Data publikacji:

Najlepsza sokowirówka. Ranking polecanych modeli

Uwielbiasz świeżo wyciśnięty sok z ulubionych warzyw i owoców? Zamiast wydawać pieniądze na mieście, zainwestuj w urządzenie, które umożliwi ci samodzielne przygotowywanie pysznych, pełnych witamin mieszanek w domu. Mowa, oczywiście, o sokowirówce. Nasz ranking polecanych modeli i kilka praktycznych wskazówek z pewnością ułatwią ci wybór najlepszego urządzenia. Zaczynamy!

świeży sok

Sokowirówki: ranking polecanych

Wielbiciele świeżo wyciskanych soków zadają sobie pytanie: sokowirówka czy wyciskarka? Ale to nie koniec trudności zakupowych. Jeżeli już zdecydujemy się na pierwszą opcję, pozostaje pytanie, jaka będzia najlepsza sokowirówka? Tutaj z pomocą przychodzi nasz ranking polecanych modeli.

  1. ZELMER ZJE1200G (JE1200)
  2. PHILIPS VIVA COLLECTION HR1832/02
  3. ZELMER JULITA ZJE0800S (377) SYMBIO
  4. GERMIN MAX-1100-W
  5. BOSCH MES25A0
  6. PHILIPS AVANCE COLLECTION HR1922/20

Sokowirówka: jaką wybrać, czyli poradnik kupującego

Zanim przedstawimy ci polecane sokowirówki i ranking najlepszych modeli, warto najpierw sprawdzić, na co zwrócić uwagę podczas zakupu urządzenia. Pierwszym parametrem jest moc silnika sprzętu. Im twardsze produkty masz zamiar przetwarzać, tym powinna być ona wyższa. Optymalnym rozwiązaniem będzie dobra sokowirówka o mocy 400-500 W.

Kolejnym parametrem jest regulacja obrotów, którą zdecydowanie warto mieć w swoim urządzeniu. Dzięki niej możesz dopasowywać prędkość pracy sokowirówki, upewniając się na przykład, że gotowy sok będzie zawierać jeszcze więcej składników odżywczych, a w szczególności witamin i minerałów. Co więcej, praktyczna funkcja pomoże ci także zaoszczędzić energię.

Mówiąc o najlepszych sokowirówkach, należy wspomnieć o dwóch najważniejszych elementach tego typu urządzeń – sitku i ostrzach. Pierwszy z nich powinien być wykonany ze stali nierdzewnej, najlepiej z dodatkową mikrosiatką. Natomiast jeśli chodzi o ostrza, to najlepszym wyborem będą części centryczne, które bez problemu poradzą sobie z rozdrabnianiem nawet twardych produktów.

Zbiornik na sok wydaje się oczywistym elementem dobrych sokowirówek. Niestety, ale niektórzy producenci nie dołączają go do urządzenia. Upewnij się, że interesujący cię model jest wyposażony w specjalny pojemnik, do którego będzie spływać przygotowywany sok z ulubionych warzyw i owoców.

Przed zakupem upewnij się, że wybrana sokowirówka ma także przydatne funkcje. Może być to na przykład automatyczne oddzielanie miąższu, odwirowanie soku czy bieg wsteczny. W bardziej zaawansowanych modelach znajdziesz również regulację prędkości, wstępne czyszczenie czy tryb turbo i pulsacyjny.

Przeczytaj również: Wyciskarki do soków – ranking

Pomocne może okazać się dodatkowe wyposażenie, które otrzymujesz w cenie sokowirówki. Jakie akcesoria wybrać? Doskonałym pomysłem będzie, oczywiście, pojemnik na sok i miąższ oraz popychacz. Możesz również wybrać urządzenie ze specjalnym filtrem, szczotką do czyszczenia czy lejkiem.

Najlepsza sokowirówka? Sprawdź nasz ranking!

