Data publikacji:

Top słuchawki nauszne

Choć na co dzień większość osób korzysta obecnie już ze słuchawek dousznych lub dokanałowych, dobre modele nauszne wciąż pozostają niepokonane pod względem mocy i jakości dźwięku. Dotyczy to zarówno urządzeń bezprzewodowych, jaki przewodowych, które cieszą się wciąż powodzeniem wśród fanów dobrego brzmienia. Przedstawmy zatem najlepsze modele w naszym zestawieniu top słuchawek nausznych.
słuchawki nauszne
Słuchawki nauszne w ostatnich latach straciły na swojej popularności. Ogromna rzesza ludzi korzysta bowiem z multimediów przede wszystkim na urządzeniach mobilnych oraz laptopach. Ponieważ często się przemieszczają ze swoim sprzętem, dla wygody sięgają po słuchawki douszne i dokanałowe. Nauszne słuchawki stają się więc znacznie bardziej niż kiedyś domeną osób ceniących sobie mocne i czyste brzmienie, a także pragnących w pełni otoczyć się słuchaną przez siebie muzyką i odciąć od świata zewnętrznego. Producenci słuchawek nausznych oferują wciąż niezwykle bogaty wybór urządzeń, w różnych przedziałach cenowych i możliwościach technicznych. Na początek przyjrzyjmy się zatem ich najważniejszym cechom. Jakie będą polecane słuchawki nauszne?

Najlepsze słuchawki nauszne – czyli jakie?


Wybierając słuchawki nauszne, zwracamy uwagę na kilka kluczowych parametrów urządzenia. Najlepsze słuchawki nauszne powinny być zarówno wygodne, jak i oferować jak najlepsze brzmienie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto zapoznać się z recenzjami oraz opiniami użytkowników. Warto też sprawdzić dostępne w sieci porównania i testy. Nawet najlepsze modele na rynku mogą bowiem okazać się zawodem ze względu na nasze indywidualne przyzwyczajenia i preferencje. Pamiętajmy, że odbiór dźwięku jest bardzo subiektywny.

Na co zwracamy uwagę przy zakupie najlepszych słuchawek nausznych?

Poniżej zebraliśmy najważniejsze parametry słuchawek nausznych, które bierzemy pod uwagę podczas zakupów.

Konstrukcja muszli

Słuchawki nauszne dzielimy na trzy kategorie – otwarte, półotwarte i zamknięte. Różnią się one między sobą konstrukcją muszli. Modele zamknięte szczelnie izolują ucho od odgłosów zewnętrznych. Oferują one największą moc i często wyposażone są w aktywne systemy redukcji szumów (ANC), a także symulowany dźwięk przestrzenny. Półotwarte i otwarte modele są lżejsze i nie zasłaniają całej małżowiny usznej, mogą być wygodniejsze, zwłaszcza wówczas, gdy korzystamy z nich podczas wysiłku fizycznego lub w bardzo ciepłe dni.

Moc

Moc słuchawek nausznych wpływa na siłę ich dźwięku, a także głębokość basów. Zazwyczaj parametr ten jest uzależniony od średnicy przetworników w słuchawkach. W dobrych słuchawka nausznych przetworniki mają co najmniej kilkanaście milimetrów.

Pasmo przenoszenia

Parametr określa granice zakresu fal dźwiękowych generowanych przez sprzęt. Wartość ta podawana jest w hercach. Ludzie odbierają dźwięki o częstotliwości około 16 Hz do 20 kHz. Idealne słuchawki nauszne powinny posiadać pasmo przenoszenia jak najbardziej zbliżone do tych dwóch krańcowych wartości, zapewniają wówczas naturalne brzmienie bez zniekształceń.

