Data publikacji:

Depilacja świtałem w domu – jak ją wykonać?

Depilacja światłem to zabieg, który cieszy się ogromną popularnością tuż przed rozpoczęciem sezonu letniego. Pozwala zapomnieć o niechcianych włoskach z okolic pach, nóg i bikini na kilka tygodni, a regularnie wykonywany – nawet na wiele miesięcy! Warto wiedzieć, że depilację światłem można wykonać nie tylko w profesjonalnym gabinecie. Dowiedz się, jak przeprowadzić go w domowym zaciszu.

Depilacja światłem

Masz dość używania maszynek, depilatora i wosku? A może po prostu szkoda ci czasu na codzienną depilację, która jest czasochłonna? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco, mamy rozwiązanie – a jest nim depilacja światłem. Możesz wykonać ją nie tylko w salonie kosmetologicznych, ale również we własnym domu.

Na czym polega depilacja światłem IPL?

Depilacja światłem to metoda usuwania zbędnego owłosienia, wykorzystująca światło o bardzo wysokiej częstotliwości (IPL), które emitowane jest przez głowicę specjalnego urządzenia. Wiązka światła dociera do mieszków włosowych, uszkadzając je. Rezultatem zabiegu są cieńsze, słabsze włoski, które odrastają dopiero po kilku tygodniach.

Zdaniem wielu kobiet, depilacja światłem wykonywana regularnie, w odpowiednich odstępach czasowych, może pomóc nawet w trwałym usunięciu owłosienia z konkretnych okolic. Z reguły zabieg powtarzany w odpowiednich seriach daje wolność od zbędnych włosków na 6-8 miesięcy.

Komu polecamy depilację światłem?

Depilacja światłem IPL to doskonała propozycja dla osób, które są zmęczone stosowaniem maszynek, wosku lub innych konwencjonalnych metod usuwania owłosienia. Ta metoda doskonale sprawdzi się nawet na skórze bardzo wrażliwej. Warto jednak pamiętać, że najlepsze efekty depilacja światłem zagwarantuje w przypadku posiadaczek ciemnych i grubych włosków. Usuwanie siwych i jasnych włosków światłem również jest możliwie, jednak wymaga zastosowania urządzenia oferującego znacznie większą moc działania.

Przeciwskazania do depilacji światłem

Z usuwania owłosienia światłem IPL powinny zrezygnować osoby borykające się z wirusowymi, bakteryjnymi i grzybiczymi chorobami skóry. Metody tej nie należy stosować również w razie nowotworów, padaczki, obecności metalowych implantów i rozrusznika serca. Ponadto z depilacji światłem IPL powinny zrezygnować przyszłe mamy oraz kobiety karmiące.

Depilacja światłem w domu

Jeszcze do niedawna depilacja światłem IPL była drogim i luksusowym zabiegiem, dostępnym tylko w nielicznych gabinetach kosmetologicznych. Dziś jest ona na tyle powszechna, że każda kobieta może zaopatrzyć się we własne urządzenie do depilacji IPL i używać go samodzielnie!

Stosowanie depilatora świetlnego jest banalnie proste i znacznie przyjemniejsze niż usuwanie włosków maszynką, depilatorem czy woskiem. Oczywiście poszczególne urządzenia mogą różnić się między sobą, jednak zasady ich stosowania są do siebie bardzo zbliżone.

Jak używać urządzenia do depilacji światłem?

  1. Tuż przed wykonaniem depilacji światłem, dokładnie ogól wybraną okolicę za pomocą maszynki. Uwaga: nie wyrywaj włosków woskiem, depilatorem lub pincetą. Aby zabieg depilacji IPL zadziałał, cebulki włosków muszą pozostać nietknięte.
  2. Skóra powinna być sucha, czysta, pozbawiona kremów i balsamów.
  3. Przyłóż głowicę urządzenia do skóry i uruchom światło IPL. Ilość koniecznych powtórzeń jest uzależniona od naświetlanej okolicy, fototypu skóry i rodzaju włosków. Przed depilacją dokładnie zapoznaj się z instrukcją producenta.
  4. Zapisz w kalendarzu datę kolejnej depilacji – aby uzyskać dobre efekty, zabieg należy powtórzyć 3-4 razy, z reguły w 3-4-tygodniowych odstępach. Ma to związek z tym, że każdy z włosków rośnie w innym tempie, zaś depilacja światłem IPL najskuteczniej działa na włos w fazie telogenu (wzrostu).

Jak pielęgnować skórę po depilacji światłem?

Pamiętaj, że depilacji światłem nie należy wykonywać w trakcie antybiotykoterapii i zażywania leków fotouczulających. Wstrzymaj się z zabiegiem również wtedy, gdy twoja cera jest mocno opalona.

Bezpośrednio po wykonaniu depilacji IPL, skóra może być obrzęknięta i zaczerwieniona. W celu jej ukojenia, możesz zastosować zimny okład lub bardzo delikatny, najlepiej naturalny balsam łagodzący.

Najlepsze urządzenia do depilacji światłem

Własne urządzenie do depilacji światłem IPL to wygoda i oszczędność. Jednak jak wybrać to najlepsze? Weź pod uwagę opinie internautek – poniższe depilatory IPL doskonale sprawdzają się w warunkach domowych.

Philips Lumea BRi958/00

Doskonale znany Philips Lumea jest prekursorem domowej depilacji światłem. To inteligentne urządzenie samo dopasowuje moc działania do rodzaju skóry oraz włosków. Po trzech zabiegach zauważysz ich aż o 92% mniej! Efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet do sześć miesięcy. W zestawie otrzymasz kilka wygodnych nasadek, pozwalających depilować nogi twarz, pachy oraz bikini. To bardzo prosty w obsłudze i dobry depilator.

Braun Silk-expert Pro 5 PL5117 IPL

Poręczny depilator IPL Braun Silc-Expert oddziałuje na skórę za pomocą 40000 impulsów i dziesięciu częstotliwości. To przepis na gładką skórę już po kilku zabiegach. Depilacja światłem z tym urządzeniem jest prosta i szybka – przykładowo na wydepilowanie całych nóg wystarczy jedynie pięć minut.

BaByliss IPL G933E

Znacznie tańszy od poprzedników depilator BaByLiss IPL wykorzystuje te same technologie, co salonowe urządzenia do depilacji światłem. Urządzenie jest na tyle niewielkie i poręczne, że bez problemu zabierzesz je ze sobą w każdą podróż.

Depilacja światłem: prosty sposób na gładką skórę

Masz dość zbędnego owłosienia i jego codziennego usuwania? Jeśli tak, depilacja światłem IPL jest dla ciebie. Postaw na delikatną, prostą oraz trwałą metodę depilacji i po prostu ciesz się gładką skórą!

Autorka: Joanna Stanuch