Data modyfikacji:

Jakie słuchawki Jabra wybrać? Przegląd oferty

Słuchawki Jabra stają się coraz bardziej popularne z uwagi na swoją ponadprzeciętną jakość dźwięku, stosowną do niej cenę oraz praktyczne funkcje. W dzisiejszym artykule opowiemy trochę o marce Jabra i jej asortymencie, w którym znajdziemy słuchawki nauszne i douszne oraz akcesoria do zestawów głośnomówiących. Omówimy też przykładowe modele urządzeń, a wśród nich – Elite 3, Elite 7 Pro czy Elite Active 65t. Dowiedz się, jakie słuchawki Jabra wybrać.
jakie słuchawki jabra

Czym charakteryzują się słuchawki Jabra?

Jabra to marka, z którą najczęściej kojarzy się przede wszystkim bezprzewodowość. Oferuje głównie zestawy słuchawkowe, pojedyncze słuchawki oraz propozycje nauszne i douszne łączące się przy pomocy modułu Bluetooth z innymi urządzeniami – telefonami, tabletami, komputerami, konsolami czy iPodami. W asortymencie dostępne są propozycje z przeznaczeniem do samochodu, rozmów, biur, zastosowań prywatnych oraz aktywności fizycznej.
W ofercie znajdziemy różne wersje kolorystyczne słuchawek o odpowiednim stopniu ochrony przed pyłem, wodą oraz ze specjalnymi zabezpieczeniami przed wypadaniem z uszu. Producent dba o stosowanie technologii takich jak aktywne wyciszanie szumów czy możliwość interakcji z otoczeniem w słuchawkach, bez konieczności ich zdejmowania. Jabra oferuje dobrej jakości słuchawki ze średniej i wyższej półki cenowej. Jakie słuchawki Jabra warto kupić?

Słuchawki Jabra douszne typu TWS

Jakie słuchawki douszne będą dobrym wyborem? Mamy dla ciebie kilka propozycji od marki Jabra.

Elite 3

Elite 3 to słuchawki bezprzewodowe Jabra w stosunkowo niskiej cenie. Wyglądają estetycznie i są zamknięte w wygodnym etui, znanym ze wszystkich słuchawek TWS. Ich parametry można dopasować do siebie w aplikacji Sound+.
Mogą aktywnie eliminować szumy z otoczenia, a gdy ktoś zacznie do nas mówić, łatwo przełączyć je na opcję Hear Through dzięki wbudowanym mikrofonom. Elite 3 działają w trybie mono, a co więcej, jeżeli są blisko rozładowania, jedną ze słuchawek można ładować, a z drugiej korzystać.

Elie 7 Pro

Działają bez problemów do 8 godzin, natomiast wykorzystując dodatkową energię z etui, mogą nam posłużyć 30 godzin bez ładowania. Bardzo dobrze dopasowują się do uszu i łapią zasięg do 8 metrów od urządzenia, z którym są połączone.
Można sparować je z 2 telefonami. Zastosowano w nich technologię ANC oraz Hear Through, a więc można dowolnie decydować o przepuszczalności dźwięków z otoczenia w każdej chwili przy pomocy przycisku na słuchawce. Dają czysty dźwięk, a w zestawie otrzymujemy trzy rozmiary nakładek silikonowych.

Elite 65t

To słuchawki douszne cenione za swoją wyrazistość dźwięku. Aktywnie redukują szumy, mają wbudowany niewielki mikrofon, a w zestawie z nimi otrzymujemy nakładki silikonowe w trzech różnych rozmiarach, dzięki czemu można dopasować je do siebie. Bateria w słuchawkach starcza na 5 godzin, natomiast energia z etui na 10 godzin, zatem łącznie możemy liczyć na 15 godzin słuchania muzyki.
Oprócz Androida współpracują z systemem iOS, będą to więc idealne słuchawki do iPhone. Mają stopień ochrony na poziomie IP55, więc radzą sobie z wodą i pyłem. Po wyjęciu słuchawki z ucha dźwięk zatrzymuje się automatycznie. Można parować je aż z 8 urządzeniami łącznie i z 2 jednocześnie.

Elite 75t

Mają specjalną elastyczną, antypoślizgową powłokę, która uniemożliwia wypadanie słuchawek z uszu. Do zestawu dołączone są 3 rozmiary wkładek EarGel, które pozwalają dopasować wielkość pchełek do siebie. Słuchawki mają aktywną redukcję szumów, a w razie potrzeby można prowadzić przez nie rozmowy – zarówno zdalnie, jak i z osobami, które stoją tuż obok, bez konieczności wyciągania słuchawek z uszu (funkcja Hear Through).
Działają do 7,5 godziny na jednym ładowaniu, ale czas ten można przedłużyć do 24 godzin, wspomagając się energią z etui. Współpracują z Asystentem Google, Alexa i Siri, a ich parametry można regulować w aplikacji Jabra Sound+.

