Data publikacji:

Jaka butelka dla noworodka? Wybieramy butelki dla niemowląt

Każda młoda mama prędzej czy później staje przed wyborem dobrania odpowiedniej butelki dla niemowlaka. Jaką butelkę dla noworodka kupić? Sprawdź nasz poradnik i ranking polecanych produktów.

butelka dla noworodka

Jaka butelka dla noworodka?

Butelka dla niemowlaka powinna posiadać niezbędne atesty, być produktem bezpiecznym oraz takim, który pomoże bobasowi w sprawnym przejściu od karmienia piersią do picia z butelki. Decydując się na wybrany model, warto wcześniej zapoznać się z opiniami o sprzęcie, jaki znajdziemy w internecie, np. przy każdym produkcie na Ceneo.pl.

Pierwsza butelka dla noworodka

Poszukując najlepszej butelki dla dziecka, powinnaś mieć na uwadze kilka ważnych czynników. Ładny design to nie wszystko! Jaka będzie najlepsza butelka dla noworodka?

Jaka pojemność butelki dla noworodka?

Na samym początku warto zaopatrzyć się w dwie butelki do karmienia o pojemności 120-150 ml. Taka butelka w zupełności wystarczy malutkiemu dziecku, które je częste, lecz niezbyt obfite posiłki. Gdy maluch skończy 4 miesiące, pora wymienić butelki na większe, osiągające pojemność 180-220 ml. W przypadku jeszcze starszych bobasów najlepsze będą butelki do karmienia 250-330 ml.

Butelki niemowlęce – jakość wykonania

Butelki dla niemowląt mogą być wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego. Obydwa rodzaje mają swoje wady, jak i zalety. Na jaką butelkę dla niemowlaka postawić?

Szklana butelka jest bardziej ekologiczna, a ponadto daje mamie pewność, że nawet do ciepłych napojów nie przenikną żadne szkodliwe substancje. Niestety butelka niemowlęca ze szkła może się stłuc, co niemal na pewno wydarzy się, gdy pozwolisz bobasowi trzymać ją samodzielnie. Butelki szklane są również znacznie cięższe od plastikowych.

Butelki dla niemowląt wykonane z tworzyw sztucznych są lekkie i odporne na stłuczenie, dzięki czemu posłużą dziecku dłużej. Decydując się na plastikową butelkę, koniecznie sprawdź, czy została wykonana z bezpiecznych materiałów, pozbawionych szkodliwych związków BPA.

Wygodny kształt najlepszej butelki dla noworodka

Butelka dla dziecka powinna mieć ergonomiczny kształt, który pozwoli na jej wygodne trzymanie zarówno mamie, jak i dziecku. Ponadto warto zwrócić uwagę na szeroką szyjkę, która ułatwi przygotowywanie mlecznych mieszanek lub wlewanie soczków i wody.

Możliwość sterylizacji

Nikogo nie zaskoczymy, przypominając, że nawet najlepsze butelki dla niemowląt muszą być na bieżąco sterylizowane. Materiał, z którego wykonana jest buteleczka, powinien być więc odporny na działanie wysokich temperatur.

System antykolkowy

Niektóre butelki są zbudowane tak, aby zapobiegać połykaniu powietrza przez dziecko, redukując tym samym ryzyko bolesnych kolek. Najlepsze butelki antykolkowe wyposażone są w system odpowietrzania.

Najlepsze butelki dla niemowląt. Ranking polecanych

Jaka butelka dla niemowlaka będzie umilała codzienne karmienie zarówno mamie, jak i bobasowi?Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych butelek dla niemowląt – ranking modeli na Ceneo.pl na pewno ułatw ci ten trudny wybór.

Philips Avent Natural SCF 693/17

Ranking butelek dla niemowląt wygrywa Philips Avent Natural SCF 693/17. Butelka posiada szereg zalet, na które składają się przede wszystkim wyjątkowy kształt smoczka, który przez wyposażenie go w płatki łudząco przypomina kobiecą pierś. Dzięki takiej budowie dziecko ma ułatwione przyssanie się w naturalny sposób. Takie rozwiązanie sprawia również, że łatwiej jest przestawiać dziecko zarówno z karmienia piersią na butelkę oraz z butelki wrócić do karmienia naturalnego.

