Data publikacji:

Jaki quad dla 7-latka wybrać?

Jazda na quadzie może być dla dziecka ekscytującą przygodą, ale to także nauką odpowiedzialności. Bez względu na to, czy kupujemy quad dla osoby dorosłej, czy kilkulatka, zawsze podstawą przy wyborze powinno być bezpieczeństwo. Obecnie wiele z dostępnych w sklepach modeli umożliwia bezpieczne korzystanie z quadów przez dzieci w wieku siedmiu lat i zostało dostosowane do ich potrzeb. Zastanawiasz się, jaki quad dla siedmiolatka wybrać? Przedstawiamy praktyczne wskazówki oraz wady i zalety poszczególnych modeli.
jaki quad dla 7 latka

Jaki quad dla 7-latka wybrać? Czym kierować się podczas zakupu?

Quad może być idealnym prezentem dla siedmiolatka: producenci wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, zadbali o to, by modele dla dzieci zapewniały nie tylko świetną zabawę, ale i odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Oczywiście zawsze warto na początek rozpocząć naukę jazdy w towarzystwie osoby dorosłej, która wie, na czym ona polega. Jeżeli sami nie dysponujemy odpowiednimi umiejętnościami, możemy zdecydować się na wykupienie kilku lekcji u instruktora.
Quady dzięki swojej budowie (cztery koła o szerokim rozstawie, amortyzatory) zapewniają bardzo dobrą stabilizację podczas jazdy po nierównościach terenu. Dzięki tym pojazdom dziecko może łatwo dotrzeć wszędzie tam, gdzie nie byłoby możliwe wjechanie samochodem osobowym. Jednocześnie pojazdy są w stanie zapewnić równowagę podczas przemieszczania się po wzniesieniach. Jest to stosunkowo bezpieczne, pod warunkiem, że dziecko będzie stosowało się do kilku zasad.

Należy również zawsze pamiętać o tym, że quady dla dorosłych nie są odpowiednie dla najmłodszych. Jeżeli chcesz kupić quad dla siedmiolatka, wybierz model zaprojektowany specjalnie z myślą o dziecku z tej grupy wiekowej. Wymiary quadów zawsze należy dopasowywać do wzrostu i masy ciała dziecka, a moc silnika – do doświadczenia. Dzięki mniejszej pojemności silnika i mocy, pojazd nie będzie tak szybki jak modele dla dorosłych, jednak jazda będzie bezpieczniejsza.
Kupując quad dla siedmiolatka, pamiętaj o tym, że dziecko w tym wieku szybko rośnie. Zabawkowy quad dla maluchów może szybko okazać się zbyt mały i powolny, jednak minie jeszcze dużo czasu, zanim dziecko będzie w stanie korzystać z modeli dla nastolatków. W większości przypadków dla siedmiolatka odpowiednie będą quady z oponami o średnicy 7". Oczywiście przy wyborze odpowiedniego pojazdu rodzice kierują się również zasobnością portfela.

Solidny quad dla dziecka to wydatek co najmniej 1000-1500 zł. Pamiętaj, że nie zawsze warto wybierać najtańszy model, który może wymagać częstych napraw w przyszłości. Warto wziąć pod uwagę również dostępność i ceny części wymiennych, które niekiedy bywają bardzo drogie. Wybór pojazdu mało znanej firmy, wykonanego ze złej jakości materiałów, może wiązać się z większym ryzykiem awarii, a nawet zagrożeniem dla twojego dziecka.

Jaki quad dla dziecka 7 lat będzie najlepszy? Polecane modele

Quad Polaris Outlaw 50

To quad przeznaczony dla najmłodszych użytkowników. Jak podaje producent, bezpiecznie korzystać mogą z niego już dzieci w wieku powyżej 6. roku życia w towarzystwie osoby dorosłej. Parametry maszyny zostały przystosowane do niewielkiego wzrostu i masy ciała dziecka. Quad wyposażony został w silnik Prostar o pojemności 49 m3 i mocy 2,5 KM, co pozwala cieszyć się jazdą przy zachowaniu bezpiecznej prędkości. Maszyna została wykonana z wysokiej jakości komponentów, które są bardzo trwałe i odporne na zniszczenia oraz niekorzystne działanie warunków pogodowych. Dzięki przedniemu i tylnemu zawieszeniu skoku 7,6 cm pojazd dobrze sobie radzi na nierównościach terenu.

Napęd 2x4 wystarcza, by jazda sprawiała frajdę. Koła ze stalowymi felgami dobrze sprawdzają się w lasach i na wzniesieniach. Maszyna dostępna jest w kolorze niebieskim z bogatym pakietem dodatków. Zaletą tego modelu jest również stosunkowo niska cena.

Quad Kayo AY70

Może być idealnym wyborem, jeżeli szukasz modelu na początek nauki jazdy, który posłuży dziecku przez kilka lat. Wyposażony został w silnik o pojemności 72 m3 i mocy 5,5 KM – to parametry wystarczające, by jazda była emocjonująca, a jednocześnie na tyle niskie, że rodzice nie mają powodów, by obawiać się o bezpieczeństwo.

Niewielkie wymiary maszyny są dostosowane do potrzeb dziecka, umożliwiając mu łatwe wsiadanie i wysiadanie. Quad wyróżnia się bardzo łatwą obsługą dzięki wygodnej kierownicy i automatycznej skrzyni biegów – dziecko nie będzie musiało zastanawiać się, kiedy zmienić bieg, całą uwagę będzie mogło skupić na czerpaniu radości z jazdy.

Quad Sportowy na akumulator 24 V INJUSA X-Treme Hunter

To quad o wyjątkowym, sportowym wyglądzie odpowiedni dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Choć quad wygląda naprawdę imponująco, jazda na nim jest bezpieczna i rodzice nie mają się czego obawiać. Quad zasilany jest akumulatorem 24 V i umożliwia rozwinięcie prędkości do 16 km/h.

Gaz i hamulec zostały umieszczone w rączkach quada. Pojazd jest wyposażony w hamulce tarczowe, opony z bieżnikiem gwarantujące bardzo dobrą przyczepność i funkcje kontroli rodzicielskiej (możliwość ograniczenia prędkości do jednego z trzech poziomów).

INJUSA DUŻY Quad Rage 24 V Ekstremalny

To quad przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 lat o maksymalnej wadze ciała do 50 kg. To elektroniczny model wyprodukowany przez hiszpańską firmę Injusa. Quad wyposażony jest w akumulator o mocy 24 V i pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości 11 km/h, co jest wystarczające, by dobrze się bawić. Aby rodzice nie musieli obawiać się o bezpieczeństwo swoich pociech, quad został wyposażony w szerokie koła, które są bardzo stabilne. Quad dostępny jest w kolorze zielonym.

Autor: Anna Michalska