Data modyfikacji:

Jaki smartwatch z NFC? Wybieramy zegarek do płatności zbliżeniowych 

Nowoczesny smartwatch z NFC umożliwia płacenie zbliżeniowe bez konieczności posiadania przy sobie karty kredytowej. W tym zestawieniu znajdziesz najlepsze modele zegarków do płatności zbliżeniowych.

Najlepszy smartwach z NFC

Jaki smartwatch warto kupić? Płatności NFC cieszą się rosnącą popularnością. Podczas wyboru zagarka warto więc sprawdzić, czy ma taką opcję. Wybraliśmy dla ciebie kilka ciekawych propozycji smartwatchy z NFC.

  1. Apple Watch 5
  2. Fossil Gen 4
  3. Garmin Vivoactive 4
  4. Fitbit Versa 2

NFC: co to jest?

NFC, czyli Near Field Communication, umożliwia bezprzewodowe przesyłanie plików między urządzeniami, na przykład smartfonami czy smartwatchami. Technologia ta pozwala na płacenie zegarkiem do płatności zbliżeniowych, co jest oczywiście bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dodatkową zaletą jest także bardzo prosta obsługa płatności NFC.

Jak działa zegarek do płatności zbliżeniowych?

Zegarki do płatności zbliżeniowych mają wbudowany moduł NFC, który pozwala na płacenie bez konieczności posiadania przy sobie karty kredytowej. Aby była taka możliwość, bank musi wspierać płatności zegarkiem. Do najpopularniejszych w Polsce należą:

  • Apple Pay 
  • Google Pay 
  • Garmin Pay 
  • Fitbit Pay 

Na stronie internetowej swojego banku znajdziesz wszystkie szczegółowe informacje. Samo dodanie karty zajmuje dosłownie kilka sekund. Można to zrobić z poziomu zegarka lub smartfona.

Przeważnie należy zeskanować kartę płatniczą i wpisać odpowiednie informacje. Po zatwierdzeniu przez bank będzie można zrealizować płatność. Po wpisaniu kodu wystarczy przyłożyć smartwatch z NFC do terminala i gotowe. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej użytkowników!

Polecane smartwatche z NFC

Apple Watch 5

Apple Watch 5 to aktualnie jeden z najpopularniejszych smartwatchy NFC na rynku. Inteligentny zegarek jest dostępny w rozmiarze 40 mm i 44 mm. Wbudowany moduł NFC umożliwia płatności zbliżeniowe za pomocą Apple Pay. Jednak na tym możliwości tego małego urządzenia się nie kończą.

Zegarek Apple ma bardzo dokładny pulsometr, który dokładnie analizuje tętno użytkownika. Dodatkowo ten model ma czujnik EKG, dbający o rytm pracy serca. Miłośnicy biegania czy jazdy na rowerze docenią możliwości sportowe. Bardzo dokładny moduł GPS w połączeniu z aplikacją zdrowie rejestruje przebieg treningu.

Jeżeli szukasz modelu dla aktywnych, sprawdź nasz ranking zegarków sportowych.

Fossil Gen 4

Zegarki Fossil nie tylko mają wbudowany moduł NFC, ale również umożliwiają dokonywanie płatności zbliżeniowych. Połączenie klasycznego wzornictwa z nowoczesnymi funkcjami sprawia, że noszenie takiego smartwatcha jest czystą przyjemnością.

To w pełni wodoszczelny smartwatch, który także ma wbudowany pulsometr i moduł GPS. Jego wygląd można z łatwością zmienić, ponieważ producent oferuje wiele ciekawych tarcz. Wszystkie powiadomienia z telefonu wyświetlane są na 1,4-calowym ekranie. To świetny model w rozsądnej cenie!

Garmin Vivoactive 4

Kolejny inteligentny zegarek tym razem wspiera płatności zbliżeniowe Garmin Pay. Poza tym jest on świetnym kompanem do monitorowania codziennej aktywności. Wbudowany pulsometr jest niezwykle dokładny, co pozwala na sprawdzania aktualnego tętna podczas biegania czy wykonywania innych czynności.

Zegarek ma także opcję pobierania muzyki, co wyklucza konieczność zabierania ze sobą telefonu. Wyświetlacz o przekątnej 1,3 cala prezentuje się świetnie i dodatkowo ma wysoką rozdzielczość. Wbudowany akumulator w tym modelu jest w stanie pracować nawet 8 dni na jednym cyklu ładowania!

Fitbit Versa 2

Model Versa 2 wspiera płacenie zbliżeniowe dzięki funkcji Fitbit Pay. Konfiguracja tej funkcji jest prosta i praktycznie bezproblemowa. Smartwatch podobnie jak inne modele ma wbudowany pulsometr. Ale poza pomiarem tętna jest on w stanie bardzo dokładnie zbadać czas i jakość snu.

Wyświetlacz AMOLED pokazuje najważniejsze powiadomienia z telefonu, a także informacje o aktywności. Wbudowana bateria pozwala na 6 dni korzystania. Urządzenie współpracuje ze smartfonami z systemem iOS oraz Android. To jeden z tańszych i ładniejszych smartwatchy z modułem NFC.