Data modyfikacji:

Jaki zegarek dla 5-latka?

Zegarek to dla niektórych nieodzowny gadżet. Spełnia on wiele różnych ról – nie tylko wskazuje godzinę, ale jest nośnikiem innych informacji, a także ozdobą. To również element budujący poczucie stylu i pewności siebie. Dotyczy to każdego wieku. Z różnych względów warto mieć zegarek od najmłodszych lat. Jaki zatem zegarek dla 5-latka będzie najbardziej odpowiedni? Poniższy tekst zawiera parę propozycji. Na pewno ułatwi on wybór.
zegarek dla 5 latka
Jaki zegarek dla 5-latka? To zależy od gustu i potrzeb przede wszystkim rodziców dziecka, bo to oni wybierają mu jego pierwszy zegarek. Inny będzie zegarek dla chłopca lat 5, a inny zegarek dla 5-latki. Dotyczy to głównie koloru i może kształtu, bo inne parametry mogą pasować zarówno dla młodego kawalera, jak i małej damy.

Pierwszy czasomierz na ręku

Zazwyczaj zegarek, który dziecko otrzymuje w wieku 5 lat, jest jego pierwszym. Dobrze, aby chciało go nosić i przyzwyczaiło się do tego „czegoś” na ręku. A tak się stanie szybko, jeżeli zegarek dla 5-latka będzie miał odpowiedni design – żywe kolory, odpowiedni rozmiar i był lekki.

SKMEI1477: kolorowy zegarek dla 5-latka

Te kryteria spełnia SKMEI1477, wodoodporny, cyfrowy, idealny dla dziewczynki. To prosty model, który głównie pokazuje godzinę i dziecko powoli uczy się ją odczytywać. Nie musi przy tym ściągać zegarka na basenie lub przy myciu rąk. Ten zegarek może później dobrze kojarzyć się z wczesnym dzieciństwem. Dla chłopca ten model jest jak najbardziej odpowiedni.

Timex X Peanuts Snoopy Tw2R41700: ponadczasowy zegarek dla dziewczynki 5 lat

Również dość prostym modelem i jak najbardziej odpowiednim, zwłaszcza dla 5-letniej dziewczynki, jest kolorowy, wesoły, taki trochę dorosły zegarek – pasek ma parciany, ale w piękne kwiatowe wzorki. To Timex X Peanuts Snoopy Tw2R41700.

Precyzyjny mechanizm jest kwarcowy, zasilany baterią, a kształt tarczy okrągły. Tradycyjne wskazówki pokazują, jaki jest czas. Dziecko uczy się odczytywać godziny, a kolorowy zegarek cieszy oko. Ten rodzaj zegarka nigdy się nie zestarzeje. Oczywiście starsza dziewczynka na pewno zmieni styl, ale kupno tego zegarka dla 5-latki będzie dobrym wyborem, bo może posłużyć jej parę lat. Jest wodoszczelny, wygodny w noszeniu, co jest nie bez znaczenia dla delikatnej pięcioletniej rączki.

Biała tarcza zegarka, oprócz cyfr i wskazówek, gości również postaci z bajek, a to wszystko pokryte szkłem hesalitowym, które jest bardzo trwałe. Do tego warto dodać, że ewentualnie można skorzystać ze specjalnie dedykowanej aplikacji „Time Machine”, dostępnej w systemach Android oraz iOS, która służy do nauki odczytu czasu z analogowych zegarków.

Zegarek cyfrowy ze światełkami LED Psi Patrol: dziecięcy, ale męski zegarek dla 5-latka

Pięciolatek niekoniecznie będzie preferował kolor różowy i warto to uszanować. Nie oznacza to, że zegarek dla chłopca lat 5 musi być w kolorach ciemnych lub nie być wesoły. Na pewno spodoba mu się coś z serii Psi Patrol, zwłaszcza jeżeli ogląda tę bajkę. Cyfrowy, wodoszczelny, okrągły, ze światełkami LED i motywami z kreskówki. Jak na pierwszy zegarek zupełnie nieźle.

Pacific 208L-3 10 BAR: wodoszczelny zegarek dla 5-latka

Jeżeli chłopiec wykazuje zainteresowanie morzem, statkami i chce być już dorosły, to warta rozpatrzenia jest propozycja Pacific 208L-3 10 BAR. Oczywiście jest wodoszczelny, idealny do pływania. Kolor i nazwa od razu identyfikują miłośnika wody tej mniejszej i większej.

Zegarek jest raczej perspektywiczny, ale 5-letni chłopiec szybko rośnie i się uczy, a ten przedmiot na ręku może mu to ułatwić. Zegarek posiada japoński mechanizm kwarcowy, tarczę pokazującą czas z różnych stref i datę, budzik. Diody LED podświetlają tarczę. Koperta zbudowana jest z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego, a szkiełko jest o podwyższonej mineralności, dzięki czemu jest niezwykle odporne. Ważne jest również to, że nie zawiera niklu, więc jest antyalergiczny.

Smartwatch dla smart 5-latków

Skoro myślimy o zegarku dla 5 latka, dlaczego nie zdecydować się na smartwatch? Na przykład taki z lokalizatorem GPS.

Smartwatch q12

Rodzaj inteligentnego zegarka przeznaczonego specjalnie dla dzieci. Rodzicom ułatwi też opiekę nad dzieckiem, które bywa czasami niesforne. A to dzięki technologii lokalizacji LBS, która pozwoli ustalić położenie malucha. Również dziecko ma możliwość zaalarmowania w każdej niepokojącej sytuacji.

Nie tylko bezpieczeństwo jest zaletą tego produktu. To idealny smartwatch dla 5-latka, gdyż zapewnia on dużo zabawy, a jednocześnie uczy poprzez system nagród i wbudowaną aplikację. Rozwój i bezpieczeństwo to najkrótszy opis tego zegarka. Oczywiście urządzenie jest wodoodporne i wizualnie powinno spodobać się pięciolatkowi.

To trochę inwestycja w przyszłość, ale 5 lat to odpowiedni czas, by ten zaawansowany technologicznie smartwatch już otrzymać. Funkcje, które posiada, nie są trudne w obsłudze i nasz maluch na pewno szybko je opanuje. Życie na etapie krótkiej rozłąki z rodzicami, kiedy to dziecko uczęszcza do przedszkola, nie musi być traumatycznym przeżyciem dla niego i dla rodziców. Smartwatch zapewni substytut ich obecności przy dziecku.

Nie ulega wątpliwości, że podarowanie zegarka 5-latkowi jest dobrym pomysłem. Sprawi mu to dużo radości, może pomóc w rozwinięciu kilku umiejętności i przyzwyczai dziecko do tego rodzaju gadżetu, który nigdy chyba nie wyjdzie z użycia i mody. Dylematem dla nas może być tylko, jaki model wybrać. To zależy od upodobań i potrzeb zarówno rodziców, jak i ich pociech. Na pewno trzeba zrobić to rozważnie, bo pierwszy zegarek może być czymś, co zapada w pamięci dziecka głęboko. Oby to były miłe związane z nim wspomnienia.

Autor: Maria Kros