Data modyfikacji:

Jaki smartwatch z NFC? Wybieramy zegarek do płatności zbliżeniowych

Nowoczesny smartwatch z NFC umożliwia płacenie zbliżeniowe bez konieczności posiadania przy sobie karty kredytowej. W tym zestawieniu znajdziesz najlepsze modele zegarków do płatności zbliżeniowych.
smartwatch z nfc

NFC: co to jest?

NFC, czyli Near Field Communication, umożliwia bezprzewodowe przesyłanie plików między urządzeniami, na przykład smartfonami czy smartwatchami. Technologia ta pozwala na płacenie zegarkiem do płatności zbliżeniowych, co jest oczywiście bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dodatkową zaletą jest także bardzo prosta obsługa płatności NFC.

Jak działa zegarek do płatności zbliżeniowych?

Zegarki do płatności zbliżeniowych mają wbudowany moduł NFC, który pozwala na płacenie bez konieczności posiadania przy sobie karty kredytowej. Aby była taka możliwość, bank musi wspierać płatności zegarkiem. Do najpopularniejszych w Polsce należą:
 • Apple Pay 
 • Google Pay 
 • Garmin Pay 
 • Fitbit Pay 
 • Na stronie internetowej swojego banku znajdziesz wszystkie szczegółowe informacje. Samo dodanie karty zajmuje dosłownie kilka sekund. Można to zrobić z poziomu zegarka lub smartfona.
  Przeważnie należy zeskanować kartę płatniczą i wpisać odpowiednie informacje. Po zatwierdzeniu przez bank będzie można zrealizować płatność. Po wpisaniu kodu wystarczy przyłożyć smartwatch NFC do terminala i gotowe. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej użytkowników!

  Czy każdy zegarek z NFC obsługuje w Polsce płatności zbliżeniowe?

  Sama obecność modułu NFC nie jest równoznaczna z możliwością płacenia zbliżeniowego. Aby pojawiła się taka opcja, twórcy danego systemu płatności muszą współpracować z danym bankiem. W innym wypadku nie będzie możliwości podpięcia karty płatniczej. Jeśli masz wątpliwości, to przed zakupem skontaktuj się ze sklepem i potwierdź, czy wybrany przez ciebie model smartwatcha NFC aby na pewno wspiera płatności zbliżeniowe w Polsce.

  Polecane smartwatche NFC

  Apple Watch Ultra 2

  Zegarki Apple Watch mają możliwość płacenia zbliżeniowego przy wykorzystaniu NFC i Apple Pay. Model Ultra drugiej generacji to przykład nowej jakości jaką wprowadził amerykański producent. Duży wyświetlacz o przekątnej 1,92 cala jest otoczony tytanową ramką i szkłem szafirowym.
  Producent zaprojektował ten model tak, aby był w stanie wytrzymać ekstremalne warunki. Do mocnych stron tego modelu trzeba zaliczyć baterię o pojemności 564 mAh, która powinna wytrzymać około dwóch dni użytkowania.

  Apple Watch SE 2

  Jeśli masz ograniczony budżet, a chcesz mieć możliwość płacenia za pośrednictwem Apple Pay, to druga generacja Apple Watch SE jest dla Ciebie idealna. Zegarek można kupić w dwóch wersjach - 40 mm i 44 mm. Tak naprawdę otrzymujemy tutaj większość zaawansowanych funkcji takich jak pomiar tętna, snu czy opcję wykrywania upadków. Świetna integracja z iPhone’ami powoduje, że jest to bardzo dobry wybór dla posiadaczy telefonów z logo nadgryzionego jabłka.

  Samsung Galaxy Watch 6

  W smartwatchu Samsung Galaxy Watch 6 mamy do dyspozycji WearOS, który jest kompatybilny z Google Pay. W efekcie możemy wykorzystać moduł NFC do płatności w 31 krajach! Wiele banków wspiera to rozwiązanie, dlatego z konfiguracją nie będzie problemu.
  Ale do zakupu tego zegarka przekonują również inne argumenty. Świetnie wykonana okrągła stalowa koperta jest w pełni odporna na wodę, a obrotowy pierścień pozwala na łatwiejsze sterowanie. Ogromna liczba funkcji sportowych i zdrowotnych to duże udogodnienia i możliwość śledzenia kondycji. Ten model jest zdecydowanie jednym z ciekawszych.

  Garmin Vivoactive 5

  Zegarków Garmina nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Ważną informacją jest wbudowany moduł NFC i obsługa płatności zbliżeniowych za pośrednictwem Garmin Pay. Zegarek na tle konkurentów wyróżnia się świetną baterią, która może wytrzymać na jednym ładowaniu nawet 11 dni.
  Solidny wyświetlacz o przekątnej 1,2 cala oraz wodoszczelność do 5 ATM sprawiają, że można korzystać z niego komfortowo w każdych warunkach. Pomiar tętna, wysokościomierz, a także wbudowane profile sportowe dla osób aktywnych będą przydatne. Na uwagę zasługuje również dobry stosunek jakości do ceny.

  Amazfit Balance

  Ten niezwykle elegancki zegarek ma wbudowany moduł NFC, ale przed zakupem warto sprawdzić czy Twój bank aby na pewno wspiera płatności zbliżeniowe za jego pośrednictwem. Sam smartwatch prezentuje się świetnie. Duży wyświetlacz o przekątnej 1,5 cala charakteryzuje się wysoką jakością. Funkcje zdrowotne obejmują pomiar tętna, a także snu. Bateria w tym modelu wytrzymuje od 7 do 14 dni, co na tle innych modeli jest niezłym wynikiem. Jeśli szukasz eleganckiego zegarka z dużą ilością funkcji to Amazfit Balance jest dla Ciebie.

  Google Fitbit Sense 2

  Mimo że Google przejęło markę Fitbit, to na rynku pojawiają się nowe produkty. Warto tutaj zaznaczyć, że prezentowany model ma NFC i można nim płacić przy wykorzystaniu Fitbit Pay. Mimo kompaktowych rozmiarów udało się producentowi zastosować ekran o przekątnej 1,58 cala. Dodatkowo mamy cały szereg funkcji zdrowotnych i sportowych. Bateria natomiast wytrzyma 6 dni bez konieczności sięgania po ładowarkę.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.