Data publikacji:

Jaki fotel gamingowy do 700 zł wybrać?


Bawiąc się z grami na pececie lub konsoli, potrafimy nieraz spędzić w jednej pozycji wiele długich godzin. Korzystanie ze źle dobranego i niewygodnego krzesła prowadzi do przeciągającego się bólu ramion i pleców, a także uniemożliwia zachowanie właściwej postawy przed ekranem. Podpowiadamy więc, jaki fotel gamingowy do 700 złotych wybrać.
granie na komputerze

Dlaczego warto kupić fotel gamingowy do 700 zł?

Niegdyś do komputerów zasiadaliśmy wyłącznie na zwykłych obrotowych krzesłach biurowych. Dziś sytuacja wygląda zgoła inaczej. Ostatnia dekada była czasem dynamicznego rozwoju rynku produktów przeznaczonych dla zapalonych graczy. Z myślą o potrzebach tej coraz większej grupy konsumentów produkuje się nie tylko akcesoria komputerowe, takie jak myszki czy monitory, ale także meble. Wśród nich największym powodzeniem cieszą się fotele gamingowe.

Meble te odznaczają się specyficzną gamingową estetyką, która inspirowana jest fotelami rajdowych bolidów. W konstrukcji obić używa się tu głównie produktów skóropodobnych, bardzo często o mocno kontrastujących ze sobą kolorach i fakturach. Mechanizm krzeseł posiada z kolei wiele funkcji i dodatków, których nie znajdziemy w zwykłych modelach.

Za najlepsze modele zapłacimy nawet ponad 2000 złotych. Na szczęście ceny tych mebli w ostatnich latach spadały, dzięki temu fotel gamingowy do 700 zł jest całkiem realną i solidną propozycją dla fana gier, która powinna wystarczyć mu na lata.

Sprawdź także nasze propozycje foteli gamingowych do 600 zł

Na co zwracamy uwagę przy wyborze krzesła gamingowego do 700 zł?

Krzesła gamingowe do 700 złotych nadal formalnie wchodzą w skład produktów przeznaczonych dla bardziej oszczędnych graczy. Nie znaczy to jednak, że pod względem jakości, będą porównywalne z tanimi krzesłami biurowymi z marketu. Ich nabywcy mogą liczyć na to, że zostaną wykończone lepszymi materiałami oraz oferują bardziej zaawansowane opcje regulacyjne, takie jak wielostopniowa możliwość zmiany i blokady pochylenia siedziska. Są one również najczęściej wyposażone w dodatkowe poduszki pod plecy i szyję.

Jakość materiałów

Ważna kwestia, której koniecznie nie można pominąć. Wszystkie elementy konstrukcyjne krzesła powinny być wykonane z solidnych materiałów. Najlepiej, by były to różne typy metalu. Rama oraz podłokietniki nie wytrzymają zbyt długo, jeżeli zostaną zbudowane głównie z tworzywa sztucznego, które nie tylko łatwo się zarysuje, ale też z czasem może pękać i się kruszyć. Niewielka zniszczona plastikowa część może też np. bardzo łatwo utrudnić korzystanie z mechanizmu regulującego wysokość siedziska.

Przyglądamy się też twardości i jakości wykonania kółek, która wynika w dużej części z zastosowanych w nich materiałów. Niektóre z nich mogą bowiem łatwo zarysować podłogę wrażliwą na uszkodzenia mechaniczne. W takim wypadku warto zawczasu zainwestować w specjalne maty ochronne.

Rozmiary i ergonomia

Każdy fotel dla gracza powinien być dopasowany do wzrostu i wagi ciała użytkownika, jak również pomieszczenia oraz stanowiska pracy/zabawy. Pod uwagę powinniśmy wziąć nie tylko wysokość i głębokość siedziska, ale także podłokietniki, które w krzesłach do 700 złotych powinny być już regulowane. Bez tej opcji może okazać się, że nie wsuniemy mebla pod biurko.

Nie można zapomnieć też o dodatkowych poduszkach na szyję oraz plecy w odcinku lędźwiowym, które może zastąpić jednak dobrze wyprofilowane oparcie. Atutem fotela powinny być też szerokie opcje regulacyjne, pozwalające np. na zmianę pochylenia siedziska, często nawet do pozycji leżącej.

Obicie

Obicie wpływa znacząco na estetykę fotela. Nie dajmy się jednak łatwo zwieść intensywnym i atrakcyjnym kolorom oferowanym przez niektórych producentów. Zawsze należy sprawdzić materiał, jakim pokryte jest siedzisko i oparcie. Jego podstawową cechą powinna być przewiewność.

Fotele z grubej sztucznej skóry wyglądają na pierwszy rzut oka bardzo dobrze, ale jeżeli nie „oddychają”, zwłaszcza w gorętsze dni, sprawiają, że całe ciało zaczyna kleić się od potu. Co więcej, często ich obicie ulega kruszeniu i przetarciom, znacznie wytrzymalsze będą np. różnego rodzaju siatki z tworzywa.

Polecane modele foteli gamingowych do 700 złotych:

Huzaro Force 6.0 RGB LED

Fotel gamingowy, który posiada wszystko, czego można wymagać od modelu w cenie do 700 złotych. Krzesło ma kubełkowe siedzenie, regulowane poduszki i obite jest wentylowaną sztuczną skórą. Mechanizm oferuje płynną i wygodną regulację wysokości siedziska, jak również funkcję bujania i odchylania oparcia do pozycji leżącej. Kółka chronią podłogę przed zarysowaniami i otarciami. Najciekawszym atutem modelu są jednak wbudowane listwy LED RGB, które podświetlają boki siedzenia.

SPC Gear SR300F V2

SPC Gear SR300F V2 to gruntownie zmodernizowana i odświeżona druga generacja popularnego fotela dla graczy SPC Gear SR300. Tapicerka modelu wykonana została z komfortowej i przepuszczającej powietrze tkaniny dostępnej w dwóch wariantach kolorystycznych, a jej wypełnienie stanowi specjalna pianka zapamiętująca kształt ciała. Krzesło wykorzystuje stalową konstrukcję wspartą elastycznymi pasami, oferuje przy tym szeroki zakres regulacji, w tym możliwość odchylania oparcia do niemal leżącą pozycji. W zestawie znalazły się również dwie poduszki.

Diablo X-Horn L

Popularny fotel gamingowy o bardzo charakterystycznym i agresywnym wyglądzie. Tapicerka została wykonana ze sztucznej skóry wysokiej klasy, która odznacza się przyjemną w dotyku fakturą. Model wyposażony jest w standardowe opcje regulacyjne, w tym możliwość bujania się i mocnego odchylenia oparcia.

Genesis Nitro 440

Nitro 440 to klasyczny fotel gamingowy. Wysokiej jakości tkanina, z jakiej wykonane zostało jego siedzisko i oparcie, zapewnia ochłodę i odpowiednią wentylację w każdych warunkach. Dzięki szaro-czarnej barwie idealnie wpasowuje się w przestrzeń nie tylko gamingową, ale i biurową. Krzesło wyposażone jest w bogate opcje regulacyjne (siedzisko, oparcie, podłokietniki) oraz wytrzymałe nylonowe kółka.

Diablo X-One 2.0 Kids Size

Na koniec zostawiliśmy fotel przeznaczony dla najmłodszych graczy, który odznacza się nieco mniejszymi wymiarami przystosowanymi do wzrostu dziecka. Fotel pod względem funkcjonalności oraz wyglądu nie różni się niczym od porównywalnych z nim cenowo krzeseł dla dorosłych.
Autor: Michał Kułakowski