Słuchawki bezprzewodowe lub przewodowe

Wybór pomiędzy przewodowymi lub bezprzewodowymi słuchawkami jest niezwykle ważny. Obecnie coraz więcej osób stawia na modele Bluetooth, pozwalające na szybkie przełączanie się pomiędzy różnymi źródłami dźwięku, np. telefonem, telewizorem i laptopem. Dodajmy, że duża część tych modeli oferuje także równocześnie możliwość podłączenia zwykłego kabla audio. Słuchawki nauszne korzystające wyłącznie z przewodów to domena urządzeń studyjnych i audiofilskich.

Czas pracy baterii i ładowania

Jeżeli jesteśmy zainteresowani słuchawkami bezprzewodowymi, niezwykle ważna będzie dla nas informacja o maksymalnym czasie działania urządzenia, a także o szybkości jego ładowania. Z dobrych bezprzewodowych słuchawek nausznych na jednym ładowaniu korzystać będziemy mogli nawet przez 30 godzin.

Jakość wykonania i komfort

Chodzi tutaj oczywiście o użyte przez producenta materiały oraz sposób wykończenia urządzenia. Ze słuchawek nausznych zazwyczaj korzystamy w pomieszczeniach, ale wiele osób zabiera je ze sobą w podróż albo korzysta z nich podczas codziennych dojazdów. Słuchawki są wówczas narażone na uszkodzenia mechaniczne. Solidnie wykonana opaska oraz nauszniki chronią sprzęt przed przypadkowym uszkodzeniom.

Top słuchawki nauszne – polecane modele

Sony WH-1000XM4 – jedne z najlepszych bezprzewodowych słuchawek nausznych na rynku

Wysokiej klasy model, który nieodmiennie zajmuje pierwsze miejsca w wielu rankingach najlepszych słuchawek nausznych. Poza świetnym brzmieniem i systemem redukcji szumów, bezprzewodowe urządzenie może pochwalić się szeregiem funkcji zwiększających wygodę użytkowania. Mowa tu o możliwości połączenia z dwoma źródłami dźwięku jednocześnie, a także opcji automatycznego wykrywania tego, czy je zakładamy lub zdejmujemy. Maksymalny czas pracy Sony WH-1000XM4 na jednym ładowaniu wynosi aż 30 godzin.

JBL Tune 500BT – propozycja dla oszczędnych

Żaden ranking słuchawek nausznych nie może obyć się bez JBL Tune 500BT. Jest to model z zupełnie innej półki cenowej niż wspominany Sony, ale stanowi najlepsze rozwiązanie w segmencie urządzeń do 200 złotych. Lekka, zamknięta konstrukcja oraz możliwość komunikacji bezprzewodowej sprawiają, że to świetna propozycja dla osób korzystających na co dzień intensywnie ze sprzętu.

ISK HD9999 – świetne konstrukcja przewodowa

Świetnie oceniane przewodowe słuchawki nauszne w cenie do około 300 zł. Na uwagę zasługują tutaj duże i mocne przetworniki, a także szerokie pasmo przenoszenia. Model jest niezwykle komfortowy dzięki wygodnej i regulowanej opasce oraz dużym muszlom. Sprzęt sprzedawany je w komplecie z wymiennymi kablami oraz dużym etui

Marshall Major IV – niezwykle pojemna bateria

Dobre słuchawki nauszne do 500 zł? Marshall Major IV to lekkie i bezprzewodowe urządzenie, które pojawia się w wielu rankingach słuchawek nausznych. Model charakteryzuje się wysokiej klasy wykonaniem oraz składaną konstrukcją. Jego niewątpliwą zaletą jest ładowany indukcyjnie niezwykle pojemny akumulator pozwalający na nieprzerwane słuchanie muzyki nawet przez 80 godzin.

Philips TAH4205BK – dobra propozycja dla miłośników mocnych basów

Bezprzewodowe słuchawki nauszne do codziennego użytku z przetwornikami akustycznymi 32 milimetrów, które oferują czysty dźwięk i bardzo mocne basy. W pełni naładowana bateria wystarcza na około 29 godzin odtwarzania. Składana i kompaktowa konstrukcja ułatwia przechowywanie i przenoszenie sprzętu.
Zdjęcie: seregam/Envato Elements