Data publikacji:

Ranking najlepszych generatorów pary

Generator pary to doskonałe urządzenie, które jest idealnym rozwiązaniem dla osób nieprzepadających za prasowaniem, nie mają zbyt wiele czasu, lubią wyglądać perfekcyjnie i cenią sobie nowoczesne, skuteczne i łatwe w stosowaniu rozwiązania. Sprzętem doskonale radzącym sobie nawet z najtrudniejszymi materiałami i dużymi zagnieceniami jest właśnie generator pary. Ranking tego typu urządzeń pozwoli na dokonanie słusznego wyboru w kwestii zakupu i cieszenie się idealnie wyprasowanymi i odświeżonymi ubraniami w zaledwie kilka chwil. Sprawdź, jak wiele zalet ma żelazko z generatorem pary i wybierz najlepszą opcję dla siebie.
ranking generatorów pary

W jaki sposób działa żelazko z generatorem pary?

Żelazko ze stacją parową umożliwia prasowanie tkanin z dużymi zagnieceniami i trudnych do wyprostowania. To świetna opcja dla koszul i bluzek posiadających wiele trudno dostępnych miejsc, które w sposób tradycyjny ciężko jest rozprostować. Urządzenia tego typu wyrzucają parę wodną pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu działają znacznie skuteczniej niż tradycyjne żelazka.
Generator pary wygląda jak tradycyjne żelazko. Jest jednak podłączony do pojemnika z wodą, który podczas prasowania pozostaje w tej samej pozycji. Ogromną zaletą urządzenia jest znacznie mniejsza waga żelazka. Dzięki temu prasowanie jest łatwiejsze i sprawniejsze. Żelazka ze stacją parową mogą również pracować w pionie. Dzięki temu ubrania można wygodnie odświeżać i prasować nie zdejmując z wieszaka. To ogromne ułatwienie podczas usuwania zagnieceń z tkanin o dużych rozmiarach, takich jak firany zasłony czy obrusy.  

Żelazko ze stacją parową – ranking najlepszych urządzeń Philips

Wybierając najlepsze urządzenie, warto posiłkować się recenzjami, jakie ma dany generator pary. Opinie najlepsze spośród dostępnych modeli posiada Philips PerfectCare seria 9000 PSG9040/80 z kamerą. Sprzęt sam wykrywa rodzaj prasowanej tkaniny i automatycznie dopasowuje tryb odpowiedni do tego rodzaju materiału. To właściwa temperatura i odpowiednia ilość wypuszczanej pary, dzięki czemu odzież będzie wyprasowana w sposób najlepszy z możliwych, bez przypaleń, zagnieceń i powtarzania czynności.
Stopa żelazka w tym modelu pokryta jest tytanem i posiada tryb automatycznego wyłączenia grzania w przypadku pozostawienia urządzenia na tkaninie. Moc generatora to aż 3100 W, a ciśnienie wyrzucania pary wynosi 9 barów. Jest to najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane urządzenie tego typu dostępne na ten moment na rynku.

Żelazko z generatorem pary – ranking polecanych urządzeń Tefal

Warty uwagi jest również model Tefal Pro Express Ultimate Care GV9581 AntiCalc. Rankingi generatorów pary zawierają zazwyczaj kilka urządzeń tej marki, gdyż jest ona jednym z przodowników w produkcji tego typu urządzeń. Wspomniany model posiada funkcję „Smart”, która dopasuje odpowiedni tryb pracy do danego materiału. Urządzenie wyróżnia szybki ślizg, łatwość przenoszenia i specjalna szufladka, w której zbiera się cały powstający podczas pracy kamień. Dzięki temu czyszczenie i pielęgnacja żelazka jest niezwykle wygodna i szybka.
Urządzenie od tefal wyposażone zostało również w funkcję „Boost”, dzięki której możliwe jest natychmiastowe wyrzucenie kilkukrotnie większej ilości pary, co poradzi sobie z bardzo trudnymi zagnieceniami lub prasowaniem szczególnie trudno dostępnych miejsc.

Generator pary – ranking najlepszych modeli od Braun

W rankingu generatorów pary warto wyróżnić dwa urządzenia od marki Braun. Jest to Braun CareStyle IS7155WH z łatwym odkamienianiem i największym zbiornikiem na wodę wśród dostępnych urządzeń. To aż 2 litry, dzięki czemu prasować można dłużej bez konieczności uzupełniania cieczy. Model wyróżnia się też ułatwioną pracą podczas wykonywania ruchu wstecz, ponieważ żelazko ma ściętą stopę. Taki kształt znacznie pomaga w prasowaniu. Struktura pracująca zapewnia długą żywotność żelazka i odporność na zarysowania dzięki zastosowaniu eloksalowej powłoki.
Kolejnym urządzeniem, które zasługuje na uwagę, jest również Braun CareStyle Compact IS 2143 BL. Elegancki design i dobre parametry to częste przyczyny, dla których jest to bardzo chętnie wybierany generator pary. Ranking obejmuje to urządzenie ze względu na kompaktowy rozmiar, funkcję automatycznego dopasowywania temperatury i ilości wyrzucanej pary. Generator pary od Braun ma moc 2400 W i wyrzuca 125 g pary na minutę. Dzięki funkcji „Boost” ilość ta wzrasta aż do 420 g.

RAVEN – urządzenia niewielkie o dużej mocy

Wśród żelazek ze stacją parową, warto wskazać też model RAVEN EGP001X. Moc urządzenia to aż 3000 W. Model wyposażony został w wygodny wyjmowany zbiornik na wodę i trzystopniową regulację mocy. Co prawda nie ma tu dodatkowych funkcji typu „Smart” czy wyświetlacza elektronicznego, jednak cena żelazka jest niezwykle atrakcyjna. Jest ono kilkukrotnie tańsze niż pierwszy z wymienionych w rankingu modeli, co czyni je opcją, którą zdecydowanie warto wziąć pod uwagę.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!