Data modyfikacji:

Jaki pędzel do bronzera wybrać?

Bronzer do twarzy to kosmetyk, który służy do konturowania oraz tworzenia na skórze naturalnej opalenizny. Jeśli chcesz stać się mistrzynią makijażu, musisz nie tylko poznać technikę, lecz także zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Jaki pędzel do bronzera wybrać? Jak go używać? Sprawdź!

pędzel do bronzera

Jaki pędzel do bronzera będzie najlepszy?

Bronzer to wszechstronny kosmetyk, który służyć może do konturowania twarzy, tworzenia na skórze efektu delikatnej opalenizny, a nawet malowania powiek. Aby jednak makijaż prezentował się jak najlepiej, oprócz bronzera należy zaopatrzyć się w odpowiedni przyrząd do malowania, a także zaznajomić się z techniką. Dobre pędzle do makijażu do podstawa udanego make upu. Nieumiejętnie zaaplikowany produkt może zrobić na twarzy nieestetycznie wyglądające plamy. W artykule radzimy, jaki pędzel do bronzera wybrać i jak się nim posługiwać.

Pędzel do bronzera służy nie tylko do nakładania produktu, lecz także, a może przede wszystkim, do jego rozcierania. Kosmetyk należy nakładać w niewielkiej ilości, delikatnie przesuwając po skórze, aby nie zrobić na niej plam. Choć czynność ta wymaga nieco wprawy, konturowanie czy brązowienie twarzy bronzerem wcale nie jest takie trudne. Znajomość techniki oraz praktyka czynią mistrza!

Pędzel do bronzera – kształt

Wybierając pędzel do bronzera, zwróć przede wszystkim uwagę na jego kształt. Do nakładania tego kosmetyku zwykle używa się jednego z dwóch rodzajów pędzli.

Pędzel do bronzera ścięty pod kątem służyć może również do aplikacji różu. Jest bardzo wygodny i służy do konturowania twarzy. Bardzo łatwo przesuwa się nim po skórze, ponadto jego włosie jest równo ścięte, dzięki czemu bronzer rozkłada się na nim równomiernie. Niestety średnio nadaje się do blendowania, należy nakładać nim niewielkie ilości produktu.

Średni lub duży pędzel do bronzera w kształcie kulki idealnie nadaje się do blendowania. Ma puchatą główkę z zaokrągloną końcówką. Pozwala to na perfekcyjne roztarcie kosmetyku i uzyskanie efektu naturalnego gradientu. Zanim jednak będziesz w stanie bezbłędnie się nim posługiwać, musisz nabrać nieco wprawy. Możesz używać go zarówno do konturowania, jak i do brązowienia cery.

Jaki pędzel do bronzera – włosie

Każdy, nawet najlepszy bronzer potrzebuje odpowiedniego pędzla. Pędzle do makijażu mogą być wykonane z włosia naturalnego, syntetycznego lub ewentualnie mieszanki tych dwóch typów. Mają one zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Pędzle do bronzera z naturalnego włosia są wyjątkowo miękkie i przyjemne dla skóry. Najczęściej wykonuje się je z włosia kozy, konia czy też kucyka. Używa się ich zwykle do aplikacji sypkich produktów – np. bronzera w proszku czy kamieniu, pudru, różu, cieni do powiek, gdyż bardzo dobrze chwytają pigment. Ich ogromną zaletą jest precyzyjność.

Pędzle do bronzera z naturalnego włosia mają jednak wady. Kosmetyki mogą wnikać w ich łuski, przez co włosie jest trudne w czyszczeniu. Pojawia się więc spory problem, jak czyścić pędzle do makijażu. Często wręcz nie da się go do końca domyć. Pędzle naturalne szybciej się niszczą i mogą uczulać. Ponadto z pewnością nie sięgną po nie weganie oraz miłośnicy zwierząt.

Pędzle do bronzera z włosia syntetycznego wykonane są zwykle z taklonu, nylonu lub poliestru. Mogą być zarówno sztywne, jak i bardzo miękkie – nowoczesne pędzle syntetyczne mogą doskonale imitować te naturalne. Łatwiej jest je oczyścić, gdyż nie wchłaniają kosmetyków.

Ponadto są trwałe i wytrzymałe. Dzięki temu nadają się do aplikacji nie tylko produktów sypkich, lecz także w płynie czy sztyfcie. Fanki kremowych bronzerów będą zachwycone! Ponadto przy produkcji pędzli syntetycznych nie cierpią żadne zwierzęta.

Pędzel do bronzera – jak używać?

Gdy już zaopatrzysz się w odpowiednie pędzle do bronzera, możesz przejść do nauki nakładania kosmetyku.

Produkt aplikuje się zwykle pod kośćmi policzkowymi, na bokach czoła, na bokach nosa oraz na linii szczęki. Nakładaj niewielką ilość bronzera delikatnymi, posuwistymi ruchami, w razie potrzeby dokładając kosmetyku. Pamiętaj o dokładnym rozblendowaniu granic. Powodzenia!

Autorka: Olga Wacholc