Data publikacji:

Jaką klawiaturę do MacBooka wybrać?

Zewnętrzna klawiatura do MacBooka to znakomity wybór dla każdego, kto chce jeszcze wygodniej pisać wiadomości czy dłuższe teksty. Jaka klawiatura do Maca to dobry zakup? Podpowiadamy, jaki model będzie dla ciebie najlepszym wyborem! Sprawdź nasze propozycje!  
jaka klawiatura do maca

Dlaczego warto wybrać zewnętrzną klawiaturę do MacBooka?  

Wielu z nas podczas korzynia z laptopa chętnie podłącza dodatkowe akcesoria. Także użytkownicy Apple chętnie sięgają po monitor do MacBooka czy myszkę do MacBooka. Klawiatura znajdująca się w MacBooku jest przez wielu użytkowników uznawana za absolutnie doskonałą. Rzeczywiście, pisanie na niej jest niezwykle wygodne i efektywne. Jednak gdy korzystamy z komputera w domowym zaciszu, to pisanie nie zawsze jest przyjemne. Głównie wynika to z tego, że nie klawiatury nie możemy ułożyć zgodnie z własnymi preferencjami.
Odległość od monitora jest niewielka, co bardzo ogranicza pole manewru. Jeśli korzystasz z zewnętrznego monitora, to posiadanie dodatkowej klawiatury pozwoli Ci stworzyć przestrzeń roboczą do pracy.  

Polecane klawiatury do MacBooków  

Apple Magic Keyboard  

Jeśli klawiatura w MacBooku była dla Ciebie wygodna, to zakup Apple Magic Keyboard będzie strzałem w dziesiątkę. Bezprzewodowy model w nowej wersji otrzymał czytnik linii papilarnych Touch ID, który ułatwia logowanie. Ta funkcja działa jednak wyłącznie z komputerami wyposażonymi w procesor Apple M1 lub nowszy. Bateria w klawiaturze Apple będzie w stanie wytrzymać około miesiąca na jednym cyklu ładowania.  

Logitech MX Keys  

To doskonała alternatywa dla Apple Magic Keyboard. Logitech MX Keys ma nowy układ klawiszy o małym skoku, który sprawia, że pisanie jest bardzo płynne i naturalne. Kształt każdego klawisza został powiększony i dostosowany do palców. W ten sposób pisanie jest wygodne.
Dodatkowo ten model ma podświetlenie, które sprawdza się szczególnie w nocy. Jeśli szukasz klawiatury z pełnym polem numerycznym, to warto rozważyć zakup tego modelu. 

Logitech Craft  

Niezwykle elegancka i świetnie wykonana klawiatura jest przeznaczona dla użytkowników szukających niebanalnych rozwiązań. Logitech zastosował w górnej części specjalne pokrętło, które może pełnić rozmaite funkcje w aplikacjach. Użytkownik może skonfigurować je zgodnie z własnymi preferencjami.
Klawisze ze sferycznym wygięciem zostały zaprojektowane po to, aby jeszcze szybciej można było wprowadzać tekst. Klawiatura działa w pełni bezprzewodowo, co jest jej dodatkowym atutem.  

Logitech K380 Multi Device  

To niedroga, ale bardzo funkcjonalna klawiatura zewnętrzna. Ten model może być połączony jednocześnie z kilkoma urządzeniami, dlatego za pomocą przycisku możesz przełączyć się do pisania na tablecie lub smartfonie.
Logitech K380 jest zasilany dwoma bateriami AAA, których żywotność producent określa na około 2 lata. Ten model dla mniej wymagających użytkowników jest świetny! Dodatkowo występuje w kilku wersjach kolorystycznych.  

Redragon Draconic

Ta wyjątkowa klawiatura bezprzewodowa z podświetleniem RGB ma możliwość skonfigurowania dowolnej palety kolorystycznej. Mechaniczne przełączniki działają bardzo płynnie i nie pozostawiają wątpliwości, że to właśnie ten klawisz został właśnie aktywowany. Ten model dedykowany jest dla graczy, ale posiadacze MacBooków również będą zadowoleni.  

Keychron K8  

Jeszcze jedna propozycja mechanicznej klawiatury, tym razem klasy premium. Za pośrednictwem Bluetooth można połączyć się z maksymalnie trzema urządzeniami. Co ciekawe, producent przygotował zestaw klawiszy funkcyjnych dla komputerów Mac. W ten sposób będziesz mógł wywoływać wiele komend, co znacznie ułatwi pracę. Klawiatura jest nie tylko świetna pod względem technicznym, ale również wizualnym.  
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.