Data publikacji:

Pierwsze klocki dla niemowlaka: jakie wybrać?

Klocki możemy podarować już najmłodszym dzieciom. Szukasz pierwszych klocków dla twojej pociechy? Zobacz, jakie klocki dla niemowlaka są najbardziej polecane.

klocki dla niemowlaka

Klocki dla niemowlaka: na co zwracać uwagę przy zakupie?

Klocki dla niemowlaka nie mogą stwarzać żadnego zagrożenia – bezpieczeństwo to pierwsze, o czym musimy myśleć przy zakupie. Na co konkretnie zwracać uwagę?

Najlepsze klocki dla niemowlaka z atestami

Jakie klocki dla niemowlaka będa najlepsze? Atesty to solidne źródło informacji o kupowanym produkcie. Oznaczenie CE to podstawa – powinna mieć je każda zabawka, która trafia na europejski rynek.

Atest FSC to potwierdzenie, że zabawkę wyprodukowano w ekologiczny sposób, z kolei znaczek TUV gwarantuje nam, że zabawka nie zawiera żadnych substancji szkodliwych dla malca. Oznacza to na przykład, że produkt nie jest pomalowany toksycznymi farbami.

Warto też szukać Certyfikatu Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Zakładu Higieny, które potwierdzają, że zabawka jest bezpieczna dla maluszka. Najlepsze klocki dla niemowlaka mają aż kilka atestów oraz informację o tym, w jakim wieku musi być dziecko, aby mogło się nimi bawić.

Jakość wykonania pierwszych klocków dla niemowlaka

Kupując klocki dla niemowlaka – drewniane, gumowe, piankowe czy plastikowe – liczy się jakość wykonania. Musisz pamiętać również, że najlepsze klocki dla niemowlaka nigdy nie zawierają małych elementów.

Przeczytaj także: Kołysanki, szumisie i szumiące zabawki

Kiedy pierwsze klocki dla niemowlaka?

Zastanawiasz się, kiedy klocki dla niemowlaka nie będą już stanowiły dla niego zagrożenia? Wszystko zależy od materiału, z którego są wykonane.

Dla najmłodszych dzieci, tych trzymiesięcznych, najbezpieczniejsze będą miękkie i gumowe klocki dla niemowlaka. Nieco starszy niemowlak, czyli taki, który już ukończył 6 miesięcy, może otrzymać prezent w postaci plastikowych klocków.

Z kolei klocki dla niemowlaka drewniane będą odpowiednie dopiero przed ukończeniem pierwszego roku życia – wcześniej maluszek często bawi się, leżąc na plecach, więc wypuszczenie zabawki z rąk może być bardzo bolesne.

Polecane klocki dla niemowlaka

Szukasz bezpiecznych pierwszych klocków dla niemowlaka, które jednocześnie będą dla niego doskonałą zabawą? Zobacz najlepsze klocki dla niemowlaka.

B. Toys miękkie klocki

Miękkie klocki dla niemowlaka B. Toys to idealny produkt dla dzieci, które ukończyły 6. miesiąc życia. Nie zawierają żadnych toksycznych substancji, więc malec nie zrobi sobie krzywdy, „ćwicząc” na nich gryzienie. Na ściankach są ciekawe zwierzątka i kształty, więc dziecko może nie tylko budować wieże, ale także się uczyć.

Fisher Price klocki pierwsze słówka

Zestaw Fisher Price składa się z 10 dużych klocków dla niemowlaka, na których znajdują się kolorowe rysunki zwierząt wraz z podpisami. Dziecko może zatem nie tylko poznać świat zwierząt, ale też nauczyć się wypowiadać swoje pierwsze słowa. Warto dodać, że klocki mają aktywizujące elementy, które zapewniają jeszcze większą rozrywkę.

Clementoni Clemmy miękkie klocki

To miękkie klocki dla niemowlaka, które z całą pewnością zachwycą nie tylko samo dziecko, ale i jego rodziców. Profesjonalne wykonanie, łatwy sposób łączenia klocków oraz intensywne kolory zachęcają do wspólnej zabawy – i to już od 6. miesiąca życia szkraba.

Canpol Babies miękkie klocki sensoryczne

Te gumowe klocki dla niemowlaka to idealny zakup z kilku powodów. Po pierwsze, klocki są mięciutkie, więc dziecku nie stanie się podczas zabawy żadna krzywda. Po drugie, zabawki te mają przeróżne faktury i wytłoczenia, co natychmiast wzbudza ciekawość malca. Po trzecie, poszczególne elementy piszczą przy naciśnięciu, co zachęca dziecko do ich ściskania i ćwiczenia motoryki małej.

Fisher Price Mega Blocks

To jedne z najprostszych, plastikowych klocków na rynku. Są solidnie wykonane, bardzo kolorowe, a za ich pomocą bardzo łatwo można stworzyć fantazyjne budowle – czyli idealne jako pierwsze klocki dla niemowlaka.