Data publikacji:

Jak się ubrać na pole dance? Strój i buty do pole dance

Pole dance to specyficzny rodzaj aktywności fizycznej, dlatego strój, jaki zabierzesz ze sobą na salę treningową, jest zupełnie inny niż ten, w który wskakujesz na zajęcia fitness czy siłownię. Zobacz, jakie buty i strój do pole dance wybrać na trening.

strój do pole dance

Strój do pole dance

Pole dance to połączenie tańca i akrobatyki. W rytm muzyki tancerki wykonują zaawansowane figury akrobatyczne, co wymaga dużej sprawności fizyczne, koordynacji ruchowej oraz silnych mięśni, zwłaszcza korpusu oraz ramion.

Efekt? Pole dance może być świetnym sposobem na wzmocnienie i wyrzeźbienie ciała, a przy okazji zagwarantować dobrą zabawę przy dźwiękach muzyki. Jeśli ty również chcesz zacząć swoją przygodę z taką formą ruchu, zobacz, jaki strój do pole dance wrzucić do swojej torby treningowej.

Sprawdź również Pole Dance: poradnik dla początkujących

Podczas treningów pole dance trenuje się w krótkich szortach i topie. Chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się to krępujące, w tym wszystkim paradoksalnie chodzi o komfort ćwiczeń – z odkrytymi brzuchem i nogami łatwiej będzie wykonać pewny chwyt podczas tańca. Musisz wiedzieć, że wykonywanie akrobacji na rurze angażuje całe ciało, w tym brzuch, ręce czy talię. W związku z tym najlepiej, aby ciało było odkryte.

Top do pole dance

Przede wszystkim ważne jest, aby top był obcisły, ponieważ luźna koszulka może zawadzać o rurkę lub opadać na twarz w podczas wykonywania figur głową w dół. Tradycyjnie strój do pole dance składa się z krótkiego topu czy stanika sportowego.

Spodenki do pole dance

W tym przypadku najlepiej sprawdzą się sportowe, dość krótkie szorty z elastycznego materiału. Przede wszystkim liczy się wygoda podczas ćwiczeń, więc dobrym pomysłem mogą być modele bezszwowe.

Zdecydowanie nie sprawdzą się długie legginsy, ponieważ już w przypadku podstawowych figur konieczne jest zaangażowanie nóg. W długich spodenkach to mogłoby okazać się niemożliwe, ponieważ twoje ciało ześlizgiwałoby się z rurki.

Stroje do pole dance

W sprzedaży znajdziesz sporo kompletów dedykowanych właśnie ćwiczeniom tego typu. Stroje do pole dance są efektownie zdobione za pomocą dekoracyjnych sznurków, siateczek czy cekinów, lub wręcz przeciwnie – na rynku dostępne są także minimalistyczne wersje, więc jeśli chcesz zagrzać miejsce na sali pole dance na dłużej, warto zapoznać się z ofertą produktów tego typu.

Buty do pole dance

Podczas samego treningu nie potrzebujesz żadnego obuwia, ponieważ ćwiczenia na rurce wykonuje się na boso – stopy również są zaangażowane w utrzymanie równowagi na rurce, więc muszą być bose. Przydatne mogą okazać się za to klapki czy japonki. Założysz je po zmianie stroju w szatni i wygodnie przejdziesz do sali treningowej.

Chociaż w pole dance w klasycznym wydaniu buty nie są potrzebne, to w odmianie tańca zwanej exotic tancerki noszą charakterystyczne wysokie szpilki na platformach, zwane popularnie szklankami. Taniec exotic jest bardziej zmysłowy i składa się z mniejszej ilości akrobacji.

Jak upiąć włosy do pole dance?

Chociaż rozwiane pukle w trakcie wykonywania akrobacji na rurce wyglądają efektownie, to lepiej zrezygnuj z rozpuszczonych włosów. Zwłaszcza na początku, gdy jeszcze nie będziesz mieć wprawy w tańcu, luźne kosmyki mogą ci przeszkadzać. Na treningu dobrze sprawdzi się za to ciasny koczek czy wysoko związany kucyk.

Jak przygotować się do pierwszej lekcji pole dance?

Poza strojem i klapkami koniecznie zabierz ze sobą butelkę wody – godzina pole dance to solidny wysiłek, który z pewnością da ci w kość. Do tego wrzuć do torby tradycyjne akcesoria, które zabierasz na siłownię – ręcznik, kosmetyki i ubrania na zmianę.

Pamiętaj o jeszcze jednej ważnej rzeczy – przed treningiem nie balsamuj ciała, ponieważ kosmetyki zmniejszają przyczepność i w efekcie będziesz ślizgać się na rurce. Przed treningiem zdejmij też pierścionki, obrączki, wisiorki i długie kolczyki – biżuteria na zajęciach będzie przeszkadzać, a także może okazać się niebezpieczna.