Data modyfikacji:

Jakiej firmy wanna jest najlepsza?

Podczas zakupów wyposażenia łazienki w łatwy sposób może przytłoczyć cię ogromny asortyment dostępnych produktów. Postarajmy się zatem nieco ułatwić zakupy, oferując kilka wskazówek, które pozwolą odpowiedzieć w części na pytanie, jakiej firmy wanna jest najlepsza.

wanna
Dobra wanna musi odznaczać się nie tylko dużą wytrzymałością na zarysowania i zużycia, ale także interesującym designem pasującym do łazienki. Czasy, gdy na rynku można było znaleźć jedynie niewielki wybór modeli, mamy już kompletnie za sobą. W sklepach o uwagę konsumentów konkuruje wiele firm, które oferują bogaty wybór produktach, w różnych rozmiarach i kształtach. Przy odrobinie wysiłku znajdziemy też bardzo nietypowe misy, wpasowujące się w oryginalne lub bardzo specyficzne aranżacje wnętrz.

Poniżej zebraliśmy listę kilku czołowych producentów wanien obecnych na polskim rynku. Katalogi każdego z nich są bardzo obszerne, ponieważ firmy starają się sprostać zmieniającym się modom oraz oczekiwaniom wielu różnych typów klientów. Oferują więc najczęściej porównywalne ze sobą produkty wysokiej jakości, które mogą być wykonane ze stali, akrylu, żeliwa, a nawet sztucznego kamienia. Dlatego też po wanny konkretnej znanej marki sięga się zazwyczaj z powodu ich wymiarów lub designu.

Besco


Produkty polskiej firmy Besco sprzedawane są od ponad 25 lat. Ćwierć wieku historii na rynku jest z pewnością dobrym znakiem, wskazującym na duże doświadczenie producenta. W jego katalogu znajdziemy szeroki asortyment nowoczesnych wanien wolnostojących i przeznaczonych do zabudowy, a także mis o asymetrycznych kształtach

Cersanit

Kolejny znaczący polski producent na liście, który od 1998 roku specjalizuje się w produkcji produktów do wyposażenia łazienek. W ofercie producenta znajdziemy prostokątne, asymetryczne oraz wolnostojące wanny akrylowe w kolorze białym. Ich wzory są bardzo klasyczne i mało ekstrawaganckie, także więc niekoniecznie będą pasować do bardziej oryginalnych wnętrz.

Ravak

Czeska marka, której udało się wywalczyć dość mocną pozycję na rynku europejskim, a także zdobyć wiele nagród w konkursach designerskich. Ravak posiada eleganckie i bardzo modne wanny o różnych kształtach i rozmiarach, które świetnie współgrają z umywalkami, toaletami oraz meblami firmy.

Roca

Pochodząca z Hiszpanii firma Roca funkcjonuje na europejskim rynku już od ponad 100 lat. W katalogu producenta znajdziemy setki eleganckich modeli wanien prostokątnych, asymetrycznych oraz wolnostojących. W tej ostatniej kategorii są też stylizowane produkty, które świetnie odnajdą się w aranżacjach typu retro. Hiszpanie mają w swojej ofercie także misy z wbudowanymi systemami hydromasażu.

Kaldewei

Znana niemiecka marka zajmująca się produkcją wysokiej jakości elementów wyposażenia łazienek. Pierwsze wanny firmy trafiły do sklepów w latach 30. ubiegłego wieku, dziś oferuje ona setki modeli, w klasycznych oraz bardzo nowoczesnych kształtach, które na całym świecie otrzymują wyróżnienia za design. Kaldewei jest także dużym innowatorem, sprzedaje bowiem wykonywane na zamówienie wanny w różnych kolorach oraz ozdobnych wzorach, a także luksusowe misy wyposażone we wbudowane oświetleniem, a nawet systemy audio.
autor: Michał Kułakowski