Data modyfikacji:

Jaką cichą pralkę kupić?

Cicha pralka jest niezwykle przydatna w domu z dziećmi, a także w sytuacjach, gdy nie chcemy przeszkadzać sąsiadom. Zobacz, na co należy zwracać uwagę, a także jakie modele pralek są godne polecenia!

cicha pralka

Co wpływa na poziom hałasu pralki?

Jaką pralkę kupić? Dla osób mieszkających w blokach generowany hałas przez pralkę jest niezwykle ważny. Gdy chcemy wykonać pranie późnym wieczorem, to musimy liczyć się z tym, że sąsiedzi mogą nie być zadowoleni ze zbyt dużego hałasu. Głośna pralka może również obudzić dziecko.

Jak znaleźć cichą pralkę? Na poziom hałasu pralki wpływa przede wszystkim praca silnika. Producenci podają dwie wartości wyrażone w decybelach. Podczas wirowania silnik rozkręca się do wysokich obrotów i tym samym jest dużo głośniejszy. W trybie normalnej pracy hałas jest nieco mniejszy.

Jaką pralkę kupić, aby nie generowała dużo hałasu? Wybór silnika jest niezwykle istotny. Standardowe silniki szczotkowe są głośne i jeśli szukasz naprawdę cichej pralki, to warto wybrać silnik inwerterowy, który nazywany jest również bezszczotkowym. Jego kultura pracy jest zdecydowanie lepsza, co wpływa na mniejszy hałas. Jaką kupić pralkę z silnikiem inwerterowym? Ranking polecanych modeli będzie pomocny w wyborze.

Pralki ładowane od frontu, ze względu na swoją konstrukcję, są uznawane za cichsze od pralek ładowanych od góry. Na rynku jest coraz więcej solidnych i cichych pralek. Producenci zaznaczają, że dany produkt ma dodatkowo wygłuszony silnik. Ponadto są stosowane specjalne programy mające za zadanie wyciszenie pracy urządzenia. W ten sposób bez problemu wykonasz pranie nawet w środku nocy.

Cicha pralka: ile decybeli?

W cichych pralkach ładowanych od góry lub od frontu poziom hałasu w trybie prania wynosi do 55 dB. W trybie wirowania generowany hałas nie powinien przekroczyć 74-78 dB.

Jeśli chcesz dodatkowo obniżyć poziom hałasu, to rozważ zakup pralki do zabudowy. Pamiętaj jednak, że bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej pralki do danej zabudowy. Źle dopasowana szafka będzie ocierać się o pralkę podczas wirowania, a to może prowadzić do uszkodzeń i jeszcze większego hałasu.

Polecane ciche pralki automatyczne

Electrolux EW6S426BPI

Cicha pralka slim ładowana od frontu jest dobrym wyborem w szczególności dla alergików. Program antyalergiczny z parą usuwa wszystkie bakterie i alergeny. Program dziecięcy wprawia bęben w delikatne ruchy, aby zapewnić maksymalną ochronę koloru i samych włókien. Mała pralka ma ładowność 6 kg. Poziom hałasu w trybie prania wynosi 54 dB, natomiast w trybie wirowania 77 dB.

LG Vivace V200 Steam F2WN2S6S3E

Kolejna bardzo cicha pralka na tle konkurencji wyróżnia się kompaktową budową i nowoczesnymi funkcjami. Znajdziemy tutaj tryb ochrony materiałów oraz program usuwania zabrudzeń przy użyciu pary. Hałas w trybie prania to 55 dB, natomiast w trybie wirowania 74 dB. Dobry stosunek jakości do ceny i spora liczba funkcji sprawiają, że warto zainteresować się tym modelem.

BOSCH WAN2429KPL

Cicha pralka dysponuje prędkością 1200 obr./min. Wśród udogodnień znajdziesz opóźniony start pracy, zabezpieczenie przed zalaniem czy blokadę rodzicielską. Nie masz nigdy czasu na pranie? Na pewno spodoba ci się funkcja SpeedPerfect, dzięki której wykonasz szybkie pranie.

Redukacja hałasu i drgań jest możliwa dzięki wytłoczeniu ścian bocznych. Poziom hałasu prania wynosi 49 dB, a wirowania 73 dB.

Autor: Bartłomiej Mazurek