Data modyfikacji:

Jaki termos obiadowy utrzymuje długo ciepło?

Czy warto kupić termos obiadowy? I tak, i nie. To zależy, jaki tryb życia prowadzisz. Sprawdzi się dla podróżników i turystów, studentów i uczniów, do pracy i na piknik w parku, a nawet na biwak! Odpowiadamy na pytanie: jaki termos obiadowy utrzymuje długo ciepło? Bo wiemy, że użytkownicy termosów mają ten dylemat szczególnie w jesienno-zimowej porze, kiedy rozgrzewający posiłek, zjedzony poza domem, jest luksusem krzepiącym, odżywczym i dającym energię do działania.

termos obiadowy

Dla kogo termos obiadowy długo trzymający ciepło?

Podróżnicy i turyści – to szerokie grono osób, które najintensywniej użytkują termosy obiadowe. Jeśli jesteś studentem, kochasz domowe obiadki, a przy tym oszczędzasz każdy grosz na spełnianie marzeń – termos obiadowy utrzymujący długo ciepło będzie dla ciebie jak znalazł. A może pracujesz w terenie, nie masz możliwości, by zamówić lunchbox albo podgrzać obiad w mikrofali? Kup termos obiadowy, a ciepły posiłek rozgrzeje cię w czas jesiennej pluchy.

Czy termos obiadowy to dla ciebie dobre rozwiązanie?

Zanim kupisz dobry termos obiadowy, przemyśl pewne kwestie:

  • co chcesz zabierać do termosu – zupę czy drugie danie? Posiłki półpłynne i płynne będą trzymać ciepło dłużej niż stałe;
  • czy będzie to termos dla jednej osoby, dla dwóch, czy całej rodziny? Od tego uzależnij wielkość termosu. 450-500 ml wystarcza dla jednej osoby, ale jeśli jesteś głodomorem, wybierz 750 ml. Dla dwóch osób polecamy zaopatrzyć się w litrowy termos obiadowy utrzymujący długo ciepło;
  • jak dużo zjadasz za jednym razem? Również od tego uzależnij wybór pojemności termosu obiadowego. Każde odkręcanie wiąże się z utratą ciepła posiłku, który pozostaje w środku. Co więcej – jeśli nałożysz małą porcję do dużego naczynia, danie wystygnie szybciej niż w termosie napełnionym w całości;
  • jak szybko po włożeniu jedzenia do termosu na żywność będziesz z niego jeść? Czym później rozpoczniesz posiłek, tym wyższe parametry utrzymywania ciepła przez termos obiadowy powinieneś wybrać.

Dobry termos obiadowy – przegląd najlepszych propozycji na rynku

Esbit Food Jug – termos obiadowy chwalony przez podróżników, turystów i osoby wykorzystujące termosy w pracy – szczególnie tej, która odbywa się w terenie. Najdłużej trzymają ciepło. Dobrze leżą w ręku. Wiele z nich posiada podwójne zamknięcie, które dodatkowo zabezpiecza przez niepożądanym uciekaniem ciepła z potrawy. Jeśli raz jest ci potrzebny termos obiadowy dla jednej osoby, a innym razem – potrzebujesz przetrzymać w termosie obiadowym posiłek dla dwojga – wybierz zestaw termosów obiadowych Esbit – 0,5 litra i 1 litr.

Termosy obiadowe Primus – łatwo się otwierają, więc nawet przy zmarzniętych dłoniach albo w rękawiczkach nie będziesz mieć problemów z odkręceniem termosu na żywność firmy Primus. Wszystkie są dość wysokie, ale mimo to wygodnie je się z nich zupy, owsianki i makarony z sosem.
Termosy obiadowe Montbeno – szeroki wlew będzie sprawdzał się, gdy chcesz jako tako podzielić w termosie kotleta oraz jest to najlepsze rozwiązanie, gdy jesteś smakoszem zup jedzonych w terenie. Termosy obiadowe Montbeno mają słabsze parametry utrzymania ciepła niż Primus i Esbit, ale wlana do nich gorąca zupka będzie mocno ciepła nawet po kilku godzinach. Latem świetnie posłuży jako naczynie termiczne chroniące jedzenie przed nagrzaniem się.
Kup dobry termos obiadowy utrzymujący długo ciepło, a będzie to dla ciebie inwestycja na kilka sezonów. Wybierz spośród bogatej oferty dogodną dla ciebie pojemność, a także ulubiony kolor :)
Autorka: Ewa Doniec