Data modyfikacji:

Jaki depilator wybrać? Pęsety czy dyski?

Depilator to jeden z najbardziej sprawdzonych sposobów na efektywne pozbycie się niechcianego owłosienia. Jednak jak wybrać idealny depilator? Pęsety czy dyski będą bardziej odpowiednie w naszym przypadku? Jak pielęgnować skórę po depilacji? Podpowiadamy!

depilator pęsety czy dyski

Depilator – pęsety czy dyski?

Depilator na dyski czy pęsety pozostawia gładką skórę na porównywalny okres. Urządzenie działa na zasadzie wyrywania włosów wraz z cebulkami, dzięki czemu owłosienie pojawia się na skórze później, aniżeli w przypadku stosowania golarki czy kremu do depilacji. Co więcej, włoski po zastosowaniu depilatora z reguły odrastają po około 4 tygodniach.

Należy jednak pamiętać, że jest to przybliżony czas i u niektórych osób lekki zarost może pojawić się już po kilkunastu dniach. Powodem mogą być problemy hormonalne czy specyfika samego owłosienia. Cienkie i jasne włosy będą odrastać nieco wolniej niż te ciemniejsze, z silną cebulką.

Jednak bez względu na to, jaki typ owłosienia posiadamy, jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów na usunięcie niechcianego zarostu jest depilator. Pęsety czy dyski będą odpowiednie w naszym przypadku? Sprawdzamy, jaki depilator wybrać.

Depilator – wybrać dyski czy pęsety?

Przede wszystkim depilator powinien być dostosowany do naszych potrzeb. Przed wyborem urządzenia należy więc zwrócić uwagę na cechy, które posiada depilator. Pęsety czy dyski będą odpowiednie dla różnego typu włosków, jak i rodzaju skóry. To właśnie rodzaj głowicy jest główną różnicą pomiędzy urządzeniami.

Depilator z pęsetami

Doskonale nadaje się do usuwania rzadkiego oraz słabego zarostu. W głowicy urządzenia umieszczone są obracające się niewielkie pęsety. Odstępy pomiędzy nimi są stosunkowo duże, dlatego mogą sobie nie poradzić z gęstym owłosieniem bądź depilacja znacząco się wydłuży. Ze względu na swoją budowę, depilator z pęsetami zalecany jest często dla skóry wrażliwej

Depilator z dyskami

Polecany jest w przypadku mocniejszego i gęstszego typu owłosienia, ponieważ głowica posiada dużą liczbę punktów, w które łapie niechciane włoski. Co więcej, dzięki swojej dyskowej budowie urządzenie umożliwia bardzo dokładną oraz szybką depilację.

Dyski z reguły wykonane są z metalu lub ceramiki. W szczególności te drugie polecane są dla skór posiadających skłonność do uczuleń.

Czy usuwanie włosów depilatorem boli?

Usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą depilacji może być nieco bolesnym zabiegiem, jednak jest to kwestia indywidualna. Jeśli odczuwamy dyskomfort wynikający z depilacji, powinien on zmniejszać się wraz z kolejnymi zabiegami. Ponadto wiele modeli depilatorów oferuje nakładki chłodzące, które minimalizują ewentualne nieprzyjemne odczucia.

Możemy sobie także ułatwić depilację, gdy wykonamy ją podczas lub po kąpieli, gdy skóra staje się nieco rozpulchniona i rozgrzana. Aby wykonać zabieg podczas kąpieli, należy wybrać wodoodporną wersję urządzenia.

Natomiast po zakończeniu usuwania włosków możemy zastosować balsam po depilacji, który łagodzi drobne podrażnienia oraz opóźnia odrost owłosienia. Po dwóch – trzech tygodniach od depilacji możemy także zastosować peeling, który ograniczy możliwość wrastania nowych włosków.

Bez względu na to, czy wybierzemy depilator dyskowy czy z pęsetami, sprawimy, że po zabiegu nasza skóra będzie gładka nawet przez kilka tygodni, a odrastające włoski będą bardziej miękkie i cieńsze niż przed samym zabiegiem. Jeśli planujemy depilację mniejszych partii ciała, takich jak na przykład pachy czy bikini, pamiętajmy także o zakupie depilatora z dodatkowymi nakładkami, które ułatwią nam usuwanie owłosienia z trudno dostępnych miejsc.

Autorka: Katarzyna Pyrek