Modele typu TWS dla aktywnych marki Jabra

Jakie słuchawki do biegania kupić? Wielu sportowców chętnie sięga po modele TWS.

Elite 4 Active

Działają do 7 godzin na jednym ładowaniu, a wraz z futerałem ładującym do 28 godzin. Dostępne są w kolorze czarnym, szaro-zielonym i granatowym. Jeżeli kupujemy je przez stronę marki, można liczyć na darmowy grawerunek, co jest świetną opcją, jeśli chcemy podarować komuś słuchawki na prezent.
Bluetooth działa do 10 metrów, a my bez przeszkód możemy korzystać z trybu mono, stosując jedną ze słuchawek. Ich stopień ochrony to IP57. Mają aktywne wyciszanie szumów.

Elite 7 Active

Elite 7 Active parują się z dwoma urządzeniami, działają 8 godzin samodzielnie i 30 godzin z futerałem. Dobrze dopasowują się do ucha i nie trzeba obawiać się ich zagubienia w czasie uprawiania sportu – w końcu zostały zaprojektowane właśnie dla osób aktywnych.
Oprócz Androida współpracują z iOS, tak samo jak pozostałe propozycje marki. Wyposażone zostały w funkcję szybkiego ładowania. Za ich pośrednictwem można korzystać z wyszukiwania głosowego informacji – pogody, lokalizacji i dowolnych innych danych. Ich stopień ochrony to IP57.

Słuchawki nauszne Jabra

Wolisz modele nauszne? Zobacz nasz ranking słuchawek bezprzewodowych nauszynych od Jabra.

Elite 85h

To słuchawki nauszne o prostym, minimalistycznym designie. Mają SmartSound, co pozwala na prowadzenie rozmów biznesowych i uczestniczenia w konferencjach z dowolnego miejsca, korzystając z wysokiej jakości dźwięku. Zadbano w nich o obecność aktywnej redukcji szumów oraz Hear Through – dzięki zastosowaniu mikrofonów, słyszymy, co mówi do nas ekspedientka w sklepie, bez zdejmowania słuchawek.
Parametry takie jak basy można regulować w aplikacji Jabra Sound+. Na jednym ładowaniu działają do 36 godzin, a do pełna naładujemy je w 2,5 godziny. Umożliwiają współpracę z Alexą, Siri oraz Asystentem Google.

Elite 45h

To znacznie tańszy od poprzednika model, który ma aż 5 różnych wersji kolorystycznych – w tym także takie z elementami miedzianymi, granatowe czy czarno-szare. Elite 45h wyposażone zostały w głośniki 40 mm – największe spośród wszystkich słuchawek Jabra.
Działają nawet do 50 godzin na jednym ładowaniu, co stanowi swoisty rekord. Producent zadbał w nich o szybkie ładowanie, więc możliwe jest uzyskanie 10 godzin eksploatacji po zaledwie 15 minutach ładowania. Są kompatybilne z aplikacją Jabra Sound+, a ich konstrukcja jest składana, więc wszędzie się zmieści.

Słuchawki łączone i inne

Elite 45e

To bezprzewodowe słuchawki douszne, które są ze sobą połączone kabelkiem, zapamiętującym kształt, w jakim ostatnio go ułożyliśmy. Urządzenie ma podwójne mikrofony do prowadzenia rozmów, aktywną redukcję szumów oraz daje możliwość personalizowania parametrów dźwiękowych w aplikacji Jabra Sound+.
Bateria trzyma 8 godzin, a żeby ją naładować, wystarczą 2 godziny. Oprócz tego cieszyć się można ochroną IP54. Słuchawki są dostępne w wyjątkowo oryginalnych wersjach kolorystycznych – miedziano-czarnej i złoto beżowej. Dla wielbicieli klasyki znajdzie się zwykły, czarny model.

Evolve 65e

To kolejne słuchawki bezprzewodowe, w których pchełki połączone są elastycznym, zapamiętującym kształt kablem. Na nim znajduje się sterownik do przewijania utworów lub zwiększania i zmniejszania ich głośności. W sytuacji, w której często rozmawiamy wśród ludzi, pomocna będzie dioda informująca środowisko zewnętrzne o tym, czy prowadzimy aktualnie rozmowę.
Ze słuchawkami Evolve 65e możemy słuchać muzyki nawet do 13 godzin. Mają wbudowany mikrofon, jak również możliwość wyciszenia go, co jest przydatne podczas spotkań wideo w dużych grupach.
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!