Ważną cechą, którą powinna charakteryzować się najlepsza butelka dla noworodka, jest to, czy dziecko po napiciu się z niej nie będzie miało niepożądanych dolegliwości trawiennych bądź bólów brzuszka. Dodatkowo istotne jest, by dziecko podczas karmienia nie udławiło się. Butelka Philips Avent Natural SCF693/17 posiada zaawansowany system antykolkowy wyposażony w podwójny zaworek. Powietrze odprowadzane jest do butelki, tym samym nie trafia do brzuszka maluszka, i nie powoduje kolki.

Mimijumi, Very Hungry, butelka dla niemowląt

Ta butelka dla niemowląt z naszego rankingu została zaprojektowana tak, by zapobiegać kolkom u maluszka. Jej ukośna forma ułatwia wydobycie płynu do samego końca. Po butelkę Mimijumi mogą sięgać bobasy od 6. miesiąca życia – sprawdzi się do podawania nie tylko mleka, ale też wody oraz soczków.

Dr. Browns Butelka Antykolkowa

Aspekt antykolkowy odgrywa znaczącą rolę podczas wyboru butelki, dlatego warto dokładniej poznać butelkę Dr. Browns, która jest kolejną propozycją dokładniej omówioną w naszym zestawieniu. Posiada przede wszystkim okrągły silikonowy smoczek oraz szeroką szyjkę.

Jako zaletę tego produktu wymienić należy nowoczesny system odpowietrzający. Jego działanie polega na zapobieganiu powstawania oraz gromadzenia się wewnątrz butelki pęcherzyków powietrza. Rozwiązanie to redukuje występowanie kolki u maluszka oraz odbijanie się czy infekcje ucha środkowego. To jedna z najlepszych butelek antykolkowych.

Tommee Tippee Closer Nature 235510

Kolejną butelką dla niemowląt z rankingu, która z całą pewnością jest warta polecenia, jest butelka firmy Tommee Tippee w modelu Closer Nature 235510. Jest to komplet składający się z czterech butelek różnych pojemności, smoczków do butelek z przepływem wielkości trzech milimetrów oraz kubeczka niekapka. Pozwala on na bezstresowe przejście z picia z wykorzystaniem butelki do picia ze zwykłego kubeczka, dzięki wykorzystaniu systemu dziubka zamiast smoczka.

Butelka antykolkowa z rankingu ma zawór wentylujący powietrze w trakcie karmienia, zabezpieczając dziecko przed zbyt intensywnym połykaniem powietrza. W przypadku każdej butelki dla niemowląt jedną z najistotniejszych rzeczy jest smoczek, którego kształt, materiał oraz funkcjonalność jest najważniejsza. Najlepsza butelka dla noworodka to taka, która optymalnie pozwoli zbliżyć się do naturalnego sposobu karmienia, równocześnie zabezpieczając dziecko przed bolącymi dolegliwościami takimi jak kolki czy bóle brzuszka.

Philips Avent Natural 290/01

Kolejną pozycją jest model z firmy Philips Avent Natural 290/01. Butelka ta wyposażona jest w ergonomiczny kształt, smoczek wykonany na wzór damskiego sutka oraz system odpowietrzający tak jak wcześniej opisane modele. Dosyć dużym atutem tego wyboru jest cena butelki.

Medela, Calma, butelka niemowlęca

Ta butelka dla niemowląt została stworzona z myślą o mamach, które wciąż chcą karmić dziecko piersią, jednak z pewnych przyczyn nie zawsze mogą zrobić to „bezpośrednio”. Medela Calma pozwala na utrzymanie prawidłowego odruchu ssania, dzięki czemu nie odzwyczaja dziecka od piersi.

Lansinoh, butelka niemowlęca ze smoczkiem

To kolejny model butelki dla noworodków, która utrwala wzorce karmienia naturalnego. Smoczek butelki Lansinoh dopasowuje się do podniebienia dziecka, z kolei przepływ pokarmu możliwy jest dopiero po wytworzeniu dostatecznego podciśnienia przez maluszka – zupełnie tak jak przy karmieniu piersią. Lansinoh to butelka antykolkowa, wyposażona w skuteczny system odpowietrzania.

Wybierz najlepszą butelkę dla noworodka

Butelka niemowlęca spełniająca odpowiednie normy będzie cennym wsparciem dla każdej mamy. Wybierz model z zaproponowanej przez nas listy, by mieć pewność, że twój bobas najada się wygodnie i zdrowo!

Autorka: Joanna Stanuch