Czas sprawdzić, jaka sokowirówka będzie najlepsza. W naszym rankingu znajdziesz najpopularniejsze urządzenia, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Co istotne, wszystkie wymienione w zestawieniu modele są dostępne na Ceneo.pl.

ZELMER ZJE1200G (JE1200)

To najlepsza sokowirówka w tym rankingu! Urządzenie o mocy wynoszącej 500 W zostało wyposażone w dwie prędkości obrotów oraz pojemnik na sok o pojemności 0,9 l. Do najważniejszych funkcji sprzętu można zaliczyć tryb pulsacyjny, odwirowywanie soku oraz automatyczne oddzielanie miąższu. Model ZELMER ma także pojemnik na resztki i duży otwór wsadowy, dzięki któremu nie musisz wcześniej kroić warzyw i owoców.

PHILIPS VIVA COLLECTION HR1832/02

Na drugim miejscu rankingu sokowirówek znalazła się propozycja marki Philips. To zdecydowanie dobra sokowirówka dla osób, które szukają funkcjonalności zamkniętej w kompaktowej formie. Model o mocy 500 W i jednej dostępnej prędkości obrotów umożliwia automatyczne oddzielanie miąższu i odwirowywanie soku.

Nie zabrakło także pojemnika na sok o pojemności 0,5 l. Na tym nie koniec! Urządzenie jest wzbogacone o technologię QuickClean i blokadę kapania oraz elektropolerowany silnik, którego czyszczenie nie sprawi ci najmniejszego problemu.

ZELMER JULITA ZJE0800S (377) SYMBIO

Model z automatycznym oddzielaniem miąższu, którego moc wynosi 800 W. Sokowirówka z brakiem możliwości regulacji obrotów jest sprzedawana bez pojemnika na sok. Kompaktowy sprzęt ma jednak pojemnik na miąższ – jego pojemność wynosi 0,8 l. W zestawie otrzymujesz sito wykonane ze stali nierdzewnej, popychacz do warzyw i owoców oraz przezroczystą powłokę.

GERMIN MAX-1100-W

Jeden z najlepszych modeli w rankingu sokowirówek. Jego moc wynosi aż 1100 W, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie nawet z twardymi produktami. Producent dołączył litrowy pojemnik na sok.

Nie zabrakło również filtru z mikrosiateczką, silnika z możliwością wykonywania nawet do 23000 obrotów na minutę oraz dwulitrowego zbiornika na miąższ. Sokowirówka GERMIN jest wykonana z odpornej na korozję i uszkodzenia stali szlachetnej, dzięki czemu z pewnością będzie inwestycją na lata.

BOSCH MES25A0

Kolejna sokowirówka z rankingu, którą wyposażono w dwustopniową regulację prędkości obrotów oraz pojemnik na sok o pojemności wynoszącej aż 2 l. Sprzęt o mocy 700 W ma między innymi funkcję Safety Stop, dzięki której unikniesz wypadków przy pracy i zabrudzenia całej kuchni.

Do innych zalet modelu można zaliczyć kompaktową budowę, funkcję blokady kapania DripStop, dołączony popychacz i szczoteczkę oraz możliwość bezproblemowego czyszczenia. Zdejmowane elementy możesz bez obaw myć w zmywarce.

PHILIPS AVANCE COLLECTION HR1922/20

Kolejny model marki Philips zamyka nasz ranking najlepszych sokowirówek. Urządzenie o mocy wynoszącej aż 1200 W i dwustopniowej regulacji obrotów ma funkcję wstępnego czyszczenia, automatycznego oddzielania miąższu i odwirowywania soku. Na tym zalety sprzętu się nie kończą!

Proponowany model ma również szeroki otwór na produkty, blokadę kapania oraz zaskakuje bardzo cichą pracą. W sokowirówce zastosowano także technologię QuickClean, która ułatwia jej czyszczenie, oraz FiberBoost. Dzięki niej możesz przygotować zarówno klarowny, jak i gęsty sok z miąższem.