Data publikacji:

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 200 zł. Nasze propozycje

Słuchawki bezprzewodowe, za sprawą swoich niezaprzeczalnych zalet, zdominowały rynek w każdym segmencie cenowym. Jakie słuchawki bezprzewodowe do 200 zł wybrać? Przedstawimy ranking najciekawszych modeli, a także garść porad pozwalającą wybrać najbardziej odpowiedni sprzęt.
słuchawki bezprzewodowe do 200 zł

Dlaczego warto wybrać słuchawki bezprzewodowe do 200 zł?

Słuchawki bezprzewodowe już dawno stały się jednym z najbardziej niezbędnych gadżetów w naszym życiu. W cenie 200 złotych kupimy bardzo szeroki asortyment modeli. Wśród nich znajdują się urządzenia, które przypadną do gustu zarówno osobom prowadzącym aktywny tryb życia, jak i miłośnikom dobrej muzyki lub audiobooków. Za wspomnianą kwotę kupimy więc solidne modele douszne i dokanałowe (w tym niezwykle popularne słuchawki TWS - true wireless) oraz większe i mocniejsze urządzenia nauszne. Czego zatem powinniśmy oczekiwać od modeli w tym przedziale cenowym?

Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 200 zł

Jakie będą najlepsze słuchawki bezprzewodowe? Nauszne czy douszne? Modele nauszne to klasyczne słuchawki wyposażone w regulowaną opaskę, a także nauszniki zakrywające całe ucho. Zaletą urządzeń tego typu jest skuteczniejsza izolacja od dźwięków otoczenia, a także mocniejsze brzmienie i dłuższy czas pracy niż w przypadku bardziej kompaktowych modeli dousznych i dokanałowych. Przeciętnie będą one na jednym ładowaniu działały nieprzerwanie od 20 do ponad 30 godzin.
W cenie do 200 złotych znajdziemy całkiem spory wybór słuchawek. W tym zakresie cen dominują produkty znanych firmy takich jak JBL, Philips oraz Sony. Jak widać więc, w poszukiwaniu oszczędności nie musimy stawiać na modele mniej znanych marek. Nie powinniśmy jednak oczekiwać od sprzętu zaawansowanych opcji, takich jak system aktywnej redukcji szumów, możliwości jego jednoczesnego sparowania z kilkoma urządzeniami lub audiofilskiej jakości dźwięku. Czasami użytkownicy tańszych słuchawek nausznych narzekają także na komfort użytkowania. Warto więc przed zakupem przymierzyć wybrany model i sprawdzić, czy nie będzie zanadto uciskał skroni lub uszu. Pomocne w wyborze będzie też zapewne ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych.

Słuchawki bezprzewodowe douszne i dokanałowe do 200 zł

Słuchawki dokanałowe i douszne do 200 złotych są świetnym rozwiązaniem dla osób poszukujących urządzenia do codziennego użytku np. podczas jazdy środkami transportu miejskiego lub relaksu w domu. Są też idealne do treningu na siłowni lub ruchu na świeżym powietrzu. Zawdzięczają to swoim kompaktowym rozmiarom oraz łatwości przechowywania.
W omawianym przedziale bez problemu znajdziemy solidne zbudowane egzemplarze, poza urządzeniami uniwersalnymi natrafimy też na sprzęt dla sportowców, który jest dodatkowo odporny na wstrząsy i zachlapania.
Popularniejsze słuchawki dokanałowe tradycyjnie zapewniają mocniejsze basy i dźwięk, a także stabilniej trzymają się w uchu. Dzięki dołączonym wymiennym gumowym lub silikonowym końcówkom (znajdziemy je w wielu modelach nawet poniżej 100 złotych) dodatkowo utrudniamy przypadkowe wypadanie sprzętu. Słuchawki douszne są zazwyczaj tańsze i przepuszczają znacznie więcej dźwięków otoczenia, co może być przydatne np. podczas jazdy rowerem.
Oba typy modeli zapewniają nawet kilkanaście godzin pracy na jednym ładowaniu, co pozwala na spokojne użytkowanie sprzętu nawet podczas dłuższych podróży. Dodajmy, że praktycznie wszystkie urządzenia mają też wbudowane mikrofony, pozwalające na przeprowadzanie rozmów. Popularne modele znajdziesz m.in. w rankingu słuchawek dokanałowych bezprzewodowych.

