Data publikacji:

Szafka i wieszak na klucze. Jak przechowywać klucze w domu?

Masz tylko kilka minut do wyjścia i zamiast wkładać buty i kurtkę, nerwowo szukasz kluczy do mieszkania, a tych oczywiście nigdzie nie ma. Na szczęście możesz sobie poradzić z tym problemem. Jeśli nie chcesz każdego dnia borykać się z kłopotem zaginionych kluczy, postaw na jedno z poniższych rozwiązań. Oto krótki przegląd najciekawszych wieszaków i szafek na klucze.

Wieszak i szafka na klucze – modny i praktyczny dodatek

Klucze do domu najczęściej przechowuje się w gdzieś w przedpokoju czy korytarzu prowadzącym do wyjścia. Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić przedpokój, zaplanuj również praktyczny system przechowywania kluczy do domu czy auta. W tym celu wygospodaruj miejsce, do którego zawsze będziesz odkładać klucze. Taka organizacja przestrzeni w przedpokoju pozwoli ci zaoszczędzić czas i nerwy, jakie zawsze pojawiają się podczas poszukiwania kluczy tuż przed wyjściem z domu. Zobacz, jaką szafkę na klucze do domu wybrać.

Jaką szafkę na klucze wybrać?

Szafka na klucze to bardzo praktyczny, a zarazem stylowy sposób na przechowywanie kluczy.

Szafka na klucze drewniana

Drewniane szafki na klucze są bardzo efektowne. Mogą ciekawie urozmaicić stylizację przedpokoju. To także oryginalny pomysł na prezent na parapetówkę. Bardzo dobrze wśród drewnianych szafek na klucze do domu prezentują się zwłaszcza modele z przeszklonymi drzwiczkami – dodają wnętrzom nieco rustykalnego stylu. Jeśli hołdujesz jednak minimalistycznym dekoracjom, lepiej zrezygnuj z drewnianej przeszklonej szafki na klucze – kilka pęków kluczy zawieszonych na wieszakach może powodować wrażenie chaosu. W takim wypadku lepszym rozwiązaniem będą drewniane szafki na klucze z pełnymi drzwiczkami lub wykończonymi np. lustrzaną taflą.

Szafka na klucze metalowa

Najczęściej szafki na klucze do domu metalowe są mniej dekoracyjne, ale w sprzedaży znajdziesz również nieco bardziej zdobione modele. Metalowa szafka o oszczędnym wzornictwie może być dobrym rozwiązaniem w biurze.

Szafka na klucze z zamkiem szyfrowym

To może być świetne rozwiązanie awaryjne dla posiadaczy domów jednorodzinnych. Jeśli któremuś z członków rodziny zdarzy się zapomnieć kluczy do domu, awaryjny komplet będzie ukryty w szafce na klucze z szyfrem, umieszczonej gdzieś na zewnątrz. To oszczędzi niepotrzebnych nerwów. Szafkę na klucze z zamkiem szyfrowym można również wykorzystać w domu do przechowywania szczególnie ważnych kluczy. Może też pełnić role niewielkiego sejfu domowego.

Jaki wieszak na klucze wybrać?

Zamiast szafki na klucze możesz wybrać wieszak. Wieszak na klucze to dobry sposób, aby uchronić się od zapominalstwa – jeden rzut oka w kierunku wieszaka wystarczy, aby zorientować się, które kluczyki musisz ze sobą zabrać. Najlepiej, aby wieszak na klucze był umieszczony w pobliżu wieszaka na ubrania wierzchnie – pozwoli to stworzyć spójną stylizację, zwłaszcza jeśli postawisz na modele utrzymane w podobnej stylistyce. Ponadto przy zakładaniu okrycia wierzchniego nie sposób przeoczyć kluczy.

Wieszaki na klucze dostępne są w najróżniejszych wzorach i kolorach. To dobre rozwiązanie, jeśli szukasz miejsca na kilka kompletów kluczy – wieszak obwieszony zbyt dużą ilością pęków mógłby wyglądać nieestetycznie. Ciekawym pomysłem są metalowe wieszaki na klucze w formie optymistycznych napisów, np. „home sweet home”, czy takich haseł jak „weź klucze” lub „gdzie są moje klucze” – takiego elementu wyposażenia na pewno nie ominiesz. Wieszaki tego typu będą się bardzo dobrze komponować z nowocześnie urządzonymi wnętrzami.

Praktycznym elementem wystroju mogą być nieco większe wieszaki na klucze, wyposażone w dodatkową półkę na listy i niewielkie drobiazgi. Odłożysz tam nie tylko komplet kluczy, ale też okulary przeciwsłoneczne czy inne gadżety, które musisz zabrać ze sobą przed wyjściem z domu. A gdy już wybierzesz wieszak lub szafkę na klucze pozostaje pamiętać o jednej rzeczy – odkładaj klucze zawsze na miejsce.