Inteligentna technologia, gwarancja jakości i wsparcie, czyli dlaczego warto kupić iRobota z oficjalnej dystrybucji

Nikt z domowników nie kwapi się do odkurzania i mycia podłogi? Zleć te zadania inteligentnym robotom. Ale uwaga: jeśli chcesz cieszyć się pełnym wsparciem podczas sprzątania domu, zdaj się na oficjalną dystrybucję – zakup sprzętu z autoryzowanych źródeł to gwarancja pełnowartościowych urządzeń oraz pełnej opieki pozakupowej ze strony producenta.

iRobot, czyli co?

Robot, który wyręczy cię w sprzątaniu domu to wcale nie fikcja rodem z filmów science-fiction, tylko realna pomoc w domowych obowiązkach, jaką oferuje marka iRobot. Urządzenia sygnowane logo amerykańskiego producenta to inteligentne roboty sprzątające, które odkurzą i wymopują za ciebie podłogę. Wybranymi modelami możesz sterować z poziomu swojego smartfona i wydawać im szczegółowe polecenia, w tym nawet zadanie posprzątania konkretnych pomieszczeń. A wszystko to nawet wtedy, gdy jesteś poza domem.

W ofercie marki iRobot znajdziesz dwa typy urządzeń, które pomogą ci w walce z kurzem, sierścią zwierząt i plamami na podłodze – roboty Roomba i Braava.

iRobot Roomba odkurza

Roomba to rodzina robotów odkurzających. W tej kategorii znajdziesz ponad 20 urządzeń sprzątających, z których każde wyróżnia się pełnym zestawem czujników wykrywających takie przeszkody, jak meble czy schody, co pozwala na efektywne i nieprzerwane porządkowanie. Roboty dostosowane są do pracy na wszystkich rodzajach podłóg, ponieważ regulowana głowica czyszcząca automatycznie dostosowuje swoje położenie do podłoża. Poszczególne modele różnią się zastosowaną technologią i dodatkowymi trybami pracy. Urządzenia z tej serii pokocha tez twój portfel, bo iRobota Roomba można kupić już za mniej niż 1000 zł. Najchętniej wybierane przez użytkowników modele to: Roomba e5 i Roomba i7.

iRobot Roomba e5

Ten model naprawdę sprząta sam. iRobot znajduje bardziej zabrudzone miejsca i na nich koncentruje swoje działanie. Bez problemu radzi sobie z narożnikami czy krawędziami, a to dzięki ulepszonej szczotce bocznej. Zmieści się też pod większością mebli, nie spadnie ze schodów i ominie rośliny, posłania zwierząt lub lampy. Dzięki aplikacji iRobot HOME możesz się połączyć z odkurzaczem gdziekolwiek jesteś i uruchomić go tak, by po powrocie do domu móc się cieszyć czystą podłogą. Jego czas działania wynosi 90 minut, a przy niskim poziomie naładowania akumulatora, sprzęt wraca do stacji dokującej, aby zasilić baterie.

iRobot Roomba i7

Jeśli masz w domu zwierzaka, postaw na ten model. Jego dwie gumowe szczotki do wszystkich powierzchni wyłapują długą i krótką sierść, dzięki czemu zapomnisz o wiecznie brudnej podłodze i dywanach pełnych włosów. Duża moc ssąca i dwa filtry pracują razem, by wychwycić aż 99% psich i kocich alergenów. IRobot i7 nie tylko pracuje na wszystkich typach podłóg, ale też wykrywa dywany i dopasowuje tryb czyszczenia do specyfiki tego podłoża, dokładnie usuwając zabrudzenia. Możesz go zaprogramować do sprzątania nazwanych pomieszczeń. Dzięki najnowszym technologiom Imprint Smart Mapping robot Roomba posprząta określone pomieszczenia w twoim domu, gdy wydasz mu komendę głosową (wystarczy posiadać uzrządzenia obsługujące system Alexa lub Asystenta Google). Super!

iRobot Roomba i7+

Praktycznym ułatwieniem w użytkowaniu robota sprzątającego jest funkcja automatycznego opróżniania zbiornika z zabrudzeniami. Wyposażony jest w nią najnowszy model iRobot Roomba i7+. Jak to działa? W dołączonej do zestawu stacji Clean Base znajduje się zasobnik na brud, do którego robot automatycznie przeniesie zebrane z podłogi zabrudzenia. Dzięki temu nie będziesz zaprzątać sobie głowy opróżnianiem pojemnika robota przez długi czas.

iRobot Braava mopuje

iRobot Braava to z kolei seria robotów mopujących tzw. twarde podłogi:
 • parkiet
 • panele
 • linoleum
 • kafle
 • posadzki kamienne
W tej kategorii znajdziesz serie urządzeń: iRobot Braava jet™, które przeznaczone są do porządkowania podłóg w kuchniach, łazienkach i innych niewielkich pomieszczeniach oraz bardziej uniwersalne iRobot Braava® seria 300, który wykorzystasz podczas sprzątania wielu pomieszczeń i dużych powierzchni. Oba typy urządzeń mogą pracować w trybie mopowania i zamiatania, a iRobot Braava jet™ posiada jeszcze funkcję wycierania na wilgotno.

