Data modyfikacji:

Co kupić na nowe mieszkanie na szczęście?

 Zakup nowego mieszkania to jedna z najważniejszych i zarazem największych inwestycji w życiu każdego singla lub pary. Nic więc dziwnego, że w momencie, gdy opadną już emocje po przeprowadzce, nowi właściciele chętnie zapraszają rodzinę i przyjaciół na parapetówkę. Nie wypada pokazać się w trakcie takiej imprezy z pustymi rękami. Jeśli nie masz pomysłu na podarunek, to zobacz, co kupić na nowe mieszkanie na szczęście!
prezenty do nowego domu

Prezent do nowego domu na szczęście – upominek nie tylko od gości

 W naszym artykule znajdziesz mnóstwo propozycji, które pomogą ci w rozwianiu wątpliwości, co powinno się kupić na nowe mieszkanie na szczęście. Wszystkie proponowane upominki sprawdzą się nie tylko w przypadku przeprowadzki bliskiej osoby. Bez problemu możesz zafundować je sobie sam lub sama, żeby zadbać o to, aby w twoim nowym gniazdku wszyscy domownicy byli szczęśliwi i czuli się dobrze.

Pamiętaj jednak, że poniższe propozycje to tylko przesądy. Czasami szczęście może przynieść własnoręcznie namalowany obraz czy wymarzony gadżet do domu.

Co kupić na nowe mieszkanie na szczęście? Inspiracje kulinarne

Jak się okazuje – jedzenie nie tylko przenosi podniebienie w podróż po smakach całego świata, ale także może przynosić szczęście. Właśnie dlatego, jeżeli chcesz zafundować bliskim prezent na nowe mieszkanie, to warto podarować im kosz przysmaków. Jednak nie byle jakich. Przyjęło się, że przed pechem chronią:
  • bakalie – w niektórych kulturach symbolizują dobre, pełne przyjemności i wolne od trosk życie. Możesz podarować je w wersji solo lub w formie czekolady czy deseru z bakaliami,
  • cytrusy – szczęście przynoszą w szczególności cytryny i pomarańcze, które należy wręczać w wersji surowej, nieobranej. Dobrze, aby włożyć je wcześniej do srebrnej misy. Naczynie nie tylko świetnie dopełni prezent, ale także zagwarantuje, że cytrusy przyniosą szczęście,
  • miód – naturalny, słodki i pełen szczęścia. Wierzy się, że wręczając komuś miód, zapewnisz mu aż cały rok wolny od pecha, trosk i przykrości.
Cytrusy, bakalie i miód możesz włożyć do dużego wiklinowego koszyka, do którego dodasz kilka innych rzeczy: ulubione wino czy kawę.

Ozdobny prezent do nowego domu – dekoracje na szczęście

Wolisz podarować bliskim jakiś element dekoracyjny, który dopełni ich wnętrze? W takim razie mamy dla ciebie kilka pomysłów na prezent do nowego domu na szczęście. Pierwszy z nich to łapacz snów, który sprawdzi się najlepiej nad łóżkiem. Możesz wykonać go samodzielnie lub kupić. Dzięki niemu nowi lokatorzy nie będą musieli się martwić o nocne koszmary.

Kolejnym pomysłem jest figurka w kształcie anioła. Podobnie jak w religii, tak i w przesądach anioły są uznawane za istoty sprawujące nad nami opiekę. Wręczając taki prezent na nowe mieszkanie, zadbasz o błogosławieństwo dla wszystkich domowników i zapewnisz im dostatek.
Co jeszcze kupić na nowe mieszkanie na szczęście? Oczywiście podkowę! To chyba jeden z najlepiej znanych symboli, który można powiesić nad drzwiami, nad stołem lub na ścianie w sypialni. Taki element dekoracyjny zapewni domownikom szczęście i powodzenie, odpędzając od nich złe moce.

A może maneki-neko? To popularny kot z machającą rączką, który jest często przywożony jako pamiątka z azjatyckich podróży. Jak się okazuje – jest on fantastycznym pomysłem na prezent do nowego domu, który zapewni domownikom szczęście i nie tylko. W trakcie zakupu figurki zwróć uwagę na łapkę, którą podnosi kot. Prawa ma przyciągać pieniądze, a lewa uśmiech fortuny.

Pozostając w temacie kotów, możesz podarować bliskim figurkę zwykłego czteronogiego futrzaka. Zgodnie z przesądami na Dalekim Wschodzie zwierzaki przyciągają szczęście. Innym wyborem jest maskotka, jednak taki upominek sprawdzi się wyłącznie dla dzieci.

Co kupić na nowe mieszkanie na szczęście? Propozycje dla świeżo upieczonych właścicieli nieruchomości

 Czy wiesz, że istnieją przesądy, które jasno określają przedmioty, które powinno się wnieść do nowego domu lub mieszkania w pierwszej kolejności? Jeśli wierzysz w takie rzeczy, to pierwszym meblem, który powinien pojawić się w twoim nowym lokum, jest… stół! To właśnie on symbolizuje więzi rodzinne, a wniesiony przed innymi elementami wyposażenia ma przynieść wszystkim domownikom szczęście.

Na liście innych przedmiotów, które warto kupić do nowego mieszkania, znalazły się także łapacze snów, których zadaniem jest zatrzymywanie koszmarów, czy kwiaty, jednak wyłącznie te gatunki, które mogą pochwalić się grubymi i okrągłymi liśćmi.

Kiedy wręczyć prezent na nowe mieszkanie?

Wiesz już, co warto kupić na nowe mieszkanie na szczęście. A kiedy wręczyć prezent świeżo upieczonym właścicielom nieruchomości? Jeśli organizują oni parapetówkę, to właśnie ta impreza jest najlepszym momentem na podarowanie im upominku.

Jeśli jednak przyjaciele lub rodzina zrezygnowali z imprezy w obawie przed rozzłoszczeniem nowych sąsiadów, to prezent na nowe mieszkanie warto wręczyć w trakcie pierwszej wizyty.

A jakie prezenty do nowego domu przynoszą nieszczęście?

Ciekawostką może okazać się fakt, że jednym z prezentów na nowe mieszkanie, który ma przynosić pecha, jest… zegar. Zgodnie z przesądami ma on zwiastować chorobę lub nawet śmierć w rodzinie. Wierzy się także, że odbiera szczęście i odlicza czas do zakończenia znajomości. Właśnie dlatego zrezygnuj z takiego upominku i wybierz jedną z propozycji z naszej listy.
Pecha ma przynosić także zestaw noży, który z kolei może spowodować szybkie zakończenie relacji między domownikami lub gośćmi. Niektórzy wierzą również, że nieszczęście może przynieść podarowana świeca.
Autorka: Katarzyna Wendzonka