Data modyfikacji:

Dobre żelazko z generatorem pary. Ranking

Każdy, kto choć raz użyje żelazka z generatorem pary, bardzo szybko zapragnie mieć takie urządzenie w domu – nawet najlepsze „zwykłe” żelazka nie umożliwiają bowiem uzyskania tak dobrych efektów w tak krótkim czasie. Jak jednak wybrać produkt najlepszy z najlepszych? Pomoże ci w tym nasz ranking żelazek z generatorem pary, stworzony na podstawie popularności na Ceneo.pl.
żelazko z generatorem pary

Jak działa żelazko z generatorem pary?

Na czym właściwie polega różnica między standardowym żelazkiem, a tym z generatorem pary? Jak działa żelazko z generatorem pary? Już wyjaśniamy. W standardowym żelazku parowym para jest efektem „uderzenia” wody z zamontowanego w urządzeniu pojemnika o gorącą płytę. Para ta wyrzucana jest zazwyczaj z mocą 40-60 g/min, w opcji wyrzutu – od 150 g do 250 g/min.
Żelazko z generatorem pary wyposażone jest w dodatkowe urządzenie, które produkuje parę poza żelazkiem, a następnie dostarcza ją do urządzenia. Dzięki temu para wytwarzana jest z mocą 120-125 g/min., a w wyrzucie 400-600 g/min.

Różnice te mają ogromny wpływ na komfort prasowania oraz efekty, oczywiście na korzyść żelazka systemowego, czyli z generatorem pary.

Żelazko z generatorem pary – ranking

Nie wiesz, jak wybrać najlepsze żelazko z generatorem pary? Nie ma problemu – mamy dla ciebie ranking stworzony na podstawie popularności na Ceneo.pl. Spójrz, które produkty wybierane są najczęściej.

GENERATOR PARY PHILIPS PERFECTCARE ELITE PLUS GC9682/80

To naprawdę dobre żelazko z generatorem pary, prawdziwy rarytas na rynku. Ma automatyczny wyrzut pary (pracujący tylko podczas prasowania), technologię OptimalTEMP zapobiegającą przypaleniu ubrań, jest naprawdę lekkie i skuteczne. Na uwagę zasługuje fakt, że w modelu zastosowano specjalne, wyciszające filtry, a także duży, bo aż 1,8-litrowy zbiornik na wodę. Żelazko wytwarza stałą parę o mocy 165 g/min, dodatkowe uderzenie pary do aż 600 g. Sprzęt ma doskonały wręcz poślizg oraz umożliwia bezproblemowe prasowanie w pionie.

GENERATOR PARY TEFAL IXEO POWER QT2020

Standardowy wyrzut pary o sile 90 g/min, dodatkowy wyrzut z mocą 200 g/min. Na szczególną uwagę zasługuje w tym modelu innowacja w postaci wygodnej deski Smart Board – umożliwia ona prasowanie w trzech pozycjach (pionowej, poziomej oraz pod kątem 30 stopni). O tym, że jest to dobre, jeśli nie najlepsze żelazko z generatorem pary, świadczy także fakt, że ma ono system Smart Protect (ochrona każdej tkaniny), a dodatkowo błyskawicznie się nagrzewa – jest gotowe do pracy już w 70 sekund po włączeniu.

GENERATOR PARY PHILIPS PERFECTCARE ELITE PLUS GC9685/80

Kolejna znakomita propozycja od firmy Philips. To dobre żelazko z generatorem pary, które ma uderzenie pary o mocy – uwaga – aż do 650 g/min. Model ten posiada funkcję DynamiQ, która wyłącza parę po zaprzestaniu prasowania, oraz system Easy De-Calc Plus – informujący o konieczności odkamienienia urządzenia. Oczywiście żelazko doskonale ślizga się po powierzchniach, a prasowanie w pionie nie stanowi z nim najmniejszego kłopotu.

GENERATOR PARY TEFAL PRO EXPRESS ULTIMATE CARE GV9580 ANTICALC

Nieco tańszy produkt od firmy Tefal. Z zalet urządzenia należy wymienić samoczyszczącą się stopę, dużą siłą uderzenia pary – do 500 g/min, specjalną antywapienną szufladkę oraz możliwość dopasowania pracy żelazka do swoich potrzeb – dzięki intuicyjnym programom.

GENERATOR PARY PHILIPS PERFECTCARE COMPACT GC7833/80

Nasz ranking żelazek z generatorem pary zamyka urządzenie od Philips – dostępne w stosunkowo niskiej cenie. Żelazko ma uderzenie pary do 350 g, technologię OptimalTemp oraz zintegrowaną funkcję usuwania kamienia. Co również istotne, model ten działa w trybie ECO, pozwalając na znaczne oszczędności energii.
Autor: R. Wojtaś