iRobot Braava jet™

Ten robot mopujący wyposażony jest w spryskiwacz i wibrującą głowicę – to dzięki nim nakładki czyszczące skutecznie zbierają zabrudzenia oraz ścierają plamy. Sprzęt jest zaopatrzony w 3 rodzaje nakładek i po założeniu konkretnego typu, automatycznie ustawia tryb pracy, więc użytkowanie robota sprzątającego jest szalenie proste. Urządzenie ponadto ma system nawigacji, który pomaga dostać się do trudno dostępnych miejsc. Co więcej, sprzęt jest kompaktowy, dlatego dokładnie czyści posadzkę nawet w niewielkich zakamarkach.

iRobot Braava® seria 300

Ten sprzęt wyposażony jest w inteligentną nawigację iAdapt® 2.0 z Kostką Nawigacyjną, co sprawia, że urządzenie rozpoznaje miejsca, w których już sprzątało oraz zakamarki, które jeszcze wymagają porządkowania, co przekłada się na jakość sprzątania. W trakcie jednego cyklu pracy robot sprzątający zamiata aż 93 metry kwadratowe powierzchni, a mopuje 32. Zasięg ten można zwiększyć, używając dodatkowych Kostek Nawigacyjnych. Za czyszczenie podłóg odpowiada tu głowica czyszcząca, do której wnętrza nalewa się wodę. To ona równomiernie nawilża ściereczkę podczas mopowania podłogi.

Czym jest oficjalna dystrybucja?

Oficjalna dystrybucja to kompleksowe wsparcie podczas sprzątania twojego domu. Posiadając model iRobota pochodzący z oficjalnej dystrybucji, możesz korzystać z opieki posprzedażowej, jaką oferuje marka. Co to oznacza w praktyce? Szybkość usuwania ewentualnych usterek, gwarancja czy system door-to-door, o którym dokładniej przeczytasz poniżej. Zakup produktów spoza oficjalnej dystrybucji oznacza niestety, że cały ten pakiet wsparcia, jaki oferuje marka iRobot, będzie poza twoim zasięgiem. W razie ewentualnej awarii może to oznaczać, że twoje urządzenie sprzątające uda się na dłuższy urlop wypoczynkowy, a ty wrócisz do tradycyjnego odkurzania.

Jak znaleźć w Ceneo produkty pochodzące z oficjalnej dystrybucji?

To bardzo proste - na stronie produktu nad listą sklepów oferujących dany model, znajdziesz zakładkę „oficjalna dystrybucja”. Po jej ustawieniu, uzyskasz listę sklepów prowadzących oficjalną dystrybucję produktów marki iRobot. Dodatkowym gwarantem poświadczającym partnerstwo sklepu i marki, jest logo iRobot umieszczone przy nazwie sklepu.

Dlaczego warto kupić iRobota z oficjalnej dystrybucji?

 • Nie kupujesz kota w worku
  Kupując z oficjalnej dystrybucji, przede wszystkim zyskujesz gwarancję, że w paczce otrzymasz pełnowartościowy produkt. Nieautoryzowane punkty sprzedaży czy sklepy z Chin, które kuszą użytkowników często niższą ceną, niestety niosą z sobą ryzyko uzyskania towaru wadliwego lub będącego jedynie podróbką.

 • Polska gwarancja
  Warto też pamiętać, że roboty sprzątające kupione spoza oficjalnej dystrybucji nie są objęte polską gwarancją.

 • System door-to-door
  Z kolei marka iRobot zapewnia 2-letnią gwarancję, która jest realizowana w systemie door-to-door. Oznacza to, że po zgłoszeniu usterki, twój sprzęt zostanie odebrany przez kuriera wprost spod drzwi i tą samą drogą wróci do ciebie po naprawie.
 • Naprawa w trzy dni
  Co więcej, w przypadku bezpośredniego zgłoszenia do autoryzowanego serwisu, większość napraw jest realizowana w ciągu trzech dni roboczych za sprawą portu serwisowego, który znacznie usprawnia cały proces diagnostyczny, dlatego rozstanie ze sprzętem nie będzie trwać długo.
 • Zrób to sam
  Co ciekawe, zakup z oficjalnej dystrybucji sprawia również, że niektóre drobne usterki można naprawić samodzielnie, nawet jeśli nie jesteś majsterkowiczem. Po weryfikacji problemu podczas rozmowy z konsultantem, firma za pośrednictwem kuriera wyśle do ciebie niezbędne części oraz poda ci link instruktażowy ze wskazówkami dotyczącymi wymiany, co jeszcze bardziej skraca czas ewentualnej naprawy.
 • Klub iRobota
  Kolejny plus zakupu robotów z oficjalnej dystrybucji, to możliwość zarejestrowania modeli w Klubie iRobota, a co za tym idzie, dostęp do atrakcyjnych zniżek o wysokości 15% na części i elementy eksploatacyjne.