Data modyfikacji:

Jaki utrwalacz do makijażu wybrać?

Utrwalacz do makijażu w sprayu, czyli tak zwany fixer, przedłuża trwałość wykonanego makijażu nawet do kilkunastu godzin. Jest używany przez profesjonalnych charakteryzatorów, wizażystów oraz w salonach kosmetycznych. Nie ma żadnych przeciwwskazań, byś stosowała go do samodzielnie zrobionego make-upu w zaciszu domowym. Sprawdź, jaki wybrać dobry utrwalacz do makijażu. Ranking kosmetyków, które przedstawiamy, to produkty o potwierdzonej skuteczności.
makijaż

Czym jest utrwalacz do makijażu i jak go stosować?

Specjalistyczny utrwalacz makijażu to spray, który działa na podobnej zasadzie jak lakier do włosów. Możesz po nim odczuwać ściągnięcie skóry i wysuszenie twarzy. Nie ma bowiem w jego składzie żadnych substancji o właściwościach pielęgnujących cerę, a do tego zawiera alkohol. Nie stosuj go zatem zbyt często. Tylko na dni i okazje, gdzie chcesz zachować perfekcyjny wygląd makijażu przez wiele godzin. Utrwalacz zabezpiecza bowiem przed rozmazywaniem i wycieraniem. Chroni przed wszelkimi zagrożeniami (w tym wodą), które czyhają, by zmącić twój szampański humor podczas fety.
Spryskuj twarz z odległości około 30-40 cm i chroń oczy przed dostaniem się do nich substancji. By uniknąć powstawania plam, fixera użyj po wykonaniu pełnego makijażu.

Jaki utrwalacz do makijażu wybrać?

Jeśli lubisz celebrować duże święta i chcesz, by nic nie zepsuło starannego make-upu, to koniecznie czytaj dalej. Podpowiadamy bowiem, jaki dobry fixer do makijażu wybrać.
1) Essence Instant Matt - około 10 zł za 50 ml. Dobry, jeśli utrwalacza makijażu używasz okazjonalnie. Chroni przed rozmazywaniem, wpływem ciepła i wilgoci, matuje.
2) Utrwalacz do makijażu Kobo - spray o pojemności 150 ml to zakup za mniej niż 15 zł. Dzięki niemu make-up staje się wodoodporny. To dobry utrwalacz do makijażu, który stanowi barierę dla zanieczyszczeń z zewnątrz, potu i wody.
3) Fixer Golden Rose - dobry utrwalacz do makijażu za 17 zł. Ma formę mgiełki, stapiającej się z makijażem. Szybko wysycha. Nie powoduje przebarwień ani zmiany tonacji skóry.
4) Hean Fixer Spray – utrwalacz makijażu w cenie nieco ponad 20 zł za 150 ml. To produkt profesjonalny, łatwy do zmycia płynem do demakijażu albo mydłem z ciepłą wodą. Widoczna skuteczność działania do 7 godzin.
5) Utrwalacz makijażu Makeup Revolution - to wydatek rzędu 20-22 zł za 100 ml. Utrwala do 8 godzin makijaż, który ma za zadanie przetrwać upały, biesiadę i szaleństwo na parkiecie.
6) Kiko Milano - opakowanie 75 ml kupisz za nieco ponad 21 zł. Odparowuje momentalnie, nie rozmazuje makijażu i nie powoduje ściągnięcia skóry.
7) Facestudio Lasting Fix Setting Spray od Maybelline - kosztuje około 25 złotych za 100 ml. To bardzo dobry utrwalacz do makijażu, który nadaje skórze aksamitne wykończenie, nie powoduje błyszczenia przez wiele godzin i jest dostępny w większości drogerii.
8) Kryolan fixing spray - 75 ml od 49 zł, a cena pojemności 300 ml zaczyna się od 117 zł. Na początku poczujesz lekkie ściągnięcie na twarzy, które mija po kilku chwilach. Makijaż pozostanie nienaruszony przez wiele godzin. Kobiety określają go jako niezawodny.
9) Urban Decay All Nighter - podróżny format 30 ml kupisz za około 55 zł, a 118 ml za 115 zł. Potrafi utrzymać perfekcyjny makijaż przez całą noc (producent pisze o 16 godzinach), nie powodując uczucia ściągniętej skóry. Wysycha w mgnieniu oka.
10) Guerlain Parure Gold Mist - to mgiełka utrwalająca makijaż o pojemności 30 ml, na zakup której przeznaczysz nie mniej niż 125 zł. Sprawia, że makijaż staje się bardziej promienny i wytrzyma wyzwania najwyższego stopnia.
Autorka: Ewa Doniec