Data publikacji:

Jaki depilator IPL? Ranking polecanych depilatorów

Depilacja laserowa w domowym zaciszu? To możliwe! Wystarczy zainwestować w depilator IPL. Ranking, który przygotowaliśmy, pozwoli ci wybrać najlepsze i najskuteczniejsze urządzenie. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu takiego depilatora.

depilatory

Jak działa depilator IPL z rankingu?

Depilatory IPL wykorzystują impulsy światła. Te podgrzewają cebulki włosa, co w efekcie uszkadza jego komórki macierzyste i trwale go osłabia. Co więcej, depilacja przy użyciu takich urządzeń jest bezbolesna i nie powoduje wrastania mieszków włosowych, co zdarza się dość często, kiedy używasz tradycyjnego depilatora.

Czy depilatory IPL dają takie same efekty, jak depilacja laserowa w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Nie do końca. Depilacja laserowa w gabinecie ma trwale usuwać nawet 80% owłosienia. Depilatory IPL z kolei pozwalają ograniczyć wzrost włosów nawet o 90%. Oznacza to, że włosy odrastają, ale im więcej zabiegów wykonasz, tym stają się one słabsze i bardziej podatne na ścieranie lub wypadanie.

Najlepsze efekty uzyskasz po serii zabiegów – najlepiej przeprowadzać 4 zabiegi co dwa tygodnie. Później można przeprowadzać 1 do 2 zabiegów co 4 do 6 tygodni. Z czasem depilacja będzie jeszcze rzadsza – panie z jaśniejszymi włosami dochodzą nawet do 2 depilacji w ciągu roku.

Ranking depilatorów IPL – poznaj najlepsze urządzenia

Jaki depilator IPL kupić? Sprawdź nasz ranking – znajdziesz w nim najlepsze modele dostępne na rynku. Co więcej, nasze zestawienie bazuje wyłącznie na opiniach użytkowników serwisu Ceneo.pl. To właśnie ich recenzje zakupionych urządzeń są podstawą poniższego rankingu.

Philips Lumea IPL BRI956/00

Pierwszy depilator IPL w rankingu o zasilaniu bezprzewodowym i sieciowym. Jak obiecuje producent, urządzenie widocznie zmniejsza owłosienie już po trzech zabiegach wykonywanych co dwa tygodnie. Co więcej, po serii 12 zabiegów można osiągnąć efekt jedwabiście gładkiej skóry nawet na 6 miesięcy – oznacza to powtarzanie depilacji jedynie dwa razy w roku! Według testów przeprowadzonych przez markę Philips, urządzenie najskuteczniej usuwa owłosienie pod pachami, na twarzy i na nogach.

A teraz opowiedzmy o samym urządzeniu. Kupując ten depilator, w zestawie otrzymacie cztery nasadki – do depilacji ciała, pach, do twarzy (z podwójnym filtrem gwarantującym jeszcze większe bezpieczeństwo) oraz okolic bikini. Warto zwrócić też uwagę na lampę wykorzystaną w depilatorze – producent szacuje jej żywotność nawet na 20 lat!

Depilator został również wyposażony w czujnik Smart Skin. Ma on za zadanie podpowiedzieć najlepsze ustawienie intensywności, które będzie indywidualnie dopasowane do koloru i grubości włosa.

Co o depilatorze sądzą testujący? Cenią go za bezpieczeństwo, czujnik Smart Skin, cichą pracę, wygodne nakładki oraz to, że jest prosty i dość intuicyjny w obsłudze. Testujący zwrócili też uwagę na moc urządzenia oraz instrukcję. Ta ostatnia radzi najpierw przetestować dopasowaną moc na małym obszarze skóry i później ewentualnie ją zmniejszać, np. jeśli po kilku godzinach od użycia wystąpi zaczerwienienie. Warto o tym pamiętać i nie pomijać wykonywania takiej próby, aby nie podrażnić skóry i nie doprowadzić do jej poparzenia.

Philips Lumea Prestige IPL SC2009/00

Kolejny polecany depilator IPL w rankingu od marki Philips. Urządzenie ma zasilanie akumulatorowe, posiada pięć regulowanych ustawień energii świetlnej, dodatkowe nasadki do depilacji twarzy i okolic bikini oraz duże okienko, które sprawia, że cały zabieg wykonuje się niezwykle szybko.

Niezwykle istotne jest to, że ten depilator IPL działa wyłącznie na włosach w kolorze ciemnego blondu, brązu i czerni. Nie nadaje się do usuwania włosów wyjątkowo jasnych, rudych czy siwych. Ponadto nie będzie skuteczny dla osób z bardzo ciemną skórą.

Testujący cenią depilator za łatwe użycie, cichą i bezprzewodową pracę oraz to, że nie wywołuje podrażnień i będzie bezpieczny nawet dla wyjątkowo wrażliwej skóry. Zwracają też uwagę na to, że depilator nie daje natychmiastowych efektów już po jednym zabiegu. Znaczne osłabienie owłosienia widać dopiero po 1,5 miesiąca regularnego stosowania.

BRAUN Silk Expert IPL Pro 5 PL5014

Depilator z 10 poziomami intensywności, trybem delikatnym i bardzo delikatnym do bezpiecznej depilacji twarzy oraz szybką pracę – depilacja obu nóg w ciągu pięciu minut jest teraz możliwa!

Warto wspomnieć, że depilator od marki Braun posiada czujnik SensoAdaptTM. Jak zauważa producent, odcień naszej skóry nie jest taki sam na całym ciele. Czujnik za każdym razem odczytuje więc jej kolor i dostosowuje do niej intensywność światła. Co to oznacza? Bezpieczne i jeszcze bardziej skuteczne usuwanie owłosienia.

Nie zapominajmy o tym, że ten model z rankingu depilatorów IPL można połączyć z aplikacją mobilną. Ta śledzi twoje zabiegi i prognozuje efekty.

Beautifly B-Shine

To nie tylko depilator, ale też wielofunkcyjny laser kosmetyczny do używania w domowym zaciszu. Tym urządzeniem wykonasz depilację światłem, zabiegi na twarz zapobiegające starzeniu się skóry oraz kurację przeciwtrądzikową. Urządzenie jest zasilane sieciowo i posiada w zestawie trzy lampy do szybkiej i prostej wymiany. Każda z nich ma swoją żywotność, ale później można ją dodatkowo dokupić – cena każdej z nich nie przekracza 200 zł.

Za co to urządzenie cenią testujący? Przede wszystkim za skuteczną depilację, świetne usuwanie przebarwień oraz cichą pracę i łatwą obsługę.

Autorka: Klaudia Borycka