionach.

Spięcia brzucha

Rozciągnięta skóra po odchudzaniu może zniknąć, jeżeli będziesz codziennie ćwiczyć spięcia brzucha. Usiądź na podłodze, a następnie złącz podeszwy stóp. Kolana rozłóż do zewnątrz. Teraz połóż się na plecach i załóż ręce za głowę. Wykonaj spięcie brzucha (czyli jeden „brzuszek”) i dotknij podłogi przed sobą.

Klasyczne nożyce

Połóż się płasko na macie. Unieś obie nogi pod kątem około 45 stopni, następnie zacznij wykonywać ruchy dokładnie tak, jakby twoje nogi były nożycami. Przecinaj powietrze, wykonując około 20-30 ruchów, następnie zrób sobie chwilkę przerwy. Łącznie wykonaj około 5 serii.

Jak ujędrnić skórę po odchudzaniu za pomocą kosmetyków?

Skóra po odchudzaniu potrzebuje wyjątkowej troski – przydadzą się nie tylko ćwiczenia, ale również odpowiednie kosmetyki. Szukaj produktów, które mają specjalne substancje aktywne stymulujące komórki do produkcji włókien kolagenowych. Takie substancje to koenzym Q10, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A i E, a także wyciąg z aloesu czy wyciąg z wąkroty azjatyckiej.

Pamiętaj, żeby stosować te kosmetyki regularnie, najlepiej dwa razy dziennie. Jeśli będą stały na półce, z pewnością ci nie pomogą.

Jak ujędrnić skórę po odchudzaniu poprzez dietę?

Być może zastanawiasz się, czy skóra po odchudzaniu się wchłonie. Tak naprawdę wszystko zależy od skali problemu. Jeśli ubyło ci aż czterdzieści kilogramów, to ani specjalne odżywianie, ani kosmetyki, ani nawet ćwiczenia niewiele pomogą. Jeśli jednak twoja skóra wygląda gorzej po utracie siedmiu czy dziesięciu kilogramów, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że dzięki wymienionym działaniom wkrótce zaczniesz prezentować się o wiele lepiej.

Pochyl się na chwilę nad swoim codziennym jadłospisem. Sprawdź, czy znajduje się w nim odpowiednia ilość witamin i składników mineralnych, upewnij się też, czy regularnie dostarczasz organizmowi kwasów omega-6. Z badań wynika, że to właśnie one sprawiają, że wiotka skóra po odchudzaniu szybciej zaczyna się obkurczać.

Obwisła skóra po odchudzaniu – kiedy potrzebna jest pomoc chirurga?

Niestety czasami wszystkie powyższe metody okazują się nieskuteczne. Jeśli udało ci się zrzucić bardzo dużo kilogramów – np. dwadzieścia czy trzydzieści, to dla odzyskania pięknego wyglądu niezbędna będzie już pomoc chirurga plastycznego. Zabieg jest dość drogi i wiąże się z bólem, ale tylko dzięki niemu obwisła skóra po odchudzaniu zniknie na zawsze.

Autor: Robert Wojtaś