Słuchawki bezprzewodowe TWS do 200 zł

Bezprzewodowe słuchawki TWS są obecnie najczęściej wybierane przez konsumentów w Polsce i na świecie. Urządzenia tego typu pozbawione są jakichkolwiek kabli połączeniowych i obie słuchawki działają niezależnie od siebie i wyposażone są we własny akumulator. Sprzęt ładujemy w specjalnym dołączonym etui.
Jeszcze do niedawna modele tego typu były niezwykle drogim sprzętem, dziś słuchawki TWS do 200 złotych nie są już niczym wyjątkowym. W tym przedziale cenowym znajdziemy całkiem spory wybór solidnych modeli znanych marek, które powinny zadowolić osoby wykorzystujące je w najróżniejszych sytuacjach.
Słuchawki TWS ustępują modelem dousznym i dokanałowym pod względem czasu działania na pełnej baterii. Zazwyczaj wynosić będzie on od 4 do 5 godzin, po czym trzeba je podładować przez przynajmniej kilkanaście minut w etui. Sprzęt będzie też posiadał najczęściej słabszy mikrofon.
Od modeli do 200 złotych nie powinnyśmy oczekiwać też zaawansowanych funkcji, jak wspomniana już aktywna redukcja szumów oraz wysokiej klasy przetworniki odpowiadające za mocny dźwięk. W opisywanym przedziale budżetowym warto unikać najtańszego, który wypada słabo w porównaniu do swoich odpowiedników droższych o zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 200 zł

Jakie słuchawki do 200 zł wybrać? Oto ranking najlepszych słuchawek bezprzewodowych do 200 złotych.

JBL Tune 500BT

Wielokrotnie nagradzane i świetnie oceniane przez użytkowników jedne z najlepszych nausznych słuchawek bezprzewodowych do 200 złotych. Urządzenie dostępne jest w wielu różnych kolorach, posiada regulowaną opaskę oraz składane nauszniki.
Konstruktorzy postawili na dostarczenie użytkownikom jak najlepszych basów, co z pewnością docenią fani głębokich dźwięków. Zaletą modelu jest też wbudowany mikrofon.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic S

Solidne bezprzewodowe słuchawki TWS w cenie do 200 złotych. Producent zainstalował w nich przetworniki 7,2 milimetrów z prostym systemem redukcji szumów, co gwarantuje mocny i wyrazisty dźwięk. W pełni naładowane słuchawki działają do 4 godzin, czas ten wydłużymy do 12 godzin korzystając z etui. Waga pojedynczej słuchawki to zaledwie 4 gramy.

Edifier TWS1

Dokanałowe słuchawki bezprzewodowe typu true wireless, których właścicielami staniemy się po wydaniu około 189 złotych. Sprzęt korzysta ze standardu Bluetooth 5.0 i jest wyposażony w mikrofon do rozmów telefonicznych. Jego zaletą jest także długi maksymalny czas działania, który wynosi 8 godzin na jednym ładowaniu. Przy wykorzystaniu etui przedłuża się on nawet do 32 godzin.

Sony WI-C200

Dokanałowe słuchawki bezprzewodowe od Sony, które odznaczają się wygodna i ergonomiczną budową przeznaczoną do noszenia na szyi. Magnetyczne wkładki zapobiegają plątaniu się przewodów. We wnętrzu producent zastosował mocne przetworniki 9 milimetrów. Maksymalny czas pracy na pełnym ładowaniu wynosi 15 godzin.

Philips TAH4205

Nauszne słuchawki bezprzewodowe Philipsa w cenie do 200 złotych. Model dostępny jest w czterech kolorach model może pochwalić się solidną konstrukcją z lekką i amortyzowaną opaską oraz miękkimi nausznikami.
Producent chwali się głębokimi oraz mocnymi basami, które gwarantowane są przez duże neodymowe przetworniki o wielkości 32 milimetrów. Dodatkowo urządzenie posiada także dedykowany przycisk wzmocnienia basu. Maksymalny czas pracy to 29 godzin. Ładowanie baterii od zera do stu procent zajmuje około dwóch godzin.
Zdjęcie: Envato Elements