Data publikacji:

Eco Bubble - na czym polega pranie bąbelkowe?

Mogłoby się wydawać, że pralki są takimi urządzeniami, w których nie da się już nic więcej wymyślić. Nic bardziej mylnego. Producenci nieustannie zapowiadają nowe rozwiązania, mające zwiększyć jakość prania oraz energooszczędność. Jednym z takich wynalazków jest właśnie funkcja Eco Bubble, sprawiająca, że pranie jest jeszcze bardziej efektywne.

eco bubble

Co to jest Eco Bubble?

Nowoczesne pralki potrafią wiele. Eco Bubble (inaczej pranie bąbelkowe) to nowoczesna technologia prania automatycznego. Jej zadaniem jest jak najdokładniejsze pozbycie się zanieczyszczeń z ubrań i innych tkanin poprzez głębsze wniknięcie w ich strukturę. Dzieje się to dzięki temu, że już przed rozpoczęciem prania woda łączy się z powietrzem i użytym detergentem. W ten sposób tworzy się delikatna, aktywna piana (aktywne bąbelki), która wnika w tkaniny nawet do czterdziestu razy szybciej niż w pralkach bez funkcji Eco Bubble. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na zaoszczędzeniu energii. Pralka może skutecznie prać w mniejszej temperaturze, zużywając tym samym mniej prądu.

Czy warto kupić pralkę z funkcją Eco Bubble?

Zdecydowanie tak i jest ku temu aż kilka powodów. Pralki wykorzystujące technologię prania bąbelkowego pobierają mniej energii (oszczędność nawet do 70%), ponieważ mogą pracować nawet z wodą o temperaturze 15 stopni Celsjusza. Jest to więc rozwiązanie bardzo ekologiczne. Nie tylko ze względu na ograniczone zużycie prądu, ale również z powodu wytwarzania wody o większej zawartości tlenu, która następnie wpływa do kanałów ściekowych.

Korzystając z funkcji Eco Bubble nie powinniście się obawiać o to, że na waszych ubraniach zostaną zacieki po płynie lub resztki proszku. Technologia działa w ten sposób, że już od samego początku prania rozpuszcza wykorzystane przez was detergenty. Ubrania nie są więc prane bezpośrednio przez płyn lub proszek, tylko poprzez pianę, która spływa razem z wodą.

Pralki z Eco Bubble pozwolą wam również zaoszczędzić na detergentach, gdyż nie wymagają kupowania specjalnych, drogich środków piorących. Poza tym dzięki tworzeniu piany, nie trzeba wsypywać tak dużo proszku, jak do normalnej pralki, co oznacza, ze jeden środek chemiczny wystarczy wam na dłużej.

Przykładowe pralki posiadające funkcję Eco Bubble

Pralka Samsung WW80K5210UW

Pralka oprócz Eco Bubble posiada także technologię Fuzzy Logic, funkcję Aktywnej Piany, bęben Diamond zabezpieczający tkaniny przed zaciąganiem włókien oraz designerskie drzwi Crystal Gloss ułatwiające wyjmowanie prania.

Pralka Samsung WW60J4060LW1

Ten model pralki  Samsung WW60J4060LW1 jest doskonały dla osób, którym zależy na jak największej oszczędności energii. Nie dosyć, że funkcja Eco Bubble pobiera mniej prądu, to na dodatek wspiera ją system Fuzzy Logic. Technologia ta odpowiada za automatyczne dobranie parametrów prania poprzez analizę ciężaru ubrań.

Pralka Samsung WW70M644OBW

W opisywanym modelu pralki, Samsung wykorzystał bęben QuickDrive składający się z głównego bębna oraz tylnej płyty, która obraca się niezależnie. W praktyce polega to na tym, że tkaniny poruszają się we wszystkich kierunkach, dzięki czemu szybciej usuwany jest z nich brud.

Pralka Samsung WW90K7415OW

Podobnie jak w przypadku modelu WW80K5210UW, tutaj również zastosowano dodatkowe drzwiczki AddWash. Umożliwiają one dorzucenie ubrań w trakcie procesu prania, bez konieczności wyłączania pralki. W ten sposób zaoszczędzicie energię i nie będziecie musieli po raz kolejny włączać pralki wyłącznie dla kilku pominiętych rzeczy.