Data publikacji:

Czym jest smartwatch hybrydowy i jaki wybrać?

Smartwatch hybrydowy to smartwatch, który posiada również funkcje zwykłego zegarka. Oznacza to, że można go założyć do pracy, na randkę, a nawet do spania. Który wybrać? Wszystko zależy od tego, co chcesz robić ze swoim zegarkiem i czego szukasz w swoim hybrydowym smartwatchu.
hybrydowy smartwatch

Co to jest smartwatch hybrydowy?

W każdym obszarze techniki i nowych technologii wszystko idzie do przodu, wymyślane są innowacyjne sprzęty i ulepszone smartfony, laptopy i smartwatche. Wśród zegarków sportowych potrzeba tworzenia nowych rozwiązań związana jest z potrzebami konsumentów, którzy są coraz bardziej wymagający, a ich chęć uprawiania aktywności fizycznej i bycia w ruchu wzmożona.
Jaki smartwatch wybrać? Czym jest zegarek hybrydowy? Jest to z wyglądu klasyczny smartwatch, natomiast jego funkcjonalność jest znacznie bardziej rozbudowana. Z podobieństw do standardowego zegarka można zaliczyć całą tarczę oraz wskazówki. Wnętrze posiada jednak o wiele więcej funkcji.
Dzięki temu, że do stworzenia hybrydowego smartwatcha zastosowano najnowsze technologie, przy sparowaniu ze smartfonem może pobierać i wyświetlać znacznie więcej przydatnych informacji. Oczywiście liczba ulepszonych funkcji zależy od wybranego modelu oraz konkretnego producenta.
Hybrydowy smartwatch posiada wszystkie funkcje sportowego zegarka, takie jak liczenie przebytych kroków, spalonych kalorii, mierzenie tętna, czy jakości naszego snu. 

Smartwatch hybrydowy – dla kogo?

Sam zegarek sportowy to oczywiście świetny wybór dla tych, którzy są najbardziej aktywni fizycznie, lubią być w ruchu i uprawiają sporty. Nie jest powiedziane jednak, że osoby, które nie ćwiczą na siłowni i każdego ranka nie zaczynają od joggingu, nie mogą ich używać. Wręcz przeciwnie. Funkcjonalność smartwatchy doceni każdy, kto lubi praktyczne rozwiązania.
Dla osób, które preferują mieć najważniejsze informacje w zasięgu ręki i otrzymywać powiadomienia na bieżąco – zegarek hybrydowy to totalny must have.
W gusta kobiet wpadną z pewnością zegarki hybrydowe damskie. Nawiązując do ich prostoty i minimalizmu, spodobają się kobietom, które bez najmniejszego problemu będą mogły nosić je przy każdej okazji, do każdej wybranej przez siebie stylizacji.

Dlaczego warto postawić na smartwatch hybrydowy?

Posiadające minimalistyczny i klasyczny design sprzęty zbierają pozytywne opinie zdecydowanie przez swoją wydajność. To za sprawą użycia całkiem innego systemu ładowania baterii niż w klasycznych smartwatchach. Zegarek hybrydowy posiada tradycyjny akumulator, taki jak w zegarku zwykłym kwarcowym. Co za tym idzie, nie jest konieczne codzienne ładowanie, które marnuje nasz czas oraz pobiera prąd. Oczywiste jest, że co jakiś czas taką baterię należy wymienić, natomiast służy ona przez minimum kilka miesięcy.

Jak działa hybrydowy smartwatch?

Aby sprawnie można było posługiwać się zegarkiem hybrydowym, używa się przycisków. Posiadają one możliwość zaprogramowania działania na dotyk, jednak nie jest ona wbudowana od początku. Na rynku jest wypuszczanych coraz więcej zegarków z możliwością działania dotyku.
Pobudzenie do pracy zegarka następuje po kliknięciu w konkretny przycisk. To inteligentne urządzenie może poinformować użytkownika o nadejściu powiadomienia poprzez zapalenie diody lub pokazanie się krótkiej wskazówki. Diody mogą przybierać różne kolory, a każdy z nich może być przypisany do innego rodzaju informacji, jaka ma do nas dotrzeć. Wskazówki pokazują, kto aktualnie próbuje się z nami skontaktować.
Bardzo ważne jest połączenie smartwatcha ze smartfonem, tylko wtedy będzie można w pełni korzystać z funkcji zegarka.
W dostępnych opcjach smartwatcha znajdziemy: krokomierz, nadajnik do mierzenia pulsu, tętna oraz ciśnienia. Przy jego pomocy można również badać sen – jakość i fazy. Do najbardziej lubianych funkcji należą te dotyczące mierzenia parametrów związanych z wykonywaniem aktywności fizycznej. Inne funkcje to czas trwania treningu, rodzaj wykonywanego ćwiczenia i bardzo przydatna funkcja, która jest dość rzadko spotykana w klasycznych smartwatchach, czyli zapiski związane z ilością wypitej wody.

Najbardziej polecane zegarki hybrydowe

Jeszcze do niedawna wybór w zegarkach hybrydowych pozostawiał wiele do życzenia, teraz natomiast w związku z przyśpieszeniem postępu technologii oferty producentów znaczenie się zwiększyły. 
Do najpopularniejszych modeli hybrydowych smartwatchy zaliczyć można kilka pozycji od producenta Garmin. Będzie to z pewnością Garmin Vivomove Sport, który kusi sporą ilością funkcji dla aktywnych fizycznie, do tego może pochwalić się nowoczesnym designem, jest jednak produktem z wyższej półki cenowej. Urządzenie bez problemu łączy się z każdym systemem operacyjnym zawartym w smartfonie, wyposażony jest w ekran OLED, który wyróżnia się na tle innych.
Kolejny warty uwagi model to Withings ScanWatch – ma sporą tarczę, na której bez problemu można wyświetlać najważniejsze informacje. Do popularnych modeli zaliczają się także FossilHybrid HR, Guess Connect, Timex IQ, Emporio Armani Connected, Diesel DZT1011 Diesel On Chief czy Apple Watch 3.
Jak widać, wiele z prestiżowych marek pokusiło się o produkcję tego typu zegarków, dzięki temu można wybierać wśród wielu producentów i każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model w odpowiednim stylu. Zanim zdecydujemy się na konkretny, warto poczytać o nim i zebrać najważniejsze informacje, tak żebyśmy byli zadowoleni i mogli w pełni cieszyć się z jego użytkowania.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!