Data modyfikacji:

Stroiki na cmentarz ze sztucznych kwiatów

Listopadowe święta, w których wspominamy zmarłych, nie mogłyby się obejść bez zaznaczenia pamięci o naszych bliskich odpowiednimi zniczami i kwiatami. Jakie stroiki na cmentarz ze sztucznych kwiatów wybrać? Oto nasze propozycje.

Stroiki na cmentarz ze sztucznych kwiatów

Zalety stroików na cmentarz ze sztucznych kwiatów

Koniec października i początek listopada to czas, gdy szczególnie ciepło myślimy o tych bliskich, których już z nami nie ma. Odwiedzamy miejsca ich spoczynku, spotykamy się z żyjącą, dawno niewidzianą rodziną mieszkającą w odległych miejscach. Na grobach bliskich składamy kwiaty – są symbolem naszej pamięci i modlitwy. Jakie wiązanki na Wszystkich Świętych ze sztucznych kwiatów będą najodpowiedniejsze? Sprawdzamy.

Jeśli chodzi o sztuczne kwiaty, to trudno mówić, że któreś są akurat modne, a inne już nie. Wiele zależy od tego, jakimi finansami dysponujemy i ile chcemy przeznaczyć na zakup kwiatów, oraz od tego, kim był dla nas zmarły i jakie łączyły nas z nim relacje. Wiadomo, że inną wiązankę składa się na grób rodziców, a inną na mogiłę bardzo dalekiej cioci, widzianej zaledwie kilka razy w życiu.

Żywe kwiaty są piękne, ale sztuczne mają jedną podstawową zaletę – będą trwalsze. Przemyśl więc, jaki styl ma mieć twoja wiązanka ze sztucznych kwiatów, i wybierz tę, która najbardziej przypadnie ci do gustu. Lub stwórz własną kompozycję.

Wiązanki na Wszystkich Świętych ze sztucznych kwiatów w jesiennych barwach

Jeśli chcesz, by twoja wiązanka była na czasie, możesz dobrać ją tak, by pasowała kolorami do jesiennej aury. Wybieraj więc chryzantemy połączone z lekko pomarańczowymi lub brązowymi liśćmi. Możesz ją też skomponować samodzielnie, dobierając kwiaty i liście i układając je na specjalnej gąbce florystycznej (która głównie przeznaczona jest do wiązanek z żywych kwiatów, ale jest stabilna i możesz jej użyć także do tych sztucznych), którą możesz umieścić w doniczce, wypełnionej drobnymi kamyczkami, dzięki którym cała kompozycja będzie stabilna.

Jakie sztuczne kwiaty na cmentarz? Skomponuj dostojny bukiet!

Zamiast kupowania gotowej wiązanki lub tworzenia jej samodzielnie, możesz wybrać dowolne długie sztuczne kwiaty i włożyć je do wazonu na mogile. Wybieraj te z jak najdłuższymi łodygami – im większe, tym lepiej będą się prezentowały. Słoneczniki, lilie, peonie i mieczyki zawsze będą dobrze wyglądały. Możesz dodać do nich także sztuczne liście, które sprawią, że bukiety będą bujniejsze.

Sztuczne kwiaty na cmentarz w nowoczesnym stylu

Jeśli chcesz, by kwiaty, które wybierzesz, wyglądały nowocześnie, dobierz współczesne dekoracje – popularne jest obecnie układanie kwiatów na okrągłych, plecionych koszach, przypominających wyglądem misy (można użyć dużych koszy spożywczych, np. na pieczywo). W charakterze dodatków układa się wijące się wokół kwiatów wysuszone gałęzie, pomalowane na błękitne, szare lub białe kolory. A jeśli chcesz, by wiązanka, którą skomponujesz, wyglądała oryginalnie, możesz obok sztucznych kwiatów umieścić też prawdziwe, ale suszone kwiaty.

Zawsze sprawdzi się też piękny w swej prostocie wrzos – do doniczki z żywym, kwitnącym wrzosem możesz włożyć dwa sztuczne kwiaty, np. kolorowe stokrotki lub chryzantemy.

Pomyśl też o skomponowaniu wieńca – obecnie popularne są te z kolorowymi, a nawet polnymi kwiatami.

Agnieszka Jastrzębska
Agnieszka Jastrzębska

Dla redakcji serwisów Ceneo najchętniej piszę o modzie. I choć strojenie się, to szczyt próżności, to w przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wiele prawdy. A w dzisiejszych czasach moda to także mocny nośnik światopoglądu, o czym przekonuje np. jedna z moich ulubionych projektantek, Vivienne Westwood. Lubię też pisać o wnętrzach, ponieważ to one tworzą naszą codzienność. Chętnie doradzam też rodzicom, ponieważ rodzicielstwo to wielka i pouczająca przygoda. Rekomenduję też dobre książki i ciekawe miejsca na świecie. Prywatnie jestem mamą 11-latki, pracuję z dziećmi, uczę się grać na gitarze i planuję trenować boks.