Bezpieczne klocki dla najmłodszych

Doskonale wiemy, jak chętnie kupujemy zabawki małym dzieciom. I to nie tylko podczas takich okazji, jak urodziny, Gwiazdka czy Wielkanoc. Nasze maluszki uwielbiamy rozpieszczać zabawkami każdego dnia. Jednak dziś zabawki to nowoczesna technologia i pełna kolorystyka do wyboru. Co ważne, dobrze dobrane mogą być niezwykle ważne w rozwoju twojego malucha, który za ich pomocą uczy się rozróżniać między innymi: kolory, kształty, a później poznaje pierwsze literki i cyferki.

W każdym sklepie mamy tak szeroki asortyment, że często trudno się na jedną rzecz zdecydować. Kupując jednak zabawkę dla naszego dziecka, musimy pamiętać, że powinna ona nie tylko bawić, rozwijać jego umiejętności, lecz także być dla niego bezpieczna. Dlatego uważnie powinniśmy przyjrzeć się, czy na przykład w danej zabawce nie ma drobnych części, które roczne dziecko mogłoby na przykład połknąć.

Od 2012 roku obowiązują nowe przepisy skierowane do producentów i właścicieli sklepów z zabawkami, mające na celu dokładne sprawdzenie ich jakości właśnie pod względem wspomnianego bezpieczeństwa.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku klocków. Te, jeśli chodzi o najmłodsze dzieci, powinny spełniać dwa podstawowe warunki, biorąc pod uwagę ich bezpieczeństwo. Pierwszy to ich rozmiar — klocki powinny być duże, by dziecko nie miało możliwości ich połknięcia, po drugie nie powinny mieć ostrych części, by maluch przypadkowo się nie zranił.

Niemniej jednak bezpieczne klocki dla najmłodszych powinny też odpowiadać ich zainteresowaniom. Dlatego dla chłopca doskonale sprawdzą się klocki, za pomocą których będzie on mógł na przykład ułożyć swój własny plac budowy. Z kolei dziewczynki kochają świat księżniczek i pięknych pałaców, dlatego budowa takiego zamku to dla nich idealna oferta.


Lego duplo

W XXI wieku trzeba ciągle pamiętać o tym, aby nadążać za nowoczesną technologią, pomysłami i innowacjami, także w świecie zabawek dla najmłodszych. Zwłaszcza że dziś większość naszego życia kręci się wokół internetu.

Obecnie, jak dobrze wiemy, dzieci dość szybko uczą się, jak korzystać z komputera. Jako ciekawostkę warto dodać, że w wielu przypadkach już nawet dwulatek potrafi w podstawowy sposób korzystać z tabletu! Nic dziwnego, że producenci produktów dla dzieci postanowili szybko odpowiedzieć na to zapotrzebowanie. Grunt jednak, by korzystanie z internetu w przypadku najmłodszych było nie tylko okazją do zabawy, lecz także było bezpieczne.

Firma lego duplo stworzyła więc stronę, na której wasze najmłodsze pociechy znajdą wszystko, czego potrzebują. Przede wszystkim, wchodząc na stronę główną, mamy do wyboru: miasteczko duplo, bezpłatne aplikacje dla przedszkolaków i młodszych dzieci, kolorowe tapety i ciekawe zadania dla dzieci wieku od czterech do siedmiu lat.

Jeśli chodzi o sam dobór gier i zabaw, tu producenci zadbali nie tylko, aby rozwijały one umiejętności poznawcze twojego dziecka, lecz także aby ich treści były stosowne do jego wieku. Dlatego znajdziemy tu chociażby takie gry, w których twoje dziecko będzie musiało dopasować elementy, ale w taki sposób, by pamiętać, gdzie dany szczegół pasuje. W ten sposób może ułożyć na przykład kolorowy statek kosmiczny.

Twoje dziecko może także odbyć przejażdżkę, podczas której będzie musiało zadbać o to, aby załadować wagony, uważać na znaki na skrzyżowaniach i odwozić bezpiecznie pasażerów do domu. Inna propozycja gry i zabawy to pomoc wesołym zwierzakom w budowie, łowieniu ryb, żegludze i… obudzeniu misia, który zapadł w sen zimowy. Na stronie lego duplo znajdziemy również gry przeznaczone dla dzieci w wieku od czterech do siedmiu lat. Jedna z nich polega na pomocy dziewczynce w opiece nad jej koniem.

