Data modyfikacji:

Jaka hulajnoga wyczynowa do 500 zł?

Hulajnogi nigdy wcześniej nie były popularne tak jak obecnie. Na dwóch kółkach ochoczo poruszają się zarówno dorośli, jak i dzieci, a także osoby, które traktują jazdę jako atrakcyjny sport ekstremalny. Podpowiadamy, jaką hulajnogę wyczynową do 500 złotych wybrać. Zobacz najlepsze hulajnogi wyczynowe do 500 zł.

hulajnoga

Jaka hulajnoga wyczynowa do 500 zł?

Hulajnogi są często wybieranym środkiem komunikacji w miastach i już dawno przestały być kojarzone z zabawkami dla dzieci. Podobnie jak w przypadku rowerów czy rolek, często dla wielu miłośników ruchu zwykła rekreacyjna jazda to za mało. W poszukiwaniu adrenaliny i wyzwania używają swojego sprzętu do wykonywania skomplikowanych trików oraz skoków. Producenci dawno już zauważali tą niszę, wprowadzając do sprzedaży cała gamę hulajnóg wyczynowych.

Hulajnogi wyczynowe przeznaczone są dla osób, które nie boją się upadków i kontuzji oraz chcą wykonywać sztuczki trudne do osiągnięcia ze standardowymi modelami. W przeciwieństwie np. do rowerów sportowych, budowa hulajnóg jest niezwykle prosta, dzięki czemu ich wysokiej jakości modele dostaniemy już bez problemu w niskiej cenie. Wśród hulajnóg wyczynowych do 500 zł znajdziemy naprawdę solidny sprzęt.

Hulajnoga wyczynowa wyróżnia się przede wszystkim swoją charakterystyczną konstrukcją. Posiada ona nawet o kilkanaście procent mniejsze kółka, które są znacznie twardsze od swoich standardowych odpowiedników, co zabezpiecza je przed szybkim zużyciem. Pozbawiona została także hamulców oraz możliwości regulacji wysokości kierownicy, co zapobiega łatwemu zniszczeniu sprzętu przy wypadkach.

Ta druga cecha sprawia jednak, że trzeba ją dobierać wprost do wzrostu użytkownika. Dostępne w sprzedaży hulajnogi wyczynowe do 500 zł przeznaczone są dla różnych grup wiekowych, począwszy od najmłodszych dzieci (wysokość od 70 do 80 cm), nastolatków (od 80 do 85 cm), a skończywszy na dorosłych (od 85 cm wzwyż).

Jaka będzie najlepsza hulajnoga wyczynowa do 500 zł ? Wszystkie elementy modelu powinny być wykonane z wytrzymałych stopów aluminium oraz stali, które będą odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz duże obciążenia. Pamiętajmy także o regularnej kontroli stanu sprzętu oraz kupnie odpowiedniego kasku na hulajnogę i ochraniaczy. W przypadku dzieci powinniśmy również upewnić się, w jakich miejscach chcą jeździć i czy są na tyle doświadczone, by nie zrobić sobie poważnej krzywdy podczas próby wykonywania sztuczek.

Najlepsze hulajnogi wyczynowe do 500 zł

Hulajnoga wyczynowa Oxelo Mf One 2016

Hulajnoga wyczynowa do 500 zł przeznaczona dla początkujących. Jej kółka o średnicy 100 mm wykonane zostały z gumy i zamontowane na łożyskach ABEC 5. Stalowa kierownica T-Bar zamontowana została na aluminiowym podeście (długość 50 cm, szerokość 11 cm). Model jest dostępny w kolorze czerwonym lub żółtym.

Hulajnoga wyczynowa Raven Evolution Rookie Black

Tania hulajnoga wyczynowa przeznaczona do jazdy freestylowej. Producent użył specjalnych stopów aluminium oraz stali, by zapewnić sztywność i trwałość konstrukcji przy zachowaniu niskiej wagi. Kierownica zamontowana na potrójnym mocowaniu została wykonana ze stali węglowej i standardowo obraca się o 360 stopni. Koła wykonane zostały z kauczuku. Podest ma długość 34,5 cm.

Hulajnoga wyczynowa Black Dragon Stunt

Hulajnoga wyczynowa za nieco ponad 300 złotych. Jej konstrukcja została wykonana z aluminium oraz wzmocnionej stali heavy duty. Podest o długości 48 cm i szerokości 10,5 cm, może pochwalić się kolorowym nadrukiem z właściwościami antypoślizgowymi. Wysokość kierownicy z potrójnym mocowaniem pierścienia wynosi około 74 cm.

Hulajnoga Raven Evolution Slick Neo

Jedna z najlepszych hulajnóg wyczynowych do 500 zł do jazdy freestylowej. Zbudowana została z wytrzymałych i trwałych stopów stali oraz aluminium. Kierownica w kształcie litery „Y” ma wysokość 82,5 cm, a jej rączka osiąga szerokość 47 cm. Jej kółka o średnicy 100 mm i 24 mm szerokości wykonane są z premiowej jakości tworzyw sztucznych. Model przeznaczony jest dla osób o wzroście od 120 do 180 cm. Jej waga wynosi 3,4 kg.

Hulajnoga wyczynowa Movino Slave

Zestawienie najlepszych hulajnóg wyczynowych do 500 zł zamyka model firmy Movino o wadze 4,2 kg, wykonany jest ze stopów aluminium. Wysokość kierownicy wynosi 88 cm, tak więc sprzęt jest przeznaczony głównie dla osób dorosłych. Kółka 110 mm posiadają aluminiowy rdzeń i łożyska ABEC 9. Na uwagę zasługuje także podest o długości 52 cm. Posiada on kwadratowe zakończenie ułatwiające wykonywanie grindów, a także został efektownie ozdobiony farbą w dwóch kolorach.

Autor: Michał Kułakowski