Data modyfikacji:

Najlepszy aspirator do nosa. Ranking

Jaki aspirator wybrać? Aspirator do nosa dla niemowląt to doskonały produkt, który pozwala skutecznie pozbyć się zalegającej w nosku wydzieliny. Sprawdzi się zarówno w przypadku infekcji, jak i w przebiegu alergii. Na rynku znajdziesz aspiratory elektryczne, takie które należy podłączyć do odkurzacza, i aspiratory ręczne. Jaki aspirator do nosa jest najlepszy? Co wybrać? Poznaj ranking aspiratorów do nosa.
aspirator do nosa

Aspiratory do nosa – ranking:

  1. Novama Pingo elektryczny aspirator do nosa z melodyjkami
  2. Haxe aspirator do nosa NS1
  3. Braun aspirator do nosa BNA 100
  4. Nosiboo Pro Aspirator elektryczny do nosa
  5. Aspirator Katarek Plus
  6. Canpol Babies Aspirator do nosa

Jak działa aspirator do nosa?

Aspirator do nosa zasysa wydzielinę zalegającą w nosku malucha. Aspiratory elektryczne, do odkurzacza czy ręczne są bardzo ważne w przypadku kataru u najmłodszych, ponieważ pozwalają na bezpieczne usunięcie wydzieliny u dzieci, które nie potrafią jeszcze wydmuchiwać nosa, gdy zalega w nim wydzielina. Takie produkty poprawiają jakość oddychania maluszków i poprawiają ich jakość snu, dlatego na pewno powinny znaleźć się w każdej apteczce.

Jaki aspirator do nosa? Ranking:

Novama Pingo elektryczny aspirator do nosa z melodyjkami

To bardzo prosty w użyciu odciągacz kataru dla najmłodszych. Jest polecany zarówno maluchom poniżej 1. roku życia, jak i starszym dzieciom do 12 lat. Jest cichy i wydajny, dlatego można go używać nawet wtedy, gdy dziecko śpi. Produkt działa za pomocą pompki zasilanej bateryjnie. Nie trzeba go podłączać do prądu, by działał, dlatego doskonale sprawdzi się w podróży. Nie musisz kupować do niego dodatkowych jednorazowych końcówek czy innych materiałów eksploatacyjnych.

W zestawie dołączone są dodatkowe końcówki, dzięki czemu aspirator nadaje się zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci. Sposób pracy jest ciągły lub przerywany, w zależności od potrzeby.

Dużą zaletą produktu jest odtwarzacz z wgranymi 12 piosenkami. Oczywiście włączenie piosenek jest opcją dodatkową. Nie musisz włączać tej opcji, jeśli nie chcesz.

Głowicę i jej części możesz myć pod bieżącą wodą oraz dezynfekować wrzątkiem.

Haxe aspirator do nosa NS1

W zestawie znajdziesz różne rodzaje końcówek, dzięki czemu dopasujesz produkt zarówno do mniejszych, jak i większych dzieci. Zestaw jest kompletny, możesz go czyścić i nie wymaga kupna dodatkowych jednorazowych materiałów eksploatacyjnych. Aspirator Haxe jest lekki i wydajny, dlatego możesz bez problemu zabrać go w podróż.

Jest cichy, dlatego sprawdzi się nawet w nocy czy podczas drzemki malucha w ciągu dnia. Ma wgrane piosenki, które mogą dodatkowo zająć malucha. Dzięki temu będziesz mógł szybciej i sprawniej odciągnąć wydzielinę z noska maluszka.

Baterie trzymają zazwyczaj kilka tygodni, w zależności od użytkowania. W zestawie nie znajduje się etui, dlatego nie wyrzucaj opakowania produktowego lub przechowuj aspirator np. w oddzielnej kosmetyczce.

Produkt jest bezpieczny. Sprawdza się najlepiej, gdy dziecko ma rzadką wydzielinę. Gorzej radzi sobie z bardzo gęstą wydzieliną.

Braun aspirator do nosa BNA 100

To małe urządzenie ma dużą moc. Jest bezpieczne, lekkie i proste w użyciu. Posiada wymienne końcówki silikonowe, dzięki którym możesz dopasować produkt do wieku dziecka. Produkt ma dwie moce ssania. Elementy, które wchodzą w kontakt z wydzieliną możesz zdejmować i czyścić pod bieżącą wodą czy nawet w zmywarce. Jego konstrukcja jest bardzo prosta. Aspirator składa się tylko z kilku elementów, dlatego jego montaż po czyszczeniu jest banalnie prosty.

Aspirator Brauna do nosa jest zasilany bateriami. W zestawie znajdziesz też woreczek, w którym możesz bezpiecznie przechowywać produkt. Produkt zdecydowanie lepiej radzi sobie z rzadszą wydzieliną niż z bardzo gęstą.

Nosiboo Pro Aspirator elektryczny do nosa

Produkt dostępny jest w różowym, zielonym i niebieskim kolorze. W procesie jego projektowania udział brali także otolaryngolodzy. Produkt jest bardzo prosty w obsłudze i bezpieczny dla dziecka.

Produkt jest cichy, nie trzeba go podłączać do odkurzacza. Jest łatwy w czyszczeniu i przede wszystkim spełnia swoje zadanie. Dobrze radzi sobie z odciąganiem rzadkiej wydzieliny. Ta bardzo gęsta wymaga czasem rozpuszczenia za pomocą soli fizjologicznej czy soli morskiej przed odciągnięciem.

Jego największym minusem jest niestety cena.

Aspirator Katarek Plus

Ten aspirator wymaga podłączenia do odkurzacza. Dzięki jednostajnej sile ssącej odkurzacza produkt jest o wiele bardziej skuteczny w porównaniu do ręcznego aspiratora dla dzieci. W zestawie znajdziesz różne końcówki, dzięki którym dopasujesz produkt do każdego noska. Komorę aspiratora możesz czyścić bez większych trudności.

Jego dużą zaletą jest na pewno niska cena, ale nie tylko. Opinie na temat aspiratora Katarek są bardzo pochlebne. Opiekunowie chwalą jego wydajność i bezpieczeństwo. Zaznaczają, że nie ma powodu do strachu przed mocą odkurzacza. Aspirator Katarek jest delikatny dla błony śluzowej noska, ale też jednocześnie skuteczny nawet z gęstszą wydzieliną.

Jego minusem jest konieczność użycia odkurzacza.

Canpol Babies Aspirator do nosa

Jeśli szukasz dobrego manualnego aspiratora do nosa w niskiej ceny, to zdecydowanie zapoznaj się z aspiratorem do nosa Canpol Babies. Produkt posiada dwie wymienne końcówki. Nie wymaga użycia bakterii czy innego źródła prądu. Jest lekki i możesz go zabrać ze sobą wszędzie. Produkt posiada dodatkowo etui, w którym możesz go bezpiecznie przechowywać.

Aspirator Canpol Babies jest tani i wydajny, ale jeśli dziecko ma silny katar i musisz często odciągać wydzielinę, może się okazać, że po prostu zabraknie ci tchu – zaznaczają młode mamy w swoich opiniach na temat urządzenia.
Autorka: Natalia Ciszewska