Data publikacji:

Zmiękczacz wody Buderus czy Viessmann? Który wybrać?

Zmiękczacze wody to innowacyjne urządzenia, które przynoszą bardzo dużo zalet w naszym domu. Rosnąca popularność tego urządzenia sprawia jednak, że coraz większa liczba producentów oferuje nam swoje produkty, utrudniając nam tym samym wybór. Postaramy się pomóc w wyborze jednego z dwóch najpopularniejszych urządzeń. Jaki zmiękczacz wybrać? Firmy Buderus czy Viessmann?
zmiekczacz wody

Czym jest zmiękczacz wody?

Na samym początku wyjaśnijmy, czym w ogóle jest zmiękczacz wody. To urządzenie, które minimalizuje ryzyko użytkowania zbyt twardej wody, która bardzo utrudnia normalne funkcjonowanie wszelkich sprzętów AGD korzystających z wody, a ponadto nie działa korzystnie na nasze ciało. Osad, który determinuje twardość wody, pozostaje w przewodach urządzeń korzystających z wody, zapychając je.

Jeśli jednak przekonamy się do zakupu zmiękczacza wody, szybko okaże się, jak łatwo jest usunąć osad kamienny z wody. To dzięki temu, że zmiękczacz wody podczas działania usuwa związki chemiczne odpowiedzialne właśnie za tworzenie się go.

Zmiękczacz wody jest montowany na głównym przyłączu zimnej wody. Musimy jednak pamiętać o tym, że zmiękczacz to urządzenie elektryczne, dlatego musi być podłączone do zasilania. W jakim momencie woda zostaje zmiękczona? W chwili jej poboru. Woda przepływa przez złoże jonowymienne, które zmiękcza ją, i taka właśnie woda trafia do naszego kranu. Jak wybrać zmiękczacz wody? Ranking popularnych modeli często zawiera produkty marek Buderus czy Viessmann. Zastanówmy się, po który produkt sięgnąć.

Jakie są wady i zalety zmiękczacza wody Buderus czy Viessmann?

Zacznijmy od zalet związanych z zakupem zmiękczacza wody. Pierwsza i najważniejsza korzyść to znacznie dłuższa żywotność naszej instalacji wodnej. Zmiękczacz minimalizuje generowanie się kamienia i osadu, który może w długim terminie skutecznie zapchać instalacje, co może z kolei doprowadzić do poważnych kłopotów. Inna sprawa to znacznie wyższa jakość wody.

Miękka woda zmniejszy ilość potrzebnych środków chemicznych, co z kolei prowadzi do znaczących oszczędności. W końcu zmiękczacz wody pomoże nam w utrzymaniu idealnej czystości w kuchni i łazience. Nigdy więcej nie będziemy musieli już siłować się z szorowaniem go.

Zmiękczacze wody nie są jednak pozbawione pewnych drobnych wad. Na pierwszym miejscu warto wspomnieć o dość dużej inwestycji, jaką jest zmiękczacz wody. Dobrej jakości zmiękczacz to koszt ponad 1000 złotych. Dodatkowo zmiękczacz wymaga dostępu do zasilania elektrycznego, co może prowadzić do delikatnie podwyższonych rachunków za prąd. Dla wielu osób jednak korzyści znacznie przesłaniają wady, czego efektem jest rosnąca popularność tego urządzenia w naszych domach.

Przeczytaj także: Stacja uzdatniania wody. Ranking popularnych produktów

Zmiękczacz wody Buderus czy Viessmann?

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy lepszy będzie Zmiękczacz wody Buderus czy Viessmann, przyjrzyjmy się ofercie obu producentów.

Zmiękczacz wody Buderus – charakterystyka

Dwóch wiodących producentów zmiękczaczy wody - Buderus oraz Viessmann, wciąż walczy o naszą uwagę. Jaki zmiękczacz wody będzie dla nas lepszy? By nieco ułatwić ten wybór, sprawdźmy, co do zaproponowania mają urządzenia obu producentów.

Urządzenia marki Buderus to przede wszystkim sprzęt przeznaczony do użytku prywatnego. Są to urządzenia, które swoją relatywnie małą wielkością idealnie wpasują się do domku jednorodzinnego, mieszkania czy małej działalności gospodarczej. Prawdą jest, że Buderus z roku na rok rozwija technologię zmiękczania wody, co pozwala na zaopatrzenie się w sprzęt naszpikowany najnowszymi technologiami.

W przypadku zmiękczaczy wody marki Buderus możemy liczyć na dużą wygodę, przedłużoną żywotność wszystkich sprzętów AGD korzystających z wody, ale również lepsze oddziaływanie wody na nasze ciało.

Zmiękczacz wody Viessmann – charakterystyka

Zmiękczacze wody wiodącej na rynku marki Viessmann to gwarancja najbardziej efektywnego zmiękczania wody. Producent oferuje nam różne stacje uzdatniania wody, których zastosowanie jest bardzo szerokie - od użytku domowego, przez małe działalności, aż po potężne urządzenia, które służą największym potrzebom.

Użytkownicy dotychczas korzystający z urządzeń marki Viessmann chwalą sobie bardzo prostą instalację urządzenia, łatwą obsługę, a także szereg automatycznych funkcjonalności, które pozwolą nam zapomnieć o obsłudze zmiękczacza wody. Viessmann wciąż zachwyca nas swoimi nowymi produktami, dlatego szukając najlepszego zmiękczacza wody, skupmy się właśnie na produktach tej firmy.

Autor: Norbert Rukowski