Data publikacji:

Tanie i dobre słuchawki do 500 złotych

Słuchawki do 500 złotych to znakomity wybór dla osób poszukujących dobrego dźwięku w rozsądnej cenie. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych modeli, jakie obecnie można znaleźć w sklepach. Zobacz tanie i dobre słuchawki do 500 złotych.

tanie i dobre słuchawki

Ranking słuchawek do 500 zł

Jeżeli szukasz dobrych słuchawek do 500 zł do gier czy uprawiania sportu, zobacz przygotowane przez nas propozycje modeli dousznych i zausznych.

  1. Samsung Galaxy Buds+
  2. Sony WH-CH710N
  3. Huawei FreeBuds 3
  4. JBL Tune 125TWS
  5. Panasonic RB-M700BE

Jakie słuchawki do 500 złotych znajdziemy na rynku?

Dla audiofila budżet 500 złotych na słuchawki może wydawać się niewystarczający. Jednak dla przeciętnego użytkownika, który szuka po prostu solidnego modelu do słuchania ulubionych utworów, podana kwota będzie odpowiednia.

Na rynku znajdziemy zarówno słuchawki do 500 zł douszne, jak i nauszne. Wybór powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji. Słuchawki douszne są lekkie i można je stosować chociażby podczas uprawiania sportu. Od pewnego czasu w sklepach znajdziemy słuchawki typu True Wireless, które są niemal całkowicie pozbawione przewodów. To daje dodatkowy komfort, ponieważ podczas aktywności nie plączą nam się żadne kable.

Słuchawki nauszne ze względu na większe przetworniki mają mocniejsze basy, a sama jakość dźwięku również jest nieco lepsza. Jeżeli chcesz się wczuć w ulubioną muzykę, to taka konstrukcja dostarczy ci niezapomnianych wrażeń. Słuchawki nauszne są nieco większe i cięższe, ale zastosowanie miękkiego materiału sprawia, że w codziennym użytkowaniu nie odczujesz dyskomfortu.

Słuchawki do 500 złotych obejmują również modele przewodowe. Ich mocną stroną jest nieco niższa cena czy brak konieczności ładowania. Ale producenci coraz bardziej skupiają się na słuchawkach bezprzewodowych, które są chętniej wybierane przez miłośników dobrej muzyki.

Jakimi parametrami powinny się charakteryzować słuchawki do 500 zł?

W cenie do 500 złotych znajdziemy słuchawki, które dysponują baterią pozwalającą na przynajmniej kilka godzin pracy. W przypadku modeli True Wireless możemy skorzystać z etui ładującego, wydłużającego dodatkowo działanie o kilka godzin.

Zdecydowanie lepiej na jednym ładowaniu radzą sobie słuchawki nauszne. Przeciętny model może grać nawet przez 20-30 godzin. Jeżeli zdarza ci się rozmawiać z założonymi słuchawkami, to zwróć uwagę na liczbę zastosowanych mikrofonów. Im więcej, tym lepszy i bardziej wyraźny będzie dźwięk podczas komunikacji.

Niektóre słuchawki bezprzewodowe do 500 złotych mają również opcję aktywnej redukcji szumów. Co to oznacza? Specjalna technologia ma za zadanie odciąć niechciane dźwięki z otoczenia. W ten sposób można zanurzyć się w słuchaniu ulubionych utworów bez żadnych zakłóceń. Redukcja hałasu może być regulowana, dlatego dopasujesz ją bez problemu do konkretnej sytuacji.

Polecane tanie i dobre słuchawki do 500 złotych

Samsung Galaxy Buds+

Znakomite słuchawki bezprzewodowe do 500 złotych. Na tle konkurencji wyróżnia je doskonała jakość dźwięku, co jest zasługą dwudrożnego, dynamicznego głośnika. W ten sposób mamy do dyspozycji mocne basy i bogate wysokie dźwięki.

Samsung Galaxy Buds+ działają na baterii 11 godzin, jednak po skorzystaniu z etui ładującego czas ten można wydłużyć do 22 godzin. Dodatkowo 3 minuty ładowania zapewnią kolejną godzinę słuchania muzyki. To znakomite słuchawki, które ważą jedyne 6,3 grama.

Sony WH-CH710N

Świetne słuchawki nauszne mają wszystko, czego potrzebuje przeciętny użytkownik. Przetworniki akustyczne w rozmiarze 30 mm zapewniają czysty dźwięk, a także szeroki zakres częstotliwości. Duże, miękkie zauszniki zaprojektowano dla maksymalnego komfortu użytkownika.

Producent zastosował dwa mikrofony, które przechwytują dźwięki z otoczenia i odcinają je, umożliwiając zanurzenie się w ulubionych utworach. Całość dopełnia pojemna bateria wytrzymująca aż 35 godzin odtwarzania muzyki. Stosunek jakości do ceny został zachowany w tym modelu bardzo dobrze.

Huawei FreeBuds 3

Bardzo dobrze oceniane słuchawki douszne do 500 zł ważą jedyne 9 gramów. Funkcja inteligentnej redukcji szumów zapewnia czysty dźwięk pozbawiony zakłóceń. Dzięki temu możesz komfortowo podróżować komunikacją miejską i cieszyć się ulubioną playlistą.

Huawei FreeBuds 3 posiadają procesor Kirin A1, a także bezprzewodowe ładowanie zwrotne. Słuchawki bezprzewodowe do 500 złotych wytrzymają 4 godziny działania, jednak przy użyciu etui ładującego ten czas wydłużymy do 20 godzin. Jeśli szukasz solidnego modelu typu True Wireless, to warto zwrócić uwagę na ten produkt od Huawei.

JBL Tune 125TWS

Marki JBL nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Tune 125TWS automatycznie łączą się z urządzeniem po wyjęciu z opakowania. Producent postawił na maksymalną miniaturyzację, dlatego słuchawki po założeniu są praktycznie niewyczuwalne.

Mocne basy i czysty dźwięk to zasługa technologii Pure Bass. Bateria w słuchawkach bezprzewodowych może pracować około 8 godzin, ale z wykorzystaniem etui ładującego czas ten wydłuża się do 32 godzin. JBL Tune 125RWS to nowoczesne i bardzo funkcjonalne słuchawki bezprzewodowe.

Panasonic RB-M700BE

Bezprzewodowe słuchawki nauszne do 500 złotych wyróżniają się niespotykanym basem, co jest zasługą 40 mm przetworników i systemu Free Edge Driver. Technologia Side Pressure Dispersion ma za zadanie równomiernie rozkładać nacisk boczny wokół uszu, co lepiej dopasowuje słuchawki do uszu.

Słuchanie muzyki przez dłuższy czas nie sprawia już najmniejszego problemu! Akumulator w Panasonic RB-M700BE działa do 20 godzin na jednym cyklu ładowania. Jeżeli podłączymy słuchawki do ładowarki na 15 minut, to zapewnimy sobie dodatkowe 15 godzin słuchania.

Autor: Bartłomiej Mazurek