Data publikacji:

Najlepszy zestaw garnków. Ranking polecanych

Chcesz zafundować sobie nowe wyposażenie kuchni? Zamiast kupować pojedyncze sztuki, zdecyduj się na zestaw garnków! W naszym rankingu znajdziesz zestawienie najpopularniejszych kompletów, dzięki którym codzienne gotowanie stanie się jeszcze zdrowsze i przyjemniejsze.

zestaw garnków

Zestaw garnków: ranking

Gotowy zestaw garnków jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli urządzasz nowy dom lub mieszkanie. Zakup całego kompletu pozwoli ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zobacz, jakie zestawy garnków z naszego rankingu warto mieć w swojej kuchni.

  1. Zestaw garnków Zwieger White Stone 6 el. (Zga8430)
  2. Zestaw garnków Gerlach Brava 8 el.
  3. Komplet garnków Tadar Ada 8 el. (762778)
  4. Komplet garnków nierdzewnych Zwieger Klassiker 11 el. (370275)
  5. Komplet garnków Zwieger Obsidian 6 el. (ZGA8429)

Zestawy garnków – czy warto je kupić?

Decydując się na zakup zestawu garnków, stawiasz przede wszystkim na wygodę i łatwość przechowywania. Z pewnością doskonale pamiętasz, jakim problemem była organizacja szafki z naczyniami pochodzącymi z różnych kompletów. Modele sprzedawane w zestawie są zaprojektowane w taki sposób, aby można było bez problemu ustawiać je na sobie. Efekt? Porządek w kuchni i praktycznie zagospodarowana przestrzeń na półkach.

Co więcej, zakup zestawu garnków to po prostu oszczędność czasu. W komplecie otrzymujesz od kilku do nawet kilkunastu modeli najważniejszych rodzajów garnków, które sprawdzą się doskonale w trakcie gotowania różnych potraw. Nie musisz szukać każdego z nich osobno – producenci zadbali o to, aby zestawy zawierały wszystko, czego możesz tylko potrzebować podczas pichcenia.

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że warto zainwestować w zestaw garnków, jest ujednolicona estetyka. Kwestia ta z pozoru może nie mieć znaczenia, jednak osoby, które zwracają dużą uwagę na wygląd i idealnie dopasowanie naczyń kuchennych, z pewnością docenią jednakowy design wszystkich garnków w swoim domu.

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu kompletu garnków?

Jak wybrać idealny zestaw garnków? Jak się okazuje, zakup wyposażenia kuchennego wcale nie jest taki prosty, ponieważ warto zwrócić uwagę na wiele różnych kwestii. Pierwsza z nich to możliwość używania na kuchni indukcyjnej – nie wszystkie modele są do niej przystosowane. Jeśli jednak należysz do grona właścicieli kuchenki elektrycznej, gazowej lub gazowo-elektrycznej, to możesz wybrać dowolny zestaw garnków.

Kolejna kwestia to materiał, z którego wykonano garnki. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy stal nierdzewną, aluminium i szkło żaroodporne. Który będzie najlepszym wyborem?

  • Zestawy garnków ze stali nierdzewnej to zdecydowanie najpopularniejsze modele w tej kategorii. Materiał, z którego zostały wykonane, może pochwalić się znakomitą wytrzymałością, trwałością i odpornością na zarysowania, dzięki którym komplet będzie inwestycją na lata. Naczynia ze stali są higieniczne oraz mogą być używane w trakcie różnych rodzajów obróbki termicznej – od smażenia, przez duszenie, aż po pieczenie w piekarniku.
  • Zestawy garnków z aluminium są dość tanie i cienkie oraz mogą przybierać różnorodne kolory. Warto jednak pamiętać, że o wiele krócej utrzymują temperaturę i mogą prowadzić do przypalania się gotowanych potraw.
  • Zestawy garnków ze szkła żaroodpornego to znakomite propozycje dla osób, które szukają naczyń przeznaczonych do użytku i na kuchence czy płycie, i w piekarniku. Tworzywo jest antyalergiczne i bezpieczne w kontakcie żywnością. Dodatkowo garnki ze szkła nie przypalają się tak łatwo jak ich aluminiowe odpowiedniki.

Dobrym wyborem będzie również zakup zestawu garnków przeznaczonych do mycia w zmywarce. Praktyczny dodatek sprawi, że utrzymanie porządku w kuchni stanie się łatwiejsze, a posprzątanie po gotowaniu jeszcze szybsze.

Jaki zestaw garnków kupić? Ranking kompletów 

Jaki zestaw garnków wybrać? W rankingu polecanych kompletów znajdziesz propozycje, które cieszą się obecnie największą popularnością wśród użytkowników Ceneo.pl.

1. Zestaw garnków Zwieger White Stone 6 el. (Zga8430)

Najpopularniejszy zestaw garnków w rankingu. Naczynia są wykonane z odlewanego aluminium przy użyciu technologii Die-cast, dzięki czemu są odporne na zmiany temperatury czy odkształcenia. W środku zastosowano trzywarstwową i chroniącą przed przywieraniem powłokę granitową. Komplet przeznaczony na indukcję i odpowiedni do używania w piekarniku obejmuje trzy garnki razem z pokrywkami.

2. Zestaw garnków Gerlach Brava 8 el.

Propozycja, w której znajdziesz aż osiem elementów! Komplet czterech garnków i dopasowanych do nich szklanych pokrywek może być myty w zmywarce oraz używany na kuchence indukcyjnej, elektrycznej, gazowej lub ceramicznej. Do produkcji naczyń zastosowano wysokiej jakości stal nierdzewną, którą wzbogacono o trójwarstwowe dno. Dzięki niemu ciepło jest równomiernie rozprowadzane. Wewnątrz znajdziesz także poręczną skalę.

3. Komplet garnków Tadar Ada 8 el. (762778)

Zestaw, w którego skład wchodzą cztery garnki i dopasowane do nich pokrywki. Naczynia zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu są odporne na zarysowania i korozję oraz równomiernie rozprowadzają ciepło. Z powodzeniem można używać ich zarówno na tradycyjnej kuchence gazowej czy ceramicznej, jak i na płycie indukcyjnej.

4. Komplet garnków nierdzewnych Zwieger Klassiker 11 el. (370275)

Świetna propozycja dla osób, które szukają dużego zestawu garnków do indukcji. Znajdziesz w niej aż jedenaście elementów, które są wykonane ze stali nierdzewnej. Modele są także wzbogacone o specjalny dysk aluminiowy, który odpowiada za równomierne rozprowadzanie ciepła na trójwarstwowym dnie. Co więcej, garnki pozwalają zaoszczędzić energię, mają wygodne uchwyty i pokrywki ze szkła hartowanego.

5. Komplet garnków Zwieger Obsidian 6 el. (ZGA8429)

Ostatni polecany zestaw garnków w rankingu. W komplecie znajdziesz aż sześć elementów, w tym trzy pokrywki. Naczynia są wykonane z odlewanego aluminium, mają trójwarstwową, nieprzywierającą powłokę, a do tego są bezpieczne dla alergików. Nie zabrakło także dodatkowych uchwytów silikonowych oraz możliwości używania garnków w piekarnikach i na płytach indukcyjnych.

Autorka: Katarzyna Wendzonka