Data publikacji:

Jaki termos najdłużej trzyma ciepło? Jaki termos wybrać?

Gdy za oknem zaczyna się robić zimno, ratunkiem dla turystów oraz spacerowiczów jest termos. Jeśli nie wiesz, jaki termos najdłużej trzyma ciepło, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim odpowiedź na pytanie, które trzymają najdłużej ciepło, nad którymi warto się zastanowić oraz na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup termosu. Dzięki odpowiednio dobranemu pojemnikowi ogrzejesz się, a także zyskasz siły. W ekstremalnych sytuacjach ciepła herbata z termosu potrafi uratować życie.
termos

Cechy dobrego termosu turystycznego

Porządny termos powinien długo trzymać ciepło. To jego podstawowa funkcja. Ponadto powinien być szczelny. To funkcje, które muszą być zachowane. W innym przypadku termos może okazać się bezużyteczny. Przy zakupie warto się kierować także jego dodatkowymi parametrami. Jeśli już wiesz, jaki termos najdłużej trzyma ciepło, sprawdź także jego pojemność oraz sposób pokrycia zewnętrznych ścianek. Dla niektórych istotna może być ilość kubków dostępnych w zestawie oraz obecność uchwytu lub jego brak.

Większość kupujących zwraca uwagę także na jego wygląd, kierując się przy tym kolorem. Niemniej jednak najważniejsze jest spełnienie swoich własnych potrzeb i dopasowanie produktu do indywidualnych preferencji.

Ranking termosów utrzymujących ciepło powyżej 24 godzin

Jaki termos najdłużej trzyma ciepło? Nasze propozycje

Fjord Nansen Termos Honer

W przypadku wyjazdów weekendowych sprawdzi się termos o większej pojemności, na przykład litrowy Fjord Nansen Termos Honer. To propozycja wykonana ze stali nierdzewnej z zakręcanym korkiem. Dzięki automatycznemu zapięciu dłużej zachowuje ciepło. Z kolei wygodnie zakręcany korek wpływa na zachowanie odpowiedniej temperatury w jego wnętrzu.

Termomisa termos obiadowy stalowy menażka Apple 2000 ml

Natomiast jeśli wybieramy się na biwak i nie jesteśmy pewni, czy będziemy rozpalać ognisko, na którym usmażymy sobie kiełbaski, zabierzmy ze sobą Termomisa termos obiadowy stalowy menażka Apple 2000 ml. W pojemniku tego rodzaju przetrzymamy ciepłą zupę aż do dwóch godzin. Dzięki temu zaopatrzymy się w ciepły prowiant, który będziemy mogli spożyć na świeżym powietrzu lub dowieziemy go osobie potrzebującej ciepłego posiłku.

Thermos Traditional Termos szklany wkład 1,8 L Black

Wzorując się na tradycyjnych termosach wykonanych ze szkła, warto także zwrócić uwagę na Thermos Traditional Termos szklany wkład 1,8 L Black. Mimo że jest cięższy od wcześniejszych propozycji, to zachowuje ciepło o wiele dłużej niż wspomniani wyżej jego „koledzy”. Co ciekawe, w nakrętce termosu możemy schować herbatę, cukier, a nawet kawę.

To świetna propozycja dla par, ponieważ w zestawie znajdują się dwa kubeczki z uszkiem. Jego objętość to prawie dwa litry, a więcej zabezpieczy nas w ciepłe płyny na dłuższy czas. Idealnie sprawdzi się podczas wyprawy w góry. Niemniej jednak, ze względu na posiadany przez niego szklany wkład, należy zachować ostrożność i unikać upadków oraz uderzeń termosu, nawet o inne przedmioty znajdujące się w plecaku.

Jaki termos najdłużej trzyma ciepło?

Jak już wcześniej zauważyliśmy, zachowanie odpowiednio ciepłej temperatury to jedna z ważniejszych funkcji dobrego termosu. Szukając więc odpowiedzi na pytanie, jaki termos najdłużej trzyma ciepło, rozważmy różne opcje. Czytajmy opisy na opakowaniach produktów, gdzie znajdują się odpowiednie informacje. Na każdym z nich powinno być zapisane, jak długo dany sprzęt trzyma ciepło.

Istotną podpowiedzią z naszej strony jest fakt, że dobry termos powinien trzymać ciepły napój w swoim wnętrzu jeszcze pod koniec dnia. Kluczem do spełnienia tego warunku jest budowa termosu. Pojemnik ten jest naczyniem, które posiada podwójne ścianki. Pomiędzy nimi nie ma powietrza, ponieważ wypompowano je. W ten sposób próżnia izoluje płyn od otoczenia, zachowując tym samym odpowiednią temperaturę.

Chcąc wybrać termos, który będzie odpowiednio długo utrzymywał temperaturę, powinniśmy wybierać naczynia o większej pojemności. Zatem im większy pojemnik, tym dłużej zostanie zachowane ciepło. Nie bez znaczenia jest sposób, w jaki używamy termosu.

Przed wlaniem do niego kawy, nalej do termosu wrzątku i pozostaw go na kilka minut. Odpowiednie zahartowanie sprzętu wpłynie na wzrost utrzymania pożądanej temperatury. Niemniej jednak, aby twój termos okazał się idealnym, powinien spełnić kilka warunków. Przede wszystkim jego powierzchnia powinna być pokryta chropowatą farbą. Dzięki temu łatwiej będzie go chwycić. Docenisz to szczególnie w momencie, gdy będziesz miał na sobie grube rękawice.

Budowa termosu nie jest bez znaczenia

Dobrej jakości termos posiada odpowiednią budowę i może być wyposażony w korek manualny lub automatyczny. Czym się one różnią?
  • Manualny korek to korek odkręcany. W ten sposób narażamy wnętrze termosu na stratę ciepła. Niemniej jednak mechanizm manualnego korka jest dosyć trwały.
  • Automatyczny korek jest korkiem nowoczesnym, który otwiera się po naciśnięciu. Co prawda, nie wymaga on odkręcania ręcznego, dzięki czemu nie traci się tyle ciepła, co w powyższym przypadku, ale jest to rozwiązanie bardziej narażone na uszkodzenia.
Chcąc znaleźć pośrednie rozwiązanie, warto wybrać termos z automatycznym korkiem, który dodatkowo jest wyposażony w zapasowy korek manualny.
Autorka: Joanna Szaj