Data publikacji:

Najlepsze butelki dla niemowląt - 5 polecanych modeli

Każda młoda mama prędzej czy później staje przed wyborem dobrania odpowiedniej butelki do karmienia swojego maluszka. Obecnie modeli jest tak dużo, że wybór tego najlepszego może przysparzać problemów. W tym celu przygotowaliśmy ranking pięciu najfajniejszych modeli butelek dla niemowląt.
Butelka dla niemowlaka powinna posiadać niezbędne atesty, być produktem bezpiecznym oraz takim, który pomoże bobasowi w sprawnym przejściu od karmienia piersią do picia z butelki. Decydując się na wybrany model, warto wcześniej zapoznać się z opiniami o sprzęcie, jaki znajdziemy w internecie, np. przy każdym produkcie na Ceneo.pl.

Jaka butelka dla noworodka?

Wśród asortymentu dostępnego na rynku, dużą popularnością cieszy się butelka Philips Avent Natural SCF 693/17. Posiada ona szereg zalet, na które składają się przede wszystkim wyjątkowy kształt smoczka, który poprzez wyposażenie go w płatki łudząco przypomina kobiecą pierś. Dzięki takiej budowie dziecko ma ułatwione przyssanie się do niego w  naturalny sposób. Takie rozwiązanie sprawia również, że łatwiej jest przestawiać dziecko zarówno z karmienia piersią na butelkę oraz z butelki wrócić do karmienia naturalnego. 
Kolejną ważną cechą, którą powinna charakteryzować się idealna butelka, jest to, czy dziecko po napiciu się z niej nie będzie miało niepożądanych dolegliwości trawiennych bądź bólów brzuszka. Dodatkowo istotne jest, by dziecko podczas karmienia nie udławiło się. Butelka Philips Avent Natural SCF693/17 posiada zaawansowany system antykolkowy wyposażony w podwójny zaworek. Powietrze odprowadzane jest do butelki, tym samym nie trafia do brzuszka maluszka, i nie powoduje kolki. 

Wybierając butelkę dla naszego niemowlaka, należy zwrócić również uwagę na kształt i jakość wykonania produktu. Odpowiednio dobrany kształt powinien ułatwiać maluchowi chwytanie, trzymanie oraz manipulowanie butelką w każdym kierunku.

Aspekt antykolkowy odgrywa znaczącą rolę podczas wyboru butelki, dlatego warto dokładniej poznać butelkę Dr. Browns, która jest kolejną propozycją dokładniej omówioną w naszym zestawieniu. Posiada ona przede wszystkim okrągły silikonowy smoczek oraz szeroką szyjkę. Jako zaletę tego produktu wymienić należy nowoczesny system odpowietrzający. Jego działanie polega na zapobieganiu powstawania oraz gromadzenia się wewnątrz butelki pęcherzyków powietrza. Rozwiązanie to redukuje występowanie kolki u maluszka oraz odbijanie się czy infekcje ucha środkowego.
Kolejną butelką, która z całą pewnością jest warta polecenia jest butelka firmy Tommee Tippee w modelu Closer Nature 235510. Jest to komplet, składający się z czterech butelek różnych pojemności, smoczki do butelek z przepływem wielkości trzech milimetrów oraz kubeczka niekapka. Pozwala on na bezstresowe przejście z picia z wykorzystaniem butelki do picia ze zwykłego kubeczka, dzięki wykorzystaniu systemu dziubka zamiast smoczka.
Porównując butelkę firmy Tommee Tippee do modelu Philips AVENT Natural SCF693/17, łatwo zauważyć szereg podobieństw. Obie posiadają omawiany wcześniej system antykolkowy. Butelka antykolkowa ma zawór, wentylujący powietrze w trakcie karmienia,zabezpieczając dziecko przed zbyt intensywnym połykaniem powietrza.

Dodatkowa ta pierwsza pozwala na sterylizację, zamrażanie oraz podgrzewanie.
W przypadku każdej butelki dla niemowląt jedno z najistotniejszych rzeczy jest smoczek, którego kształt, materiał oraz funkcjonalność jest najważniejsza.
Oczywiście ważny jest też materiał, do którego wlewa się pokarm, jednak to smoczek sprawia, że dana butelka jest dobrą inwestycją.

Najlepsza butelka dla noworodka to taka, która optymalnie pozwoli zbliżyć się do naturalnego sposobu karmienia, równocześnie zabezpieczając dziecko przed bolącymi dolegliwościami takimi jak kolki czy bóle brzuszka.

Czwartą pozycją zaprezentowaną Państwu jest model z firmy Philips Avent Natural 290/01, butelka ta wyposażona jest w ergonomiczny kształt, smoczek wykonany na wzór damskiego sutka oraz system odpowietrzający tak jak wcześniej opisane modele. Dosyć dużym atutem tego wyboru jest cena butelki.
Ostatnią butelką w naszym zestawieniu jest model firmy Canpol babies. Jego charakterystyczną cechą jest rozwiązanie zapobiegające kolkom. Butelka ta ze względu na swój kształt łatwo się czyści, co zwiększa jej praktyczność. Produkty z serii Lovi wyposażone są w dodatkową funkcję samosterylizacji. Ten proces trwa wyłącznie 1,5 minuty ze względu na wykorzystany w niej specjalny kapsel.

System ten działa w następujący sposób: butelka po napełnieniu wodą oraz wstawieniu jej do mikrofalówki osiąga sterylną czystość po 1,5 minutowym podgrzaniu jej.
Proces samosterylizacji zastępuje szeroko znane wyparzanie butelek.

Tekst: redakcja Magazynu Ceneo