Data publikacji:

Najlepsze dzbanki filtrujące. Ranking

Na rynku dostępnych jest wiele dzbanków filtrujących wodę z kranu i trudno zdecydować się na konkretny model. Aby wybór dzbanka filtrującego był prostszy, przygotowaliśmy ranking. Zapoznaj się z naszym zestawieniem i wybierz dla siebie najlepszy dzbanek filtrujący!

dzbanki filtrujące

Dzbanki filtrujące: ranking

Jaki dzbanek filtrujący do domu wybrać? Mamy dla ciebie propozycje popularnych dzbanków filtrujących. Ranking modeli cieszących się dobrymi opiniami na Ceneo.pl będzie dla ciebie dobrym przewodnikiem.

  1. Aquaphor J.Shmidt 500 2,8 L
  2. Brita Marella
  3. Brita Elemaris XL
  4. Dafi Start Unimax 4 l
  5. Brita Flow

Aquaphor J.Shmidt 500 2,8 L

Aquaphor J.Shmidt 500 to prawdziwy niszczyciel wszelkich zanieczyszczeń wody. Doskonale radzi sobie z wszelkimi toksynami, pestycydami i metalami ciężkimi, przy okazji poprawiając również smak wody. Zbudowany jest z wytrzymałego plastiku, który nie posiada w składzie szkodliwego BPA.

Jeden z najlepszych dzbanków filtrujących ma pojemność 2,8 litra, dlatego doskonale sprawdzi się na co dzień dla większości par i rodzin. Przefiltrowanie całego dzbanka wody trwa niecałe trzy minuty. Wyświetlacz, który pokazuje, kiedy należy wymienić filtr oraz kiedy naładować akumulator, to duże ułatwienie w codziennej eksploatacji tego dzbanka filtrującego z rankingu.

Brita Marella

Brita Marella sprosta wymaganiom nawet najbardziej wybrednych klientów. Jego pojemność to 1,4 litra, więc idealnie sprawdzi się dla 1-4 osób. Dzbanek posiada elektroniczny wskaźnik zużycia wkładu oraz moduł Memo, dzięki czemu sam nie musisz pamiętać daty włożenia filtra.

Dużym plusem jest także kształt dzbanka, który umożliwia bezproblemowe wstawienie go do drzwi lodówki. Brita Marella posiada filtry z technologią MAXTRA+ Pure Performance. Oznacza to, że wkłady nie tylko filtrują metale ciężkie i inne szkodliwe substancje, ale także pozytywnie wpływają na smak wody.

Producent pomyślał także o innych detalach. Poszczególne elementy dzbanka można złożyć i rozłożyć bez użycia siły, filtracja wody trwa kilka sekund, a sam dzbanek można bez problemu wygodnie umyć w zmywarce.

Brita Elemaris XL

Kolejny dzbanek filtrujący w rankingu doskonale sprawdzi się dla większej rodziny lub do szybkiego przefiltrowania wody, np. do przygotowania zupy. Ma bardzo ładny i nowoczesny wygląd, dlatego bez problemu wpasuje się w wystrój każdej kuchni.

Brita Elemaris XL posiada technologię Brita Meter, co oznacza, że dzbanek pokazuje jakość i przebieg filtracji. W przypadku, kiedy obniżają się parametry, należy wymienić filtr. Dzbanek łatwo złożyć w całość, poza tym można go myć w zmywarce.

Dafi Start Unimax 4 l

Dafi Start Unimax 4 l to najtańszy z dzbanków filtrujących w naszym rankingu. Niska cena i doskonała jakość to cechy, które przekonują wielu konsumentów do wyboru tego modelu. Dużym plusem jest jego spora pojemność: 4 litry.

Pomimo wielkości Dafi Start Unimax jest bardzo wygodny w obsłudze, ponieważ posiada wygodną rączkę, a także jest tak wyprofilowany, aby nawet przy nalewaniu wody z pełnego dzbanka nie porozlewać jej dookoła. Ponadto posiada antypoślizgową wkładkę, która zapewnia stabilność nawet na mokrym stole lub blacie.

Filtry, które są przeznaczone do tego dzbanka, usuwają szkodliwe substancje (m.in. pestycydy) i metale ciężkie. Jeden wkład może przefiltrować nawet 200 litrów wody.

Brita Flow

Brita Flow to dzbanek filtrujący, który w naszym rankingu ma największą pojemność, ponieważ wynosi ona aż 8,2 l. Jest w stanie pomieścić 5,2 litra przefiltrowanej wody. Dzięki zamontowanemu praktycznemu kranikowi jest bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu zarówno w domu, jak i w biurze.

Wodę do filtrowania wlewa się przez przesuwaną pokrywkę, dlatego nie trzeba za każdym razem podnosić całego dzbanka. W razie potrzeby można wygodnie przenieść go do lodówki. Brita Flow wyposażony jest w wyświetlacz Brita Memo, dzięki któremu nie musisz pamiętać o tym, kiedy ostatnio wymieniałeś filtr: urządzenie zrobi to za ciebie.

Autorka: Agnieszka Ragus-Suszczyńska