Data publikacji:

Jakie żarówki H7 efekt xenon?

W przypadku reflektorów samochodowych, jasność emitowanego światła jest zazwyczaj głównym kryterium wyboru. Część o takich parametrach pozwala znacznie łatwiej i bardziej komfortowo prowadzić pojazd, nawet w wymagających warunkach atmosferycznych, i w porę dostrzec zagrożenia oraz innych uczestników ruchu. Jakie żarówki H7 efekt xenon wybrać?
żarówka H7

Czym są żarówki H7 z efektem xenon?

Działanie żarówek ksenonowych polega na przepuszczaniu prądu przez zjonizowany gaz ksenonowy. Odbywa się to pod wysokim ciśnieniem. Efektem jest wytwarzanie wiązek światła o białym kolorze, które przypomina naturalne promienie słoneczne. Wiązki ksenonowe są nawet do trzech razy jaśniejsze niż te emitowane przez standardowe żarówki halogenowe. Dobre żarówki H7 efekt xenon można znaleźć np. na Ceneo.pl.
Żarówki z efektem xenon są stosowane nie tylko w przypadku samochodów, ale także jako element oświetlenia medycznego, projektorów filmowych czy lamp wykorzystywanych do badań naukowych. Jednak kierowcy mogą je kojarzyć, jako element wyposażenia samochodów od tak znanych producentów jak BMW, Toyota, Honda, Nissan i Mercedes. Żarówki są montowane w tych autach ze względu na znakomite wyniki, jeżeli chodzi o jasność, a także wydajność, która jest nieporównywalnie lepsza niż w przypadku standardowych, halogenowych odmian.

O czym należy pamiętać, wybierając żarówki H7?

Przed wybraniem konkretnego modelu żarówek H7 efekt xenon, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście to, żeby wybrać odpowiedni rodzaj. Odmiana H7 jest jednym z najpopularniejszych typów opraw, które są stosowane do reflektorów. Jednak oznaczenie H7 nie jest sygnałem, że kupujący natknął się na odpowiedni model.
Żarówki H7 efekt xenon, są najczęściej produkowane w odmianie halogenowej. Dzieje się tak ze względu na niską cenę. Pomimo tego, że na żarówki halogenowe kierowcy nie muszą wydać tak dużo pieniędzy, jak w przypadku ksenonów, to nie powinno być to głównym kryterium oceny, jeżeli chodzi o wybieranie pomiędzy tymi dwoma rodzajami.
 Żarówki halogenowe charakteryzują się żółtą, ciepłą barwą emitowanego światła. W przypadku ksenonów wygląda to zupełnie inaczej. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku odmiany LED, w tym przypadku również stosowana jest obudowa H7.

Jak dowiedzieć się, czy żarówki H7 ksenonowe są odpowiednie dla posiadanego auta?

Żeby dowiedzieć się, która odmiana będzie najlepsza dla posiadanego samochodu, należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Jeżeli nie ma się do niej bezpośredniego dostępu, można skorzystać z licznych filtrów na stronach internetowych i znaleźć rodzaj idealny do auta, którym się jeździ. W przypadku sklepu stacjonarnego wystarczy zapytać obsługę, podając model samochodu. Po rozpoznaniu odmiany, czyli że typ H7 pasuje akurat do własnego pojazdu, należy rozpocząć szukanie odmiany ksenonowej.

Jakie żarówki H7 efekt xenon wybrać do samochodu?

Kiedy już wiadomo, że w samochodzie powinny znaleźć się żarówki H7, należy przejść do wybrania najlepszej opcji. Warto tutaj mieć na uwadze takie parametry jak producent, cena czy intensywność emitowanego światła. W sklepach można znaleźć wiele odmian produktów, jednak spośród nich można wybrać te, które są najjaśniejsze, a także oferują wysoką wydajność w porównaniu ze standardowymi modelami. W takim razie, jakie żarówki H7 efekt xenon będą najlepsze?

Osram Night Breaker Laser H7 12 V 55 W – żarówki, które warto mieć

Jedną z najlepszych propozycji, są żarówki Osram Night Breaker Laser H7 12 V 55 W. Emitują bardzo mocne światło i są produktem należącym do najlepszych żarówek, które aktualnie produkuje niemiecka firma. Żarówka Osram Night Breaker Laser H7 12 V 55 W generuje do 150% więcej światła na drodze w porównaniu ze standardowymi modelami. Dzięki temu kierowca, który zdecyduje się na zakup, może liczyć na znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa na drodze i większy komfort jazdy.
 prócz tego, żarówki Osram Night Breaker Laser H7 12 V 55 W nie są zbyt drogie. Można znaleźć produkty w bardzo atrakcyjnej cenie. Ze względu na wysoką jakość, stanowią stały element oferty większości sklepów motoryzacyjnych, dlatego nie ma zwykle żadnego problemu z ich dostępnością. Można je znaleźć, na przykład na stronie Ceneo.pl.

Philips H7 WhiteVision Ultra 4200 K – dlaczego są interesującą propozycją?

Kolejnym z produktów, na które warto zwrócić uwagę, są żarówki Philips H7 WhiteVision Ultra 4200 K. Holenderski producent uważa ten artykuł za jeden z przełomowych, głównie ze względu na emitowanie nawet o 40% bardziej białego koloru niż w przypadku zwykłych produktów, które są wytwarzane w jego fabrykach.
Porównując je ze zwykłymi żarówkami H7, można także zauważyć aż o 60% większą wydajność wiązki światła. Podobnie jak w przypadku Osram Night Breaker Laser H7, te żarówki są dobrą propozycją na zakup, ponieważ dzięki mocnemu oświetleniu, poprawiają bezpieczeństwo kierowcy i wszystkich pozostałych uczestników ruchu drogowego. Żarówki Philips H7 WhiteVision Ultra 4200 K można znaleźć na stronie Ceneo.pl. Dużym atutem, oprócz wydajności i mocnego światła, jest także atrakcyjna cena.

D1S OSRAM Xenarc 66140 XNB – dobre żarówki ksenonowe

Ciekawą propozycją dla kierowców szukających żarówek H7 z efektem xenon jest produkt D1S Osram 66140 XNB. Żarówki pochodzą z zupełnie nowej i cechującej się dużą niezawodnością serii Osram Night Breaker. Kierowcy od niedługiego czasu mogą również korzystać z wersji ksenonowej. Jakie są największe zalety produktu?
Na pewno należy zauważyć znacznie większą moc światła niż w przypadku modeli ze standardowej serii niemieckiego producenta – aż o 70%. Żarówki D1S Osram 66140 XNB pod tym względem są znacznie lepsze od ich poprzednika, czyli Xenarc Silverstar. Oprócz tego należy zauważyć takie cechy jak wiązka światła oświetlająca do 20 metrów, a także o 5% bielszy odcień emitowanych promieni. Całość uzupełnia duża wydajność i żywotność produktu. Żarówki D1S Osram 66140 XNB można znaleźć na stronie Ceneo.pl.
Autor: Marcin Krawczyk