Strona firmy lego duplo to również bogata oferta kolorowych i bezpiecznych klocków oraz zabawek dla najmłodszych.

Klocki dla maluszków

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne w życiu małego dziecka jest układanie klocków. Przede wszystkim stymulują one jego pierwsze zdolności manualne. Układając klocki, maluch uczy się precyzji, ale i rozwija swoją wyobraźnię.

Klocki dla maluszków to jednak powinna być przede wszystkim doskonała zabawa dla twojej pociechy. Dlatego dziś producenci zadbali przede wszystkim o to, aby były one barwne i kolorowe, tak by dziecko mogło samo stworzyć swój bajkowy świat.

O ile klocki dla przykładowo rocznych dzieci to zazwyczaj proste elementy, z których można ułożyć na przykład wieże, o tyle już klocki dla dwu- czy trzylatków pozwalają im na dodatkową zabawę w skojarzenia, między innymi odpowiednie dopasowanie zwierzątek czy kształtów. Co ciekawe, obecnie klocki mają możliwość wydawania dźwięków, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej atrakcyjne. Bo takie powinny być właśnie klocki dla maluszków — mają uczyć poprzez zabawę.

Dla najmłodszych są również klocki na magnez, dzięki czemu budowla malucha nie zawali się i łatwiej będzie mu łączyć wszystkie elementy. Rodzice często decydują się też na zakup tak zwanych klocków miękkich, bardzo często w formie kolorowych kostek, na których widać duże litery alfabetu. Klocki te przez swoją miękkość są niezwykle wygodne do układania dla twojej pociechy, która może z nich również ułożyć na przykład wieżę swoich marzeń.

Najważniejsze jednak, by klocki wykonane były z najwyższej jakości materiałów, a zatem by były w stu procentach bezpieczne dla twojego dziecka. Ponadto, im dziecko jest młodsze, tym klocki powinny być większe i całkowicie pozbawione drobnych elementów, które mogłyby być dla niego zagrożeniem.

Zabawki dla dwulatka

Te powinny nie tylko wspomagać rozwój twojego dziecka, lecz przede wszystkim zapewniać maluchowi doskonałą zabawę i odpowiadać jego zainteresowaniom. Dlatego warto postawić sobie pytanie — czym interesuje się dwulatek i jakie może mieć umiejętności?

Jak się okazuje, dwulatek jest w stanie ułożyć już pierwsze puzzle — przy czym powinny one być składane z zaledwie kilku części, tak by nie sprawiały maluchowi większej trudności.
Jeżeli twoje dziecko przejawia zdolności muzyczne, koniecznie kupuj mu jego pierwsze instrumenty — bębenki, małe keyboardy, grzechotki, cymbałki, wszystko to może okazać się podstawą słuchu muzycznego i poczucia rytmu twojej pociechy.

Sprawdzonym rozwiązaniem są także zabawki, które pozwolą twojemu dziecku rozróżnić kształty, kolory, a nawet pierwsze figury geometryczne. Każdy dwulatek zawsze ucieszy się też na widok kolorowej pluszowej maskotki. Jeżeli twoją pociechę rozpiera energia, wtedy można jej kupić kolorową wielką piłkę do skakania. 

Dzieci w wielu dwóch lat mogą mogą już przejawiać zdolności plastyczne, dlatego często warto kupić po prostu blok rysunkowy i kredki, a dziecko samo zacznie tworzyć. Równie dobrym pomysłem może okazać się tak zwana tablica interaktywna — jednym ruchem ręki dziecko może zmazać swój obrazek i zacząć rysować od nowa.

Najważniejsze, by zabawki były odpowiednio dopasowane do płci dziecka. Dlatego dla chłopców świetnym rozwiązaniem mogą okazać się kolorowe narzędzia, samochody, które nie tylko mają barwne kolory, lecz także wydają dźwięki — chyba że malec woli ciuchcię lub pociągi. Dla dziewczynek z kolei dobrą propozycją mogą być pierwsze domki dla lalek lub małe kuchenki, jak dobrze wiemy, małe księżniczki już w wieku dwóch lat uwielbiają bawić się w dom czy wielki bal. 

Podobne artykuły

Zobacz na allegro

Ostatnio